"Berczyński to kolejne wizerunkowe obciążenie rządu. Jego dymisja powinna być oczywista"

Usunięcie z pola widzenia Bartłomieja Misiewicza nie rozwiązało kłopotów PiS. Bo partia rządząca musi tłumaczyć się z tego, co mówi inny współpracownik min. Macierewicza. - Wacław Berczyński wyrasta na kolejne wizerunkowe obciążenie rządu - ocenił w TOK FM Bartłomiej Radziejewski z "Nowej Konfederacji".

Wacław Berczyński wywołał burzę stwierdzeniem, że to on "wykończył caracale". Deklaracja, która padła w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", wywołała wielkie poruszenie nie tylko wśród polityków opozycji.

- MON poczuł się zobowiązany, by zareagować. W oświadczeniu poinformowano, że wypowiedzi o "utrąceniu" caracali naginają fakty. Każdy wywiad, którego udzielą ludzie z otoczenia Antoniego Macierewicza lub on sam, wywołują fale zdumienia - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Jan Wróbel.

Co zrobić z panem doktorem?

Berczyński to sprawdzony współpracownik Antoniego Macierewicza. Przez lata pracował z wiceszefem PiS w parlamentarnym zespole, który zajmował się wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej.

Po wygranych wyborach Macierewicz postawił go na czele nowej komisji rządowej zajmującej się wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku.

"Czekaliśmy na rewelacje komisji smoleńskiej. Nie usłyszeliśmy nic. Konferencja Berczyńskiego trwała 58 SEKUND"

Dzięki wywiadowi dla "DGP" okazało się, że Wacław Berczyński zajmuje się nie tylko katastrofą smoleńską.

- Albo Berczyński  miał nieuprawniony dostęp do informacji niejawnych albo konfabuluje na temat swojego wpływu - oceniał w TOK FM Bartłomiej Radziejewski. I zwrócił uwagę na inny niewygodny dla rządzących wątek z wywiadu.

Dr Berczyński dużo opowiadał o swojej długoletniej pracy dla amerykańskiego koncernu Boeing. - To w sposób zastanawiający łączy się z faktem, że niedawno - z naruszeniem obowiązujących przepisów - rząd kupił od Boeinga samoloty dla naszych vipów - przypomniał publicysta internetowego miesięcznika "Nowa Konfederacja".

Zdaniem Radziejowskiego, "Berczyński wyrasta na kolejne wizerunkowe obciążenie rządu".  - Wydaje się, że jego dymisja powinna być rzeczą oczywistą.

"Naszym" wolno więcej

Agata Diduszko-Zyglewska z "Krytyki Politycznej" zwróciła uwagę, że Wacławowi Berczyńskiemu w zrobieniu wielkiej kariery nie przeszkodziło wieloletnie członkostwo w PZPR. Choć dla PiS "dezubekizacja" i "dekomunizacja" to jedne z najważniejszych haseł.

- To kolejna już osoba związana mocno z PZPR robiąca karierę w PiS.  A przecież Antoni Macierewicz dekonspiruje takie osoby. Prócz tych, którzy działają na rzecz Prawa i Sprawiedliwości - stwierdziła.

Spośród wpływowych działaczy PiS aktynie działających w PZPR są m.in. Stanisław Piotrowicz i Wojciech Jasiński. Pierwszy firmował w Sejmie wszystkie zmiany przepisów dotyczących Trybunału Konstytucyjnego. Jasiński został prezesem polskiego giganta paliwowego - PKN Orlen. A wcześniej był ministrem.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (87)
"Berczyński to kolejne wizerunkowe obciążenie rządu. Jego dymisja powinna być oczywista"
Zaloguj się
 • wlomat1

  Oceniono 37 razy 25

  PIS ma do wyboru:
  Albo spacyfikuje smoleńskich świrów, albo razem z nimi pójdzie na dno.
  Trzeciej drogi nie ma >!>!>

 • Marko Markoni

  Oceniono 43 razy 19

  Byli członkowie PZPR, nie będą z pisu wyrzuceni, ponieważ pis działa tak jak PZPR. I właśnie dlatego ci byli działacze muszą pisowi kształtować jedynie słuszną drogę. Prokurator Piotrowicz musi zreformować polskie prawo. Na razie przy pomocy kolegów z pisu, zreformował TK. Pan Berczynski pracuje nad prawdą smoleńską. Wcześniej, jak sam mówi, uwolnił nas od dziadostwo, tzn caracali. Ludzie że na rane ich można przyłożyć. Pis PZPR - bis!

 • kris0104

  Oceniono 54 razy 12

  kolejny dowod na to, jak falszywa i podla jest ta cala partyjka i ludzie kurdupla

 • j.an

  Oceniono 34 razy 10

  Skąd Macierewicz dopiera sobie takich ludzi,cala ta komisja smoleńska to zbór ludzi którzy chyba tylko robią to co im Macierewicz każe,a ten aby zadowolić prezesa wymyśli każdy absurdalny scenariusz,widzieliśmy to jak zachowywali na uroczystości mając przenośne popiersie zmarłego tragicznie Prezydenta. Takim postępowaniem nie tylko ośmiesza nieżyjącego Prezydenta ale cały kraj.

 • soltysowa_z_brzeszcz

  Oceniono 26 razy 8

  berczyński - PZPR-owiec,
  chris ciszewski - TW Nil ...
  na prawdę już nikt nie chce dla was pracować?

 • mistrz_liu

  Oceniono 40 razy 8

  Jeśli nas okłamuje w sprawie Caracali, to dlaczego miałby nas nie okłamać w sprawie wypadku w Smoleńsku?

 • Chris

  Oceniono 33 razy 7

  Dymisja Berczyńskiego a w konsekwencji rozpoczęcie badań podkomisji od nowa, nowy budżecik ze dwa melony, itd.
  Dojenie a'la PIS i ogłupianie i tak już głupiej części PL c.d.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX