Żakowski zbulwersowany pomysłem szefa PSL: Polski żołnierz odrywa dzieci od ojców, widzi pan to?

- Zrobiłby pan taką rampę: kobiety, dzieci na prawo, mężczyźni na lewo? Tego pan chce? - pytał Jacek Żakowski Władysława Kosiniaka-Kamysza. Prezes PSL zaproponował, by Polska przyjmowała sieroty z obozów dla uchodźców. - A mężczyźni niech walczą o wolność swoich krajów - mówił w TOK FM.

Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że w sprawie polityki imigracyjnej, Polska powinna kierować się wydarzeniami z własnej historii. I przypominał, że w czasie II wojny światowej polscy mężczyźni walczyli za ojczyznę, a kilka tysięcy dzieci-uchodźców z terenów ZSRR trafiło do Indii. Na zaproszenie maharadży Jam Saheb Digvijay Sinhji.

- Sierotom nigdy nie zamykajmy drzwi. A młodzi mężczyźni niech walczą - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

-  Do jakiej walki mają się udać mężczyźni z  Somalii? Jest problem tonących uchodźców, którzy nie mają gdzie wrócić? - dopytywał Jacek Żakowski zaskoczony propozycją prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego.

"Pan weźmie za to odpowiedzialność?"

Kosiniak-Kamysz dopuszcza przyjmowanie matek dzieci-uchodźców. Ale w przypadku mężczyzn zdania nie zamierza zmieniać.

- Ojca im odesłać? Zrobiłby pan taką rampę: kobiety, dzieci na prawo, a mężczyźni na lewo? Wziąłby pan na siebie odpowiedzialność za rozdzielanie rodzin? Widzi pan te sceny: polski żołnierz odrywa dzieci od ojców? Trochę mnie pan zbulwersował tą wizją - przyznał Jacek Żakowski.

Zdaniem prezesa PSL, gospodarz "Poranka Radia TOK FM" "przerysowuje". - Nie będę zmieniał poglądów i dostosowywał ich do oczekiwań pana redaktora. W obozach dla uchodźców są tysiące sierot. Może w pierwszej kolejności nimi się zajmijmy? A rząd nie daje żadnej propozycji - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dlaczego nie słuchamy papieża?

Szef ludowców przypomniał, że o pomoc dla uchodźców wielokrotnie apelował papież Franciszek. Ale jego słowa nie znalazły odzewu wśród polskich polityków. Choć "rządzący powołują się na chrześcijańskie standardy".

Kosiniak-Kamysz stwierdził też, że apele Franciszka nie trafiły też do wszystkich polskich księży. -  Czy opinia biskupa Pieronka to powszechny głos w Kościele? W wielu parafiach takie opinie, jak przedstawił biskup nie są przedstawiane. I to jest problem. Po euforii Światowych Dni Młodzieży,  co zostało ze słów Franciszka? - pytał polityk PSL.

Bp Tadeusz Pieronek, w rozmowie z "Rzeczpospolitą", stwierdził, że przyjmowanie w Polsce uchodźców to "moralny obowiązek".  A Polacy zostali "nastraszeni uchodźcami" przez polityków.

"Powiedziano, że oni roznoszą choroby, zabiorą Polakom pracę, będą nas zabijać i Polska stanie się krajem zagrożonym.Prawdziwi chrześcijanie są za przyjmowaniem uchodźców" - podkreślił były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski w rozmowie z "Rz".

"Niech ta władza poczyta papieża" - podpowiada o. Zięba>>>

Zobacz także
 • Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna "Schetyna kłania się po prostu politycznemu ultrarealizmowi" - Lis o "wygibasach" PO ws. uchodźców
Komentarze (141)
Żakowski zbulwersowany pomysłem szefa PSL: Polski żołnierz odrywa dzieci od ojców, widzi pan to?
Zaloguj się
 • Ann X

  Oceniono 14 razy 6

  Konstancin Jeziorna i Magdalenka może przyjąć po 1200 uchodźców z Afryki,gmina bogata,ładna,czysta,i mądra. Bardzo dobry pomysł myślę ze to będzie dobre miejsce bo tam jest spokojnie.

 • Piotr Kolec-Kolczasty

  Oceniono 13 razy 5

  Pytają mnie znajomi, tak niby od niechcenia
  Czy kilku emigrantom udzieliłbym schronienia
  - Biedakom przed ISISem i wojną uchodzącym?
  - Być może, lecz WYŁĄCZNIE I CAŁKIEM NIEWIERZĄCYM….

 • pn-ski

  Oceniono 7 razy 5

  Wszystkich bezżennych w sukienkach odesłać do Watykanu, zwolniły się apartamenty nuncjusza Wesołowskiego..

 • apw1964

  Oceniono 23 razy 5

  Jestem zbulwersowany i zniesmaczony w sposób stały. Mój obraz polskiego społeczeństwa, jaki miałem jeszcze kilka lat temu, został kompletnie zdruzgotany. Wychodzi teraz na to, ze jestem lewakiem i jestem z tego dumny.
  Niestety apele światlejszej (w moim odbiorze) części kościoła pozostaną bez żadnego odzewu. Bo to nie oni nadają ton. Postawa kościoła jest taka, jak postawa miażdżącej części proboszczów, którzy mając wybór, słuchają biskupa Jędraszewskiego a nie biskupa Pieronka. Bo mogą, bo mają wybór, bo nie liczy się to, że powinni kierować się wartościami.

 • Jacek Jarecki

  Oceniono 8 razy 4

  Pan Żakowski powinien uważać z porównaniami, sugerującymi, że Żydzi z własnej woli pchali się na rampę. Pod jakimkolwiek kontem by patrzyć, w najlepszym razie rozmowa dwóch baranów.

 • janusz_z_rabki

  Oceniono 8 razy 4

  "W Polsce od pokoleń mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę. Są takie sytuacje, jak Wałęsy... To jest złe, ale nie ma ratunku. Jak jest sytuacja, którą oceniamy jako wyższą konieczność, np. obrony demokracji albo wolności, to rodzina cierpi! I jeżeli człowiek decyduje się zapłacić tak ogromną cenę, by zrobić coś dla kraju jak pan Kijowski, to tym bardziej należy mu się szacunek i uznanie!"
  J. Żakowski

 • 66kropek

  Oceniono 18 razy 4

  Jedyną osoba, która może komentować ten bełkot Żakowskiego jest doświadczony lekarz psychiatra.Ludzie z TOKFM: pomóżcie koledze! To się wymyka spod kontroli.

 • sailor20170605

  Oceniono 18 razy 4

  Pełnych rodzin nie powinno się rozdzielać i tylko takie można przyjmować, a młodych, samotnych byczków won do swoich krajów niech walczą za demokrację przeciw reżimom.

 • sosna_pospolita

  Oceniono 20 razy 4

  Zakowski zawsze zbulwersowany, ale zadnego uchodzcy jeszcze nie przyjal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy