"Się Schet rozluźnił". Tusk polubił tweet Migalskiego, a Neumann swoje: Nie zaliczyliśmy wpadki

Sławomir Neumann nie zgadza się z twierdzeniem, że ws. uchodźców Platforma zaliczyła wpadkę. - Dzisiaj nikt od Polski nie oczekuje przyjęcia uchodźców. Nie ma takiej dyskusji - mówi szef klubu PO w "Poranku Radia TOK FM". To komentarz do wcześniejszych słów Grzegorza Schetyny, który zadeklarował, że PO jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców.

Od dwóch dni politycznym tematem numer jeden jest wypowiedź Grzegorza Schetyny na temat imigrantów. Szef PO na pytanie reportera TVP Info wypalił, że Platforma Obywatelska jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców do Polski. Dopytywany, czy jest to oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej Schetyna stwierdził: - Tak, tak. To jest oficjalne stanowisko PO.

Gdy do tej wpadki dodamy kłopot PO z odpowiedzią na cztery pytania PiS, m.in. ws.wieku emerytalnego, programu 500 plus i likwidacji CBA oraz IPN, to można odnieść wrażenie, że Platforma dała się zagonić do narożnika.

Zauważył to Marek Migalski. "Chyba za dobrze szło w sondażach i się Schet rozluźnił. Takich rzeczy się nie robi w wadze ciężkiej. W trzeciej zaledwie rundzie." - napisał politolog i publicysta na Twitterze. Jakby na potwierdzenie tezy tweet polubił Donald Tusk. 

Tweet Marka Migalskiego polubiony przez Donalda TuskaTweet Marka Migalskiego polubiony przez Donalda Tuska Fot. Donald Tusk/Twitter

Sławomir Neumann, który był gościem w "Poranku Radia TOK FM", próbował przekonać Dominikę Wielowieyską i słuchaczy, że nie ma mowy o żadnej wpadce.

- Nie zgadzam się z twierdzeniem, że zaliczyliśmy wpadki. Nie uważam, że wszyscy byli zszokowani i nie uważam, że to jest jakaś zmiana naszego stanowiska. Dzisiaj nikt od Polski nie oczekuje przyjęcia uchodźców. I nie ma powodów, żeby ktoś wychodził przed szereg i mówił, że chcemy przyjąć uchodźców - powtarzał Neumann.  

Przyznał, że nie rozumie wielkiego szoku, jaki wywołała wypowiedź przewodniczącego PO.

- Dzisiaj Unia jest w przededniu debaty o tym, jak pomagać uchodźcom, którzy są na terenie krajów Unii Europejskiej. Nie rozumiem tego wielkiego szoku, że PO nie chce żebyśmy przyjmowali uchodźców na siłę. Dzisiaj ci uchodźcy, którzy są w obozach w Grecji, czy we Włoszech, czy we Francji absolutnie nie mają zamiaru, ani ochoty przyjeżdżać do Polski - powiedział szef klubu PO. Jak dodał, odkąd Bruksela porozumiała się z Turcją, do państw Unii Europejskiej uchodźcy nie napływają.

W 2015 roku rząd Ewy Kopacz zobowiązał się, że w ramach relokacji uchodźców ustalonej przez Unię Europejską, Polska przyjmie ok. 7 tys. osób.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (87)
"Się Schet rozluźnił". Tusk polubił tweet Migalskiego, a Neumann swoje: Nie zaliczyliśmy wpadki
Zaloguj się
 • flymen22

  Oceniono 7 razy 5

  Panowie Schetyna i Neumann to gwarancja drugiej kadencji dla PiS.

 • zbychus1

  Oceniono 11 razy 5

  "Jak dodał, odkąd Bruksela porozumiała się z Turcją, do państw Unii Europejskiej uchodźcy nie napływają."

  JAJA sobie nas robi czy co ? Owszem naplywaja, moze nie 10tys dziennia jak kiedys ale wciaz sporo, wiec po co klamac ?

 • adam-aga

  Oceniono 23 razy 5

  Grzecho i PO chcą dyskusji z PiS-em. najpierw niech sobie podyskutują ze sobą. Jeszcze trochę i cały program PO to będzie programem zerżniętym z programu PiS. Nieważne co aby słupki szły w górę. Ot tyle warta je st PO. Nie ważne co aby przy korycie.

 • endgame222

  Oceniono 10 razy 4

  Demokracja to jest taki ustrów, w którym to partia ma się dostosować do narodu, a nie naród do partii. Skoro naród nie chce importu islamistów do Polski to partie mają go słuchać i najwyraźniej PO to zrozumiała.

  Oczywiście dla gazwybu to szok gdyż głównym celem lewactwa jest wprowadzenie multi-kulti w Polsce.

 • szpung

  Oceniono 19 razy 3

  Temat interesujacy i w tym kontekscie warto oczywiscie pisac o odchodzacym postpeerelu symbolizowanym i podtrzymywanym przez lata przez potezne medialne tuby propagandowe czerska i wiertnicza. Jednak nie da sie w nieskonczonosc po pierwsze oklamywac milionow i nie da sie w niskonczonosc bojkotowac panstwa i jego interesow, co wlasnie wychodzi po 26 latatch chocby w czekajacym nas juz wkrotce braku rak do pracy i koniec mozliwosci wzrostu PKB. 26 lat to bylo zdecydowanie za dlugo a spadek amortyzacji spolecznej i przemyslowej dotarl do szerszych grup spolecznych dopiero po ustwie zwiekszajacej progi emerytalne, bo po raz pierwszy ludzie zapytali skoro jest tak dobrze to dlaczego wciaz musi sie pogarszac, tego rozdzwieku najblyskotliwszy marketing nie byl w stanie wytlumaczyc wiekszosci ludzi. Warto wspomniec o Kukiz15, to partia autentyczna i slucham czasem tych mlodych ludzi ktorzy maja calkiem dobrze poukladane w glowie to autentyczny ruch spoleczny niedoceniany i wcale nie bede czul dyskomfortu glosujac na nich. Jednak w przypadku postpeerelu czyli ciagu partyjnego UWU UDE KLD AWS PO absolutnie i z pelna swiadomoscia mowie musicie zniknac z przestrzeni publicznej odpowiadacie wszyscy za stan panstwa spoleczenstwa i powrot do koryta w waszym przypadku bedzie kolejna tragedia ogolnonarodowa, zejdzcie w koncu ludziom z oczu to jedyne co w waszym przypadku pozostawilo by we mnie minimum szacunku naleznego czlowiekowi.

 • cholonek

  Oceniono 19 razy 3

  Tusk - wielki hiroł, co spiedrolił do brukseli po aferze z podsłuchami i zosatwił cały syf nieporadcnym pierdołom. A teraz proszę - polubił tłita, łał!

 • moorsoldaten

  Oceniono 15 razy 3

  Za chwilę się dowiemy że 500+ to był pomysł Grzesia, tylko PiS go ukradł. Schetyna jest gotowy obiecać złote góry byle tylko wrócić do koryta bo całe peowskie stado głodne łazi. Ciekawe czy PiS w końcu zacznie rozliczać aferzystów tak jak zapowiadało w kampanii. Oni wszyscy tytko za korytem, co prawda inaczej się te stada nazywają, ale są z jednego chlewika.

 • volongoto41

  Oceniono 12 razy 2

  Grzesiu! A pamiętasz jak w piaskownicy to mi piachem w oczy sypałeś?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX