Współtwórca KOD będzie walczył o władzę w ruchu. "Program Mateusza jest mi nieznany"

- Najważniejszą rzeczą jest odzyskanie przez KOD uczciwej twarzy i dobrej opinii. Jeśli to nam się nie uda, to nie uda się nic - mówił w Poranku Radia TOK FM Krzysztof Łoziński, który powalczy o stanowisko lidera ruchu.

- Ogłosiłem wczoraj deklarację programową, z drugiej strony nie widzę w ogóle programu. Nie bardzo mogę mówić o różnicach programowych, program Mateusza jest mi nieznany - mówił w Poranku Radia TOK FM Krzysztof Łoziński, pomysłodawca Komitetu Obrony Demokracji. Za miesiąc, 27 maja w wyborach na szefa ruchu Łoziński zmierzy się z aktualnym liderem, Mateuszem Kijowskim.

- Najważniejszą rzeczą jest odzyskanie przez KOD czystej, uczciwej twarzy i dobrej opinii. Jeśli to nam się nie uda, to nie uda się nic - mówił Łoziński. Ruchowi w odzyskaniu dobrej twarzy raczej nie pomoże nocna akcja, podczas której jego członkowie obkleili biura poselskie PiS w całym kraju plakatami z napisem "PiS to wstyd!".

"Za kilka miesięcy padniemy finansowo"

- Za kilka miesięcy padniemy finansowo - ludzie po tych wszystkich aferach, przy takiej opinii nie chcą płacić składek, sponsorzy nie chcą nas sponsorować - dodał działacz. - Jeżeli tego nie zmienimy, a to zależy tylko od wizerunku... To musi być uczciwie zrobione, żeby tych ludzi przekonać - podkreślił.

- Problemem poza pieniędzmi jest to, że ludzie nie przychodzą - zauważył Jacek Żakowski. - Nie chcą uczestniczyć w czymś, co stało się czym innym, niż miało być - zgodził się Łoziński. - Mieliśmy być organizacją reprezentującą uczciwą, rzetelną część społeczeństwa obywatelskiego. Tymczasem widzą afery finansowe, ludzi, którzy kłamią - mówił. - To, co się dzieje na Facebooku, to jest absolutny skandal. Szkalowanie uczciwych ludzi, hejterskie występy... Wstyd to czytać - oceniał opozycjonista.

"My odpowiadamy karnie i finansowo za wszystko"

- Jeżeli tak dalej będzie, to polegniemy - podkreślił Łoziński. - Zmiana twarzy, zmiana lidera to pierwsza rzecz w pańskim programie. A poza tym? - pytał Żakowski. - Chciałbym przede wszystkim odwrócić pewną logikę podejmowania decyzji w KOD. W tej chwili mamy system skrajnie centralistyczny, stawiałbym na bardzo dużą swobodę działania grup lokalnych - mówił publicysta.

- Osobowość prawną ma tylko zarząd główny. My, te siedem osób, odpowiadamy i karnie, i finansowo za wszystkie rzeczy, które się w tej organizacji wydarzą - zaznaczył Łoziński. - Ja bym chciał, żeby osobowość prawną miały regiony i mogły gospodarować własnymi pieniędzmi - dodał.

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (103)
Współtwórca KOD będzie walczył o władzę w ruchu. "Program Mateusza jest mi nieznany"
Zaloguj się
 • shawmut

  Oceniono 10 razy 6

  Łoziński rzucił ideę, ale podjął ją Kijowski. Zobaczymy, który teraz okaże się lepszy - dla Demokracji. Kibicuję KODowi.

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 6

  - Najważniejszą rzeczą jest odzyskanie przez KOD czystej, uczciwej twarzy i dobrej opinii. Jeśli to nam się nie uda, to nie uda się nic - mówił Łoziński.
  =====================================
  I ma całkowitą rację. Tyle że najwyraźniej NIE WIDZI tego Kijowski, który przez swoje tachle finansowe oraz niezbyt chlubne życie prywatne, zwyczajnie stał się ZŁĄ TWARZĄ ruchu. Przecież mógł by załatwić sobie jakiś etat i mieć z czego żyć, tyle że w cieniu. Niestety NIE DARMO mawiają, że pycha kroczy przed upadkiem.

 • pol733

  Oceniono 17 razy 5

  Służę pomocą. Program Mateusza jest prosty. Zidiociali dziadkowie zbierają do puszek a on sobie wypłaca na nowe ciuchy i wycieczki zagraniczne. Proste.

 • moorsoldaten

  Oceniono 21 razy 5

  No, no - jaki ambitny plan, ale wszystko to jest już za późno. No i może jeszcze wygrać kucyk lepka rączka.

 • aeromonas

  Oceniono 12 razy 4

  Popieram Mateusza Kijowskiego. On jest założycielem, twarzą i głosem KOD, także za granicą. Ma charyzmę, jest inteligentny, mówi na temat i potrafi dyskutować z adwersarzami bez agresji. Krzysztofa Łozińskiego bardzo szanuję, ale on nie nadaje się na frontmana.

 • korgan123

  Oceniono 18 razy 4

  Tylko kompletnie ogłupione przez Wyborczą i TVN lemingi widziały w KODzie coś innego niż kwik świń odrywanych od koryta.

 • Helena Kowalska

  Oceniono 16 razy 4

  Może by tak Owsiak spróbował? Biedroń mu pomógł? bo Wałęsie to chyba już ciężko chodzić,ale z za biurka by zadziałał ,panowie pomyślcie.

 • nino.rota

  Oceniono 14 razy 4

  KODpromitacja tetryków i starych UBeków od zadłużonego alimenciarza.
  Żenada, wstyd i obciach brać udział w tych spędach POżytecznych idiotów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX