"Tak, tak, PO nie jest za przyjęciem uchodźców". Schetyna zalicza wpadkę. A Siemoniak tłumaczy

Zaskoczenie, prowokacja? Grzegorz Schetyna, lider największej partii opozycyjnej mówi, że jest za tym, "żeby (uchodźcy) nie przyjeżdżali do Polski". Siemoniak tłumaczy: Temat dzieli Polaków i nie powinien być instrumentalnie przez nikogo traktowany w debacie publicznej.

- Nie. Jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski. Dziękuję - tak na pytanie reportera TVP Info odpowiedział przed siedzibą biura krajowego Platformy Obywatelskiej jej lider Grzegorz Schetyna. Dopytywany, czy jest to oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej stwierdził: - Tak, tak. To jest oficjalne stanowisko PO.

- Nie róbmy z tego instrumentu politycznego. Temat uchodźców nie może być pałką do bicia się na polskiej scenie politycznej. Tak jak nie można mówić, że PO była za przyjmowaniem uchodźców i się na to zgodziła, ani nie można mówić, że PO jest teraz za przewracaniem pontonów. Temat dzieli Polaków i nie powinien być instrumentalnie przez nikogo traktowany w debacie publicznej - komentował w "Poranku Radia TOK FM" słowa szefa PO Tomasz Siemoniak. 

Wiceprzewodniczący PO przyznał, że sam jest przeciwny przyjmowaniu nielegalnych uchodźców, a rzad Ewy Kopacz był przeciw unijnym ustaleniom ws. automatycznego przyjmowania przez Polskę imigrantów.

Na pytanie Piotra Kraśki o 7 tysięcy uchodźców, które nasz kraj miał w ramach porozumienia przyjąć, Siemoniak odpowiedział, że to propaganda PiS, bo żadne decyzje nie zapadły, a był to jedynie "pewien plan, pewien rozkład".

- Sprawa nie jest zero-jedynkowa, bo są kobiety i dzieci ze stref objętych wojną i są nielegalni imigranci ekonomiczni. To nie jest prosta sprawa, którą można poddać emocjom publicznym o czym przekonały się kraje europejskie. Europa dojrzała do problemu, stąd porozumienie z Turcją, stąd determinacja, żeby doprowadzić do pokoju w Syrii - powiedział Siemoniak.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (254)
"Tak, tak, PO nie jest za przyjęciem uchodźców". Schetyna zalicza wpadkę. A Siemoniak tłumaczy
Zaloguj się
 • micawber7

  Oceniono 21 razy 15

  "Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."

 • corm

  Oceniono 45 razy 15

  Ja pier... jakie szczyty hipokryzji. Za tydzień pewnie dowiemy się, że to PO wprowadziło 500+ i obniżyło wiek emerytalny.

 • saves

  Oceniono 24 razy 14

  Rysio wyłożył się na Maderze. Kwestią krótkiego czasu jest upadek Kapitana Colgate. Po tej wypowiedzi nawet najbardziej zagorzałe lemingi mogą czuć się skutecznie wydy.ane.

 • krzysio333

  Oceniono 38 razy 14

  Przecież potem Neumann z PO to potwierdził. Dziś PO mówi że tak a jutro że nie. Jak mówi, że nie podniesie wieku emerytalnego, to go podniesie. Cała PO.

 • yacie

  Oceniono 16 razy 10

  To nie wpadka tylko to, że PO powie wszystko, byle znowu dorwać się do władzy. Przecież przez 8 lat kłamali i nic się nie zmieniło.

 • karmanam

  Oceniono 38 razy 10

  Tak, a Kopacz, Szczerba, Kosiniak-Kamysz, Święcicki, Nowacka - głosili wszem i wobec, że są w stanie przyjąć każdą ilość uchodźców, a i 150 tys. na pewno...

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 17 razy 9

  "Tak, tak, PO nie jest za przyjęciem uchodźców"
  A wyborca i tak nie jest za poparciem PO.

  Żaaaal!

 • saves

  Oceniono 19 razy 9

  Jeden wali babola, drugi tłumaczy, że nie powiedział tego, co powiedział. Jak z Radkiem i robieniem laski. Nie martw się Kapitanie Colgate, lemingi to kupią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX