Gorący finał licytacji Nagrody Radia TOK. Na koncie ponad 20 tys. zł! Dziękujemy

Laureatki Nagrody Radia TOK FM za 2016 - nauczycielki z Zabrza, organizatorki Czarnego Protestu

Laureatki Nagrody Radia TOK FM za 2016 - nauczycielki z Zabrza, organizatorki Czarnego Protestu (Fot. Tomasz Fenske/TOK FM)

Ponad 20 tys. zł zadeklarował zwycięzca aukcji statuetki nagrody radia TOK FM. Dochód z jej sprzedaży w całości zostanie przekazany na wsparcie Niebieskiej Linii - telefonu dla ofiar przemocy.

Laureatkami Nagrody Radia TOK FM zostały uczestniczki Czarnego Protestu / Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Statuetkę w ich imieniu odebrały nauczycielki z Zabrza: Katarzyna Gwóźdź, Ewa Wnorowska, Katarzyna Jaskulska i Małgorzata Rybak, które stanęły przed komisją dyscyplinarną w kuratorium za to, że w dniu protestu pracowały ubrane na czarno, solidaryzując się w ten sposób z uczestniczkami manifestacji.

Zdecydowały one, że statuetkę przekażą na cele charytatywne - na rzecz Niebieskiej Linii - pomagającej ofiarom przemocy, która od początku roku borykała się z poważnymi problemami finansowymi po ścięciu ministerialnej dotacji.

Zwycięzca licytacji, której uczestnicy, walczyli zażarcie do samego końca za nagrodę zapłaci 20 300 zł. Na rzecz Niebieskiej Linii udało się jednak zebrać więcej pieniędzy - nie wszyscy chcieli brać udział w licytacji, ale po prostu chcieli wesprzeć inicjatywę. Z cegiełek uzbieraliśmy 4 tys. zł.

StatuetkaStatuetka Fot. tokfm.pl

Statuetkę dla laureatek Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk zaprojektował Boris Kudlicka. Jest jednym z najbardziej ciekawych i inspirujących scenografów. Rozgłos przyniosły mu przede wszystkim realizacje w operze. Wspólnie z reżyserem Mariuszem
Trelińskim stworzył artystyczny duet, którego dziełem są przedstawienia muzyczne rozbijające klasyczną formę widowiska operowego. Poza scenografią operową, teatralną i filmową, Kudlicka zajmuje się również twórczością wystawienniczą.
Wraz z Andrzejem Kreutz Majewskim zaprojektował polski pawilon na Expo 2000 w Hanowerze oraz Expo 2010 w Szanghaju we współpracy z pracownią WWAA.

Nagroda Radia TOK FM przyznawana jest od 7 lat. Trafia do osób lub organizacji za podejmowanie odważnych, niekonwencjonalnych, niezwykłych działań, które miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub zmieniły polską rzeczywistość.

Kraśko do polskich dyplomatów: Czas spakować książki do tornistra i pójść do szkoły

Zobacz także
  • Jarosław Kaczyński przemawia na miesięcznicy "Kaczyńskiemu puszczają nerwy. Dzisiaj w przypadku wyborów musiałby podzielić się władzą"
  • Robert Biedroń Trwa debata o samorządach i nagle Biedroń rezygnuje z miejsca na scenie. Miał powód
  • Wacław Berczyński w Sejmie Siemoniak: Ta afera pogrąża Macierewicza. Czytam o kolejnych domach, które kupuje Berczyński...

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy