"PiS ściągając Tuska zaczął niebezpieczną grę". Własna partia zaszkodzi Dudzie?

- Jeśli Tusk zdecyduje się na start w wyborach, obrazki z Warszawy znajda się w jego reklamówce wyborczej. Bo to gotowe obrazki do kampanii - mówiła w TOK FM Eliza Olczyk. Wg Agnieszki Wiśniewskiej, nastroje mogą sprzyjać Tuskowi. - Bo on ma cechę, której brakuje na opozycji: wywołuje szczere emocje.

Zdaniem Elizy Olczyk, Prawo i Sprawiedliwość może dużo stracić na ofensywie przeciwko Donaldowi Tuskowi. Bo to co się działo wokół przyjazdu szefa Rady Europejskiej do Warszawy, pokazało, jak mocnym graczem jest Tusk.

- PiS rozpoczął dość niebezpieczną grę. Bo jeśli Tusk zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich, to obrazki z wczoraj na pewno znajdą się w jego reklamówce wyborczej. Bo to gotowy obrazek do kampanii - mówiła publicystka "Wprost" w "Poranku Radia TOK FM".

A na starcie Tuska w wyborach akurat Prawu i Sprawiedliwości nie powinno zależeć. Bo apetyt na reelekcje ma Andrzej Duda.

- Ale, powiem z przekąsem, zastanawiam się czasem, czy PiS chce utrzymać urząd prezydenta, czy jest on im do czegoś potrzebny - stwierdziła Eliza Olczyk.

Im później, tym gorzej?

Według Agnieszki Wiśniewskiej, Donald Tuska nie powinien zbyt długo zwlekać z podjęciem decyzji o starcie w wyborach prezydenckich.

- On ma cechę, której bardzo brakuje na opozycji: wywołuje szczere emocje.Nawet jeśli są to negatywne emocje to dobrze, bo wtedy zawsze pojawiają się sympatycy, którzy chcą pokazać swoje poparcie. A dziś, bądźmy szczerzy, wyborów nie wygrywa się programami tylko emocjami - powiedziała publicystka "Krytyki Politycznej".

Wybory prezydenckie odbędą się w 2020 roku. Rok wcześniej wybierać będziemy posłów i senatorów.

"Ataki na Tuska to powtórka z PRL-owskiej propagandy nienawiści" - uważa prof. Leszek Balcerowicz

Zobacz także
Komentarze (62)
"PiS ściągając Tuska zaczął niebezpieczną grę". Własna partia zaszkodzi Dudzie?
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 36 razy 30

  Świr kaczyński kierując się nienawiścią, pociąga PiS na dno.
  Wbrew temu co wiele osób twierdzi / np.czerwonousta"/ kmiot kaczyński jest beznadziejnym strategiem. Udowodnił to wiele razy, np. zerwanie koalicji z Lepperem i Giertychem.
  Od czasu kiedy zwariował, po katastrofie, gdzie wysłał na śmierć 95 osób, coraz częściej popełnia błędy, które doprowadzą PiS do upadku.
  Polską rządzą SZALEŃCY i pora żeby to jak najszybciej się skończyło.

 • bazyli21

  Oceniono 17 razy 13

  "...czy PiS chce utrzymać urząd prezydenta, czy jest on im do czegoś potrzebny?..."

  Jak mozna napisac cos tak infantylnego w powaznej (?) analizie? Prezydent jest do niczego nie potrzebny PiSowi, bo ma swojego Dude. Ten podpisuje ustawy i nigdzie sie nie wtraca. Ma swoje narty i ochrone, darmowe przejazdy. Jemu wystarczy. Jakby sie pojawil prawdziwy prezydent, to PiS bedzie mialo problem, bo uprawnien konstytucyjnych prezydenta jeszcze nie spacyfikowali. Prezydent caly czas ma prawo odmowic podpisu pod ustawa - tzw. "weto prezydenckie". Wowczas sejm moze je odrzucic 3/5 glosow. Tyle PiS nie ma. Takze Macierewicz nie moglby zmuscic wojska od oddawania honorow koniowi - przepraszam pomylilem z Kalligula - dyrektorowi Misiewiczowi. Jest wiele miejsc, gdzie PiS mailby pod gorke ze swoja "dobra" zmiana z nie swoim prezydentem, a w szczegolnosci bez prezydenta-dlugopisu.

 • Barnaba Wierch

  Oceniono 23 razy 3

  Dziadek z Wehrmachtu, Cezary Gmyz-Trotyl.

  Tak jak Tusk, też miałem dziadka w Wehrmachcie. Był polskim Ślązakiem i został wcielony do Wehrmachtu, a konkretnie do Afrika Korps, skąd zresztą nawiał do generała Andersa. Zmarł wiele lat przed moimi urodzinami, ale nie widzę powodu, by ukrywać przeszłość swojej rodziny - pisze Cezary Gmyz.

  Dziadek Tuska uciekł Niemcom pod Akwizgranem i został wcielony do Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 8 razy 2

  @wolak007
  Ten apel był do zmarłego Wołodyjowskiego, a nie do żyjącego i w dodatku do bohatera książkowego...
  Teraz idzie się z dziewką na imprezkę i mówi jej się w oczy tym rytmem: „Chcesz, to będziem żyli w kupie, a nie, to ja cię mam w d***ie!” I każdy wie, czego się trzymać…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy