"Sytuacja wchodzi w fazę anarchii". Po ataku na policjanta w Sądzie Najwyższym

- Zobaczyliśmy, jak zachowuje się teraz osoba, która ma inne poglądy: zrzuca policjantowi czapkę i próbuje wyciągnąć broń. Takie osoby są przekonane, że ich zachowanie zostanie usprawiedliwione - ocenił w TOK FM Waldemar Żurek, rzecznik KRS. Sprawcy ataku grozi do trzech lat więzienia.

Do ataku na policjanta doszło podczas posiedzenia Sadu Najwyższego, w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego.

Mężczyźnie, który zaatakował policjanta, postawiono zarzuty naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i użycie przemocy w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowych. Za te czyny grozi kara do trzech lat więzienia.

Mężczyzna to współpracownik Adama Słomki, który od kilku lat regularnie organizuje protesty na salach sądowych. Podczas jedne z nich, przypomnijmy, jeden z jego współpracowników rzucił w sędzię tortem.

Przykład idzie z góry

Zdaniem sędziego Waldemara Żurka, atak na policjanta pokazuje, jak bardzo dziś lekceważone prawo i prawnicy.

- Zobaczyliśmy wczoraj, jak zachowuje się teraz osoba, która ma inne poglądy. Zaczyna to wchodzić w fazę anarchii. Takie osoby myślą, że mogą robić  co im się żywnie podoba, bo pewnie ktoś ich  usprawiedliwi. Lekceważą  prawo, bo widzą, że  najważniejsze osoby w państwie też pozwalają sobie na takie lekceważenie - mówił w TOK FM rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa.

Szeroki front

Sąd Najwyższy orzekł, że prezydent Duda nie mógł ułaskawić Mariusza Kamińskiego. Bo były szef CBA nie został skazany prawomocnym wyrokiem.

Środowisko PiS od razu przystąpiło do ataku na SN.

Według sędziego Żurka, należy się spodziewać "zaostrzenia sporu" między PiS a środowiskiem prawniczym. - Dziś rządzący otwierają wszystkie fronty. Próbują wmówić społeczeństwu, że jakaś elita próbuje zawłaszczyć państwo.

Dlatego zdaniem rzecznika KRS, "będą ataki już nie tylko na sędziów, ale i na adwokatów, radców prawnych".  - Na tych wszystkich, którzy mówią nie można łamać prawa i konstytucji; trzeba się temu przeciwstawić. Bo w tym kraju niedługo nie da się żyć - mówił sędzia Żurek w TOK FM.

"Myślenie rodem z monarchii: prezydent może zawsze i wszędzie ułaskawić. Tak budujemy autokrację" >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (152)
"Sytuacja wchodzi w fazę anarchii". Po ataku na policjanta w Sądzie Najwyższym
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 77 razy 43

  No tak.
  W USA leżałby na glebie, wpierdzieliliby go do aresztu z najcięższą recydywą, jeśli wcześniej od innego policjanta nie dostałby z marszu kulki.
  Nikt by po nim nie zapłakał.
  Ba! Już za Odrą przekonałby się czym skutkuje próba odebrania broni policjantowi.
  Ale w tej naszej republice bananowej największe szumowiny uchodzą za patriotów.

 • szmul.bender

  Oceniono 68 razy 34

  Gdy z bandytów robi się bohaterów, z przygłupa bohatera narodowego, z zakompleksionego karła męża stanu, z idioty prezydenta, z kuchty szefową to każdy obywatel może się zagubić.

 • zdziwiony6

  Oceniono 25 razy 23

  Ten koleś, który próbował odebrać policjantowi broń powinien dostać wyrok 3 lat bez zawiasów. I powinien te 3 lata odsiedzieć.

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 23

  Najlepszy był i tak Słomka.Po tym wydarzeniu stwierdził, że czapkę zgubił sam policjant i w nerwach próbował wyciągnąć broń przeciwko niewinnemu koledze pana Słomki.

 • pix_d

  Oceniono 49 razy 21

  Jeszcze im się to wszystko czkawką odbije. Policja ochrania manifestacje ONR i temu podobne zgromadzenia. Za chwilę ten sam ONR będzie lał policję po głowie.
  I co wtedy zrobicie towarzyszu Błaszczak?

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 51 razy 19

  przeciez o to chodzi tym faszystom z PIS

  a potem wprowadzenie stanu wyjątkowego

 • Piotr Dziel

  Oceniono 48 razy 14

  Jaka jest różnica pomiędzy Dudą a Słomką,według mnie żadna.Jeden i drugi olewają prawo.

 • krajidiotow

  Oceniono 42 razy 12

  Adrian i koledzy z pisiego panstwa juz udzielili ludowi smoleńskiemu wskazówek czyje werdykty (czyt.NASZE) są ważne i obowiązujące. Słyszymy w przekazie medialnym o "sędziokracji" , "tych panach co wyrażają opinie przy kawie". Dopóki nie zeżremy całego Państwa, nie zawłaszczymy każdej instytucji, nie zaoramy IIIRP i nie nawalimy kupy w salonie - to nie ustaniemy. I tak właśnie ten motłoch postępuje, niszcząc autorytetty, burząc prawo i porządek podążają za przykładem z góry.

 • jasiekiera

  Oceniono 41 razy 11

  Ryba cuchnie od glowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX