"To co powtarza premier, ta antyuchodźcza retoryka, to stek nieprzytomnych bzdur"

Wg dr Katarzyny Kasi, na problem uchodźców nie należy trzeba patrzeć jedynie z perspektywy makro. Ważne jest, by każdy zadał sobie pytanie, co może zrobić dla imigrantów. - U nas w domu mieliśmy przyjemność gościć rodzinę czeczeńską - mówiła w TOK FM.

Goście z Czeczenii mieszkali z rodziną dr Katarzyny Kasi przez cztery lata. - To byli muzułmanie. Bardzo religijna rodzina z trójką dzieci, najmłodsze urodziło się w Polsce - mówiła w TOK FM współpracownica "Kultury Liberalnej".

- Nasz przyjaciel Rusłan zajmował się głównie walką z Rosją, Ale tu w Polsce znalazł pracę i wszystko dobrze funkcjonowało - podkreślała.

Zdaniem dr Kasi, każdy może pomóc uchodźcom na wiele sposobów. Dlatego, szczególnie w obliczu twardego kursu polskiego rządu, na problem uchodźców lepiej patrzeć z "perspektywy oddolnej".

- Jest mnóstwo rzeczy, które każdy z nas może zrobić, pomóc rodzinie czeczeńskiej czy syryjskiej. I takie pytania należy zadawać, a nie czy "oni" wszyscy są źli, niedobrzy czy dobrzy, grubi czy chudzi. Cały kontekst organizacyjny jest niezwykle ważny, ale ja patrząc na działania polskiego rządu, nie widzę żadnych szans na wprowadzenie porządnych rozwiązań strukturalnych. I jedyne co możemy zrobić, to takie działanie oddolne - powiedziała.

"Stek bzdur"

Dr Katarzyna Kasia skrytykowała polski rząd za politykę wobec uchodźców. - Cała ta retoryka antyuchodźcza, to co powtarza pani premier, sugerując Europie by wstała z kolan, to jest jakiś stek nieprzytomnych bzdur. To się ma nijak do zwykłego ludzkiego doświadczenia - oceniła w "Poranku Radia TOK FM".

O wstawanie z kolan premier apelowała do Europy, podczas ubiegłotygodniowego  wystąpienia w Sejmie.Powtórzyła, że polski rząd nie zgodzi się, na forsowane przez "brukselskie elity" przyjęcie uchodźców.

Dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!

- zakończyła wystąpienie.

"Histeryczna reakcja Szydło. W PiS huczy.Ona do końca roku nie będzie premierem" - ocenia były szef MON

Okazją do emocjonalnej tyrady stała się dla Beaty Szydło debata nad wnioskiem o odwołanie ministra Antoniego Macierewicza. Sejmowa dyskusja odbyła się dwa dni po zamachu w Machesterze, w którym zginęły 22 osoby, w tym dwoje Polaków.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (143)
"To co powtarza premier, ta antyuchodźcza retoryka, to stek nieprzytomnych bzdur"
Zaloguj się
 • sorrry

  Oceniono 21 razy 7

  Dobra, dobra. Przytłaczająca większość Polaków nie chce przyjmować tzw. uchodźców. Koniec, kropka! Jeśli PiS nie ulegnie brukselskiemu szantażowi, nie wpuści islamskich terrorystów i pasożytów do Polski oraz będzie umiejętnie rozgrywać tę sprawę podczas kampanii wyborczych, będzie rządzić długie lata a Polska będzie bezpiecznym krajem bez zamachów, kolorowej przestępczości i pasożytnictwa!

 • scibor3

  Oceniono 20 razy 6

  "Ważne jest, by każdy zadał sobie pytanie, co może zrobić dla imigrantów"

  Mogę dać im kopa w dupę.

 • unterhose

  Oceniono 16 razy 4

  Pani Kasia powinna sobie poczytać o pewnej paryżance co zaprosiła pod swój dach muzułmana z Afryki. Zanim ją zabił, trochę na zasadach multikulti się z nią zabawił.

 • 43norbert

  Oceniono 18 razy 4

  To wlasnie pani dr. Katarzyna powtarza nieprzytomnie bzdury, klamstwa, i jakies bajki z jej wyemaginowanego swiata poprawnosci politycznej. Droga pani Katarzyno, pani zyje w jakim innym swiecie fantazji. To nie emigranci sturmuja Europe ale islamscy najezdzcy. Moze kiedys za checi pani pomocy tym barbarzyncom, poderzna pani gardlo, jezeli pani nie przejdzie na ich polityczna ideologie, bo Islam religia nie jest i nie bedzie ubierac "Burki". Niech pani pojedzie i do takich krajow jak Francja, Niemcy, Anglia , Holandia lub do jakiegokolwiek kraju zgnilego Zachodu i nich pani zapyta ich mieszkancow to dowie sie pani co sadza o Islamistach i Islamie. Ma pani szczescie ze zyje pani w kraju, gdzie rzadzi tak roztropna Partia jak PIS i taki premier jak pani Szydlo, w innym wypadku bylaby pani moze juz dawno zgwalcona albo doznala jeszcze wiekszego upokorzenia. W pani wypadku poslugiwanie sie poprawnoscia polityczna jest niemoralne! Nie wiem czy zdaje sobie pani sprawe z tego o czym pani mowi? Ale ja chce pani tylko zwrocic uwage ze tylko 10% tych najezdzcow to ofiary wojny, ze 90% z nich to mlodzi dobrze wyzywieni mezczyzni i tylko w samej Afryce na przerzut do Europy czeka ok. 70 milonow murzynow. Nie wiem czy umie pani ogarnac to swoim umyslem ze to katastrofa dla Europy i bialego czlowieka. Ta najezdzcza fala jest sterowana przez chazarskich wladcow swiata, ktorzy dzalaja z drugiego rzedu. Kazdy z tych najezdzcow otrzymuje pieniadze od nich na podroz wyzywienie i noclegi. I oni jada do Europy z okreslonym celem aby nas zniszczyc i nasza chrzescijanska kulture. Przy pani mysleniu niepredko doczekalibysmy sie w Europie Swiata Orwella, gdzie bylyby budowane obozy koncentracyjne m/in. i dla pani. I jezeli Europa nie zatrzyma tego najazdu tych barbarzyncow to przyszlosc jej jest bardzo czarna. Szkoda tylko ze ludzie z tytulami naukowymi sa uwiklani w ta poprawnosc polityczna. Zycze pani wiecej rozumu a mniej poprawnosci politycznej!

 • kontest_two

  Oceniono 5 razy 3

  Po pierwsze: uchodźcom należy pomagać. Uchodźcy - ludzie uciekający przed wojną to promil w masie arabów i murzynów zalewających Europę.
  Po drugie: faceci płynący masowo z Afryki do Europy łodziami i pontonami to nie są uchodźcy. Ich należy bezwzględnie odsyłać z powrotem. Jeżeli tego nie zrobimy to wkrótce Europa będzie filią Afryki.
  Po trzecie: okolicznością sprzyjającą terroryście jest możliwość wtopienia się w tłum. Nie chcę, żeby osoba o wyglądzie południowca (pozwolę sobie na taki eufemizm) mogła w Polsce wtopić się w tłum. W Londynie, Paryżu, Sztokholmie, Berlinie jest to możliwe. W Warszawie nie jest to możliwe. I niech tak zostanie.

 • ot48

  Oceniono 5 razy 3

  Muzułmanie czeczeńscy to zupełnie inna mentalność. To jest społeczność wychowana od kilku pokoleń w Związku Radzieckim. Ich dziadkowie i rodzice w większości przynajmniej oficjalnie byli ateistami.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 5 razy 3

  Skutecznie usuwacie komentarze = nie wiem jakimi kryteriami się kierujecie, ale na pewno nie netykietą a tym, że wypowiedzi nie pasują do ideologicznego szablonu co jest zdecydowanym łamaniem Wolności Słowa = jesteście bardzo zdolnymi marksistami kulturowymi.
  Jednak? Przegracie. Mówię wam to JA - ateista, racjonalista i wielki obrońca wolności słowa.
  Albowiem ja stoję po stronie takich ludzi jak Dawkins, Harris, Peterson a wy stoicie po stronie autorytaryzmu, zniewolenia, manipulacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX