PiS nie idzie leczenie niepłodności. ''Modelowa'' klinika w Łodzi miała ruszyć w grudniu. Ciągle jest zamknięta

Otwarta w grudniu w Szpitalu Matki Polki w Łodzi Klinika Diagnostyki i Leczenia Niepłodności od kwietnia miała przyjmować pacjentów, a nadal jest dla nich zamknięta.

W łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki miała powstać pierwsza, modelowa klinika referencyjna w programie prokreacyjnym - zapowiedział to wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas we wrześniu ub. roku. Jak szacował uruchomienie centrum miało trwać ''dwa-trzy'' miesiące. W rozmowie z TOK FM padała konkretna data - 22 grudnia. Jednak placówka jest nadal zamknięta.

Łódzka klinika to jedna z kilkunastu takich ośrodków w całej Polsce. Mają powstać w Polsce w ramach rządowego programu prokreacyjnego. A on ma zastąpić zlikwidowany przez polityków PiS rządowy program refundacji in vitro. - Efektem miało być zwalczanie niepłodności i rodzenie dzieci. Dziś wiemy, że taki program nie zadziałał - mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, członek miejskiej Komisji Ochrony Zdrowia.

Szef Komisji Adam Wieczorek z PO dodaje: Narodowy Program Prokreacji to są trzy zera. Zero par, zero ciąż i zero ośrodków leczących.

Ani Szpital Matki Polki, ani ministerstwo nie mówią, kiedy Klinika Diagnostyki i Leczenia Niepłodności przyjmie pierwszych pacjentów.

Tymczasem z działającego od ubiegłego roku łódzkiego programu dofinansowania in vitro skorzystało prawie 130 par, z czego dzieci spodziewa się ponad 40, na co magistrat wydał ponad 0,5 mln zł.

Lis pyta Dudę: Czy nadal będzie pan hańbił urząd prezydenta?

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (52)
PiS nie idzie leczenie niepłodności. ''Modelowa'' klinika w Łodzi miała ruszyć w grudniu. Ciągle jest zamknięta
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 6 razy 4

  Rząd negocjuje z episkopatem opłaty za diagnostykę śluzu. Wiadomo, że ocena konsystencji tegoż wymaga doswiadczenia.

 • flyer

  Oceniono 5 razy 3

  Albo szpital nie ma kontraktu z NFZ i nie chce robić tego za "Bóg zapłać" albo nie ma kadry. Gdyby dziennikarze GW czytali swoje własne artykuły to wiedzieliby, że naprotechnologiem zostaje się po płatnym szkoleniu takim jak w NLP - czyli "nie matura a chęć szczera" - być może przepisy NFZ a być może inne przepisy zabraniają zatrudniać takie osoby na etatach wyższych niż "salowa" i to pewnie o to chodzi. Może też chodzić o to, że w odróżnieniu od USiech w PL porady dot. poczęcia udzieli także ksiądz spowiednik ["żyj w czystości córko/synu"], więc nie ma powodu latać po szpitalach, żeby usłyszeć to samo. ;>

 • spluwa-orginal

  Oceniono 11 razy 3

  Rozwalic TK , sadownictwo , prokuratorow , obsadzac stanowiska " Misiewiczami " ,rozwalac samorzady , to idzie im rachu ciachu ,nawet w nocy , ale pomoc dla ludzi ,ktorzy chca miec dziecko maja w kaczym kuprze .

 • vargur09

  Oceniono 11 razy 3

  zabrakło czarnych kogutów na rytualne rytuały....

 • 3krzak

  Oceniono 19 razy 3

  Ciekawe dlaczego Bóg nie chce żeby Prezes Kaczyński i Posłanka Pawłowicz mieli potomstwo? Czyżby nie było warto przedłużać tej linii genetycznej? Niezbadane są wyroki boskie, pozostaje tylko samemu rozważyć to w swoim sercu.

 • 20portal

  Oceniono 4 razy 2

  Niepłodność będzie leczył ksiądz.
  Kropidłem.

 • kochamrydzyka

  Oceniono 4 razy 2

  Probem jest brak dostatecznej ilosci osobnikow koscielnych do zapladniania w sposob naturalny.

 • ginztonickiem

  Oceniono 8 razy 2

  Czeba w gaciach różaniec nosić, to działa! Potwierdzone info!

 • illninio

  Oceniono 28 razy 2

  PiSowi to idzie tylko kłamstwo,manipulacja, koniunkturalizm, narodowy bełkot i odwoływanie się do niskich instynktów, oraz wyzywanie inności ,i brutalne lanie kobiet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX