"Sprawdzimy gotowość PiS do słuchania suwerena"

As
20.04.2017 11:03
A A A
- Oczywiście referendum ws. reformy edukacji nie będzie - mówi w TOK FM Eliza Olczyk z "Wprost". Opozycja, ZNP i organizacje rodziców złożyły w Sejmie ponad 900 tys. podpisów zwolenników referendum.

W czasie kampanii wyborczej politycy PiS zapewniali, że będą słuchać obywateli. I inaczej niż poprzednicy nie będą "wyrzucać do kosza" wniosków dotyczących organizowania referendów.

- Bardzo ciekawe, co PiS zrobi z ponad 900 tysiącami podpisów. Mamy moment, w którym sprawdzimy rzeczywistą gotowość do wysłuchania suwerena - komentowała Renata Kim w "Poranku Radia TOK FM".

Już raz przekonaliśmy się, jak ważne są dla PiS podpisy zbierane przez opozycję. Wniosek komitetu "Ratujmy kobiety" dotyczący liberalizacji ustawy antyaborcyjnej został przez Sejm odrzucony.

Za późno?

- Nie ma szansy na referendum. A jeśli PiS  chciałoby wywiązać się z obietnic wyborczych, to wniosek powinien zostać przyjęty przez Sejm - mówiła Eliza Olczyk.

Zdaniem publicystki tygodnika "Wprost", ewentualny brak referendum to nie tylko wina taktyki PiS. - Referendum mogłoby się odbyć w okolicy wakacji. Ale to za późno. Machina reformy edukacji już ruszyła. Moim zdaniem, pomysłodawcy referendum za późno zaczęli zbierać podpisy - uważa Olczyk.

"Usłysz Swoją Szkołę" w Poznaniu. Kolejna odsłona akcji Radia TOK FM

Zobacz także
Komentarze (52)
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar

  rufus-1

  Oceniono 58 razy 4

  ile to stanowisk dyrektorskich w gimnazjum jest w skali kraju do obrony? kilkanaście tysięcy? - i o to idzie właśnie gra. A to jest wierny , w wiekszosci, elektorat platformiano-lewicowy.

 • avatar

  westgreg

  Oceniono 8 razy 2

  No chwila, chwila. PiS słucha suwerena tam, gdzie prezes ma wątpliwości co do realizowanego pomysłu (jak np. projekt ustawy Ordo Iuris). Jeżeli żadnych wątpliwości nie ma, to o co ma suwerena pytać. Przecież referendum ma w tenkraju jedynie charakter opinii.

 • avatar

  iksior66

  Oceniono 16 razy 2

  "Zalewska broniła się w RMF FM przed atakiem opozycji. Tylko że dziennikarz zacytował jej… Jarosława Kaczyńskiego"

  natemat.pl/206393,ups-zalewska-bronila-sie-w-rmf-fm-przed-atakiem-opozycji-tylko-ze-dziennikarz-zacytowal-jej-jaroslawa-kaczynskiego

 • avatar

  szpung

  Oceniono 1 raz 1

  Ma powrocic polskie liceum i schluss koniec z polityka copy paste, prosze mi wierzyc ludzie na zachodzie nie sa nadludzmi, sa takimi samymi omylnymi istotami jak wszyscy i nie ma sensu byc wiecznie pawiem i papugiem.

 • avatar

  pocomiwaszekonto

  Oceniono 2 razy 0

  Pis potrzebuje ciemnego elektoratu, po maksymalnie 8 latach szkoły podstawowej. Elektoratu nieudaczników, którym łatwo wskażą winnych ich porażki - ludzi zamożnych i wykształconych.

 • avatar

  jabbaryt

  Oceniono 2 razy 0

  "Paradowska: Robić referendum, bo zebrano milion podpisów? Głupi argument"

  Niestety nie mogę podac linka ale wystarczy wklepać poniższy tekst w google.

 • avatar

  peter-321

  Oceniono 1 raz -1

  Kaczynski. Zaleweska , Szydlo...... galeria starych bezuzytecznych pierdzieli. Na stos !

 • avatar

  lewacka.konserwa

  Oceniono 3 razy -1

  Coś wam się chyba pomieszało. PiS mówił, że będzie słuchał suwerena, czyli swoich wyborców, a nie wszystkich obywateli Polski (bo ci, którzy na PiS nie głosowali, nie dokonali suwerennego wyboru). A co taki suweren myśli o pomysłach PiSu, to PiS bardzo dobrze wie i pytać nie musi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane