"PiS chce odpowiedzialność za bałagan w szkołach zrzucić na samorządowców"

- Nie ma podręczników. Programy dopiero co zostały, na kolanie, napisane. A kiedy nauczyciele mają się przygotować? - pytał w TOK FM Rafał Grupiński. Wg polityka PO, we wrześniu rodzice przekonają się, jak wielki chaos wprowadziła reforma edukacji.

Rafał Grupiński uważa, że rządzący będą starali się uniknąć odpowiedzialności za skutki reformy firmowanej przez min. Annę Zalewską. Choć to oni ponoszą całą odpowiedzialność za wprowadzane w pospiechu zmiany.

- Politycy PiS wymyślił,  że całe zdenerwowanie rodziców, którzy zobaczą gdzie muszą wozić dziecko, że jest bałagan, to wszystko spadnie na samorządowców - mówił Grupiński w "Poranku Radia TOK FM".

"Trzeba odsunąć PiS od władzy"

Zdaniem posła Platformy, determinacja z jaką PiS realizuje swoje pomysły na edukację pokazuje, że rządzący są przekonaniu o swojej nieomylności. Choć eksperci, nauczyciele i rodzice ostrzegają przed negatywnymi skutkami zmian przygotowanych przez MEN.

- Przecież nie ma wydrukowanych podręczników. Programy dopiero co zostały, na kolanie, napisano. A kiedy nauczyciele mają się przygotować? - pytał Rafał Grupiński w rozmowie z Dorotą Warakomską.

Na pytanie, czy po odsunięcie PiS od władzy, PO wrócić do obecnego modelu systemu edukacji, polityk odpowiedział: "Zdecydowaliśmy że powstaje grupa ekspertów, która ma przygotować koncepcje tego, jak chcemy edukować młodzież. Najpierw chcemy przygotować nowa koncepcję kształcenia, bez rewolucji ale z mądrymi zmianami, a potem dostosować strukturę szkolną".

Usłysz Swoją Szkołę

Debatą w Warszawie kończy się dziś akcja Radia TOK FM "Usłysz Swoją Szkołę".

W dyskusji, która zacznie się o 18 w barze Studio (plac Defilad 1), wezmą udział m.in. wicekurator Andrzej Sosnowski. Włodzimierz Paszyński - zastępca prezydent Warszawy, Ewa Korulska dyrektorka Społecznego Gimnazjum Startowa w Zespole Szkół Bednarska.

Debatę poprowadzi Agata Kowalska.

"Mam nadzieję, że reforma pani Zalewskiej nie wejdzie w życie. Że Kaczyński się opamięta" >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
"PiS chce odpowiedzialność za bałagan w szkołach zrzucić na samorządowców"
Zaloguj się
 • Jakub Stępień

  0

  To są jakieś biurwy bez sumienia. Ja chcę władzy dla samorządów jak w Szwajcarii.
  Precz z warszawką.

 • rdaneel

  0

  Podsumowanie wprowadzenia reformy edukacji:
  /youtu.be/-DOrtlfQPpM?t=840

 • marudna.maruda

  Oceniono 2 razy 0

  Samorządy mają tego świadomość od początku, Niektóre nawet podejrzewają, że reforma edukacji to koń trojański, który pomoże pozbyć się z samorządów ekip z czasów PO, a przygotować miejsca dla wiernych wyznawców prezesa.
  A PO niech się nie mądrzy, bo sami wprowadzali zmiany pisane na kolanie- darmowe podręczniki, sześciolatki- to była zwyczajna partyzantka.
  Od wielu lat żadnej władzy nie zależy na wykształceniu mądrych ludzi. Obecni absolwenci studiów mogą buty czyścić tym, ktorzy 30 i więcej lat temu zdawali maturę.

 • chri-s48

  Oceniono 2 razy 0

  Przecież było wiadomo , że będzie bordello. Takiej reformy nie robi się w kilka miesięcy, to musi być przemyślana i długoterminowo przygotowywana zmiana. Jajca zawsze ze wszystkiego można sobie robić i PiS w tym celuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX