"Macierewicz lekceważąco się nabija z głowy państwa. A Duda ogranicza się do pisania listów"

Włodzimierz Cimoszewicz nie liczy na prezydenta, w sprawie obrony niezależności sądów. Jak ocenił w TOK FM, Andrzej Duda przez prawie dwa lata prezydentury "nie zdobył się na żaden akt niezależności". Jak słaby jest prezydent widać w jego relacjach z szefem MON. - Macierewicz robi kukuryku, a on pisze listy.

Sejmowa większość prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu przyjmie nowelizację ustawy o sądach powszechnych, która daje min. Ziobrze pełną kontrolę nad obsadą stanowisk prezesów sądów.

Projekt firmowany przez grupę posłów PiS złożono w Sejmie zaledwie przed tygodniem.

- Rząd przejmie administrację sądów. Ale mam nadzieje, że trudniej pójdzie mu z przejmowaniem sumień i dusz sędziowskich - komentował w TOK FM Włodzimierz Cimoszewicz.

Były premier nie ma wątpliwości, że przepisy nowelizacji naruszają konstytucyjny trójpodział władzy. - Władza wykonawcza wchodzi w obszar funkcjonowania niezależnej władzy sądowniczej - podkreślił w rozmowie z Mikołajem Lizutem.

"Nie liczę na prezydenta"

Włodzimierz Cimoszewicz wątpi, czy niszczeniu niezależnego sądownictwa sprzeciwi się prezydent Duda. Choć według prezydenckiego rzecznika Marka Magierowskiego, Andrzej Duda jest zaniepokojony propozycjami posłów PiS.

- Do tej pory, przez blisko dwa lata, prezydent nie zdobył się na żaden akt samodzielności i niezależności. Jak mu taki Macierewicz robi kukuryku i się lekceważąco nabija z głowy państwa, to on się ogranicza do pisania listów... z prośbą, by minister zechciał odpowiadać. To jednostronna korespondencja, bo minister obrony ma w nosie prezydenta - mówił były premier w TOK FM.

"Na plażach Trójmorza buduje zamki z piasku" - prof. Kuźniar o polityce zagranicznej prezydenta

Niezależny senator dodał, że ewentualne prezydenckie weto w sprawie nowelizacji ustawy o sądach powszechnych, będzie dla niego pozytywnym zaskoczeniem.

Cała władza w ręce PiS

Jak ocenił Włodzimierz Cimoszewicz, przejmowanie władzy nad sądami to nie jest "inicjatywa indywidualna min. Zbigniewa Ziobry".

- To moim zdaniem, fragment ogólnego planu Prawa i Sprawiedliwości, by przejąć władzę tam gdzie się da.

"Min. Ziobro chce wprowadzić 'misiewizację' sądów" - alarmuje Jacek Żakowski

Zobacz też: "W tym serialu epistolarnym Macierewicz ośmiesza prezydenta"

"W tym serialu epistolarnym Macierewicz ośmiesza prezydenta"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (144)
"Macierewicz lekceważąco się nabija z głowy państwa. A Duda ogranicza się do pisania listów"
Zaloguj się
 • andmas

  Oceniono 51 razy 51

  Duda zasłużył na takie traktowanie ,Maciarewicz zobaczył z kim ma do czynienia , to wykorzystuje sytuacje . Prezydent ,który pozwala się ośmieszać na oczach Polaków ,nie jest godny do reprezentowania tego urzędu ,mając najsilniejszy mandat społeczny .

 • enedue3

  Oceniono 23 razy 23

  Pan Duda nie dorósł do stanowiska prezydenta, tak jak Misiewicz do bycia w radzie nadzorczej poważnej firmy zbrojeniowej. Żeby Stoch skakał w kwietniu, oczywiście śnieg był w Zakopanem oraz organizowane byłyby puchary europy co weekend, to jegomościa prezydenta nie byłoby w pałacu tylko roznegliżowany w promieniach słońca, wypoczywałby na stoku góry.

  W styczniu myślałem, że pałac przeniesiono do Zakopanego.

 • fragola50

  Oceniono 15 razy 13

  Swoją drogą ciekawa jestem jaki byłby wynik wyborów, gdyby nie schowali Macierewicza na czas kampanii..

 • gaua51

  Oceniono 21 razy 11

  Maliniak i Antek Policmajster są siebie warci.Dwa przygłupy udające, jeden prezydenta ,drugi ministra.Obu należałoby w trybie natychmiastowym ,poddać leczeniu psychiatrycznemu.Obawiam się jednak ,że dla jednego i drugiego nie ma szans na wyleczenie

 • Beata Pisda

  Oceniono 17 razy 11

  ja, dla odmiany, z Dupy nabijam się bezustannie.

 • darpodinio

  Oceniono 14 razy 10

  Jeżeli Duda nie "wybije się na niepodległość" to przegra z kretesem następne wybory. Myślałem, że trudno będzie przebić Bredzisława Cinkciarza Gawędziarza w d.u.powatości, a tu okazało się, że Pan Artur takim wielkim mężem stanu niestety nie jest.

 • kenter85

  Oceniono 16 razy 10

  No cóż takie są konsekwencje głosowania na prymitywy;)

 • krzywelustro

  Oceniono 12 razy 10

  Wojsko kwiczy, wróg się cieszy,
  pan minister gra przygłupa.
  Z reprymendą wódz więc spieszy,
  sam prezydent Andrzej Duda!

 • Pierre Dolpis

  Oceniono 55 razy 9

  to rzeczywiście bardzo brzydko nabijać się z przygłupa ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX