Schetyna: Moim marzeniem jest to, żeby Tusk był kandydatem na prezydenta koalicji rządzącej

Grzegorz Schetyna twierdzi, że wzrost poparcia dla PO to nie chwilowy "efekt Tuska" tylko wynik ciężkiej pracy. - My założyliśmy, że PiS pójdzie na wojnę emocjonalną ws. wyboru Tuska na szefa RE. I tak się stało. PiS pokazał prawdziwą twarz - ocenia szef PO.

- Czy zdobywa się bramkę po świetnej akcji, czy wykorzystuje się szansę i dobija piłkę do pustej bramki, to nie ma znaczenia. Trzeba wykorzystywać każdą szansę. Na tym polega skuteczna polityka. Czy ktoś by z nas wymyślił jeszcze dwa miesiące temu taki scenariusz, że PiS będzie się w tak absurdalny sposób opierał, rzucał cały autorytet rządu, pokazywał takie emocje? Ale my to założyliśmy, że pójdą (PiS) na wojnę emocjonalną i będą próbowali udowodnić Tuskowi, że nie przedłuży swojego mandatu (szefa Rady Europejskiej - red.) - absurdalne. Ale my byliśmy w stanie wtedy pokazać prawdziwą twarz PiS - przekonywał Schetyna w "Poranku Radia TOK FM".

Grudzień 2019. Wtedy Tusk podejmie decyzję  

Pytany o przyszłość Donalda Tuska po zakończeniu kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej, szef Platformy zdradził, jaki ma pomysł na najbliższe lata dla PO i byłego premiera.   

- Jak będzie? Najpierw wybory samorządowe, potem europarlamentarne, potem parlamentarne, a potem decyzja Tuska, bo później kończy swoją kadencję (szefa RE). To będzie grudzień 2019. Będziemy po trzech wyborach i 5 miesięcy przed wyborami prezydenckim i wtedy (Tusk) podejmie decyzje - powiedział Schetyna. Jak dodał, Tusk na razie ma jeszcze czas z deklaracjami, bo do końca kadencji zostały mu ponad dwa lata.

Schetyna o swoich marzeniach

- Moim marzeniem jest to, żeby Tusk był kandydatem na prezydenta koalicji rządzącej, czyli tej która wygra wybory w 2019 roku, bo wtedy można stworzyć taki scenariusz, który pozwoli jeszcze dodatkowo wygrać wybory prezydenckie - przyznał Grzegorz Schetyna.

Piotr Kraśko zwrócił uwagę, że może to jednak nie najlepszy scenariusz. - Teraz Donald Tusk może być symbolem opozycji, a kiedy będzie symbolem koalicji rządzącej, to zawsze będzie trudniej - wtrącił prowadzący.

 - Tusk jest symbolem anty-PiS. Będzie symbolem tych rządów, które będą inaczej oceniane przez Polaków w perspektywie następnych miesięcy i lat. To nie będzie obciążenie. Jeżeli wygramy wybory, a jestem przekonany, że tak się stanie, jeżeli Polacy odrzucą PiS jesienią 2019 roku, to z natury rzeczy następnym krokiem byłby wybór Tuska na prezydenta. Tak mówi logika dzisiejszych dni - ocenił w "Poranku Radia TOK FM" przewodniczący PO.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (73)
Schetyna: Moim marzeniem jest to, żeby Tusk był kandydatem na prezydenta koalicji rządzącej
Zaloguj się
 • krokodylek77

  Oceniono 19 razy 9

  Zaglosuje na kazda partie,ktora zagwarantuje:
  1.Rozwiazanie Konkordatu,a co za tym idzie,rozliczenie komisji majatkowej i opodatkowanie kk
  2.Postawienie przed sadami i TS Dudy,Macierewicza,Ziobry i Kaczynskiego,oraz innych aparatczykow PIS
  3.Zdelegalizowanie PIS,MW,ONR

 • promemo

  Oceniono 10 razy 8

  Sprytnie - "Tusk na prezydenta" otwiera drogę Schetynie do przewodzenia PO i funkcji premiera Rządu. Pilnie potrzebna jest "trzecia siła" zdolna do zdecydowanego przeciwstawienia się tak PiS jak i PO, dla której najważniejszy będzie interes całej Polski, a nie własnej partii i kościoła.
  Do 2019 r. niewiele pozostało ...

 • justas32

  Oceniono 8 razy 6

  Schetyna mówiąc teraz o Tuski jako kandydacie na Prezydenta - sprawia ze szanse Tuska w wyborach maleją. Pytanie czy Schetyna robi to celowo - czy też tylko z własnej głupoty ...

 • tomausp

  Oceniono 9 razy 5

  Panie Schetyna, panski czas juz minal, wlasnie nadeszla pora aby pan i ludzie z pana otoczenia odeszli w sina dal.
  Oddajcie stery nowym, mlodym i preznym ludziom. Wierze ze PO ma wystarczajaco takich czlonkow.
  Tusk moze i powinien zostac prezydentem ale napewno nie gdy pan i panscy koledzy beda u steru, Czas na polityczna emeryturke panie S.

 • sunzi15

  Oceniono 4 razy 4

  Drobne cwaniaczki usiluja mieszac.
  Przyjdzie tsunami i PiS-owska
  Stajnie Augiasza wymiecie, wraz z wami.

  O przywodzcow sie nie martwcie,
  powieje wiatr historii,
  dojrzeje Wiosna Ludow,
  wyrosna im skrzydla.
  Po tym ich poznacie.

 • elenem

  Oceniono 2 razy 2

  Ja miejscu Schetyny nie zdradzałabym planów politycznych. Zbyt wielu wrogów wokół. Aczkolwiek bardzo chciałabym zeby Tusk został Prezydentem. Nie dlatego ze jest z PO, ale dlatego ze posiada wszelkie kompetencje. Po 2 kadencjach w Brukseli ma wiedzę o jakiej inni moga tylko pomarzyć i doświadczenie w polityce międzynarodowej. To najlepszy kandydat i odważny, uczciwy człowiek.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 2

  Jako wierny słuchacz radia TOK Fm słuchałem rano Schetyny i widzę JAK DALEKO odleciał od rzeczywistości. Zwłaszcza w kontekście ostatniego odcinka „Ucha Prezesa”, twierdząc ze to NIE JEST dzisiejszy obraz jego i Platformy, tylko wygląd z października.

  Dalej tak panie Schetyna, dalej, a za 2,5 roku dostaniecie WIEKSZE baty niż ostatnio a PiS da wszystkim popalić jak zdobędzie większość konstytucyjną.

  Weź się człowieku ogarnij i ZROZUM, że dokąd trzymające się kurczowo koryta, stare, styropianowe pierdziele NIE ODDADZĄ Platformy w młodsze i NIE UPAPRANE w układy i układziki ręce, to zostaniecie zredukowani do 8 – 10% poparcia. Bo tu potrzebna jest praca, praca i JESZCZE RAZ praca, a nie pierdzielenie głodnych kawałków jak to ZNOWU będzie pieknie jak Platforma uzyska mikro przewagę i na siłę będzie musiała szukać koalicjanta.

 • sunzi15

  Oceniono 12 razy 2

  Oj, naiwny, naiwny, naiwny.
  Rzeczypospolita pod rzadami PiS
  nie przetrwa wiecej niz kilka miesiecy.

  W ciagu kilku miesiecy po opozycji moze nie byc sladu,
  a po demokracji i Rzeczypospolitej moze byc zaorane.

  Zdegenerowany NIERZAD NS-Partei PiS
  musi byc usuniety od wladzy
  poprzez masowe wystapienia spoleczne SUVERENA
  w ramach wiosennxch porzadkow.

  Jak PiS-bandyci zrobia zamach na sady
  i wprowadza stalinowski/rosyjski/nazistowski
  system sadownictwa z wyrokami na partyjny telefon
  i torturami w procesie dochodzenia,
  bedzie za pozno.

  Gdy zapewnia sobie bezkarnosc
  i zamienia wymiar sprawiedliwosci
  w APARAT TERRORU
  w ciagu kilku miesiecy wykoncza opozycje
  i spacyfikoja spoleczenstwo.

  Skonczy sie wojna domowa, morzem krwi
  i niewola w Rosyjskim Imperium.

  Nie dajcie sie zaszlachtowac
  przez faszystowska mafie bez walki,
  jak Weimarska opozycja i miliony zydow.

  Bandyci maja zwyrodnialcow,
  ktorzy wykonaja brudna robote bez zmruzenia oka,
  a zdegenerowany Kosciol im poblogoslawi,
  jak blogoslawil Hitlera, NSDAP, SS i holocaust!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX