"To prawo obowiązuje od lat. Teraz Poczta Polska grzecznie poprosi, żeby za abonament zapłacić"

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się rządowym projektem ustawy, która ma poprawić ściągalność abonamentu za radio i telewizję. - To prawo, które obowiązuje od lat, ale bardzo wiele gospodarstw domowych uchyla się od płacenia abonamentu. Ustawa ma to zmienić - mówi wiceminister kultury Jarosław Sellin w "Poranku Radia TOK FM".

Zgodnie z założeniami nowej ustawy nadawcy telewizji kablowych i satelitarnych będą zobowiązani do przekazania Poczcie Polskiej danych swoich klientów, którzy wykupili u nich swoje pakiety telewizyjne. Zdaniem Jarosława Sellina, który był gościem w "Poranku Radia TOK FM", zmiana przepisów jest konieczna, bo "miliony gospodarstw domowych uchylają się od płacenia abonamentu".

- Poczta Polska dostanie informacje o kilku milionach ludzi, którzy jednak telewizory posiadają i poprosi grzecznie, żeby wywiązywać się z tego obowiązku - mówił wiceminister Sellin.

Zobacz też: "Nie obawiamy się żadnych problemów ze strony KE" - wiceminister kultury o nowej ust. abonamentowej

Rząd PiS liczy, że dzięki zmianom w prawie z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego uda się ściągnąć 800 milionów złotych dodatkowych pieniędzy.

A co z tymi, którzy do tej pory unikali płacenia abonamentu? W nowych przepisach znalazł się zapis o abolicji dla tych, którzy lata temu zarejestrowali telewizor, ale nie opłacali abonamentu. Teraz, jeśli zapłacą z góry za kolejne 6 miesięcy, unikną egzekucji starych należności.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (162)
"To prawo obowiązuje od lat. Teraz Poczta Polska grzecznie poprosi, żeby za abonament zapłacić"
Zaloguj się
 • tom

  Oceniono 69 razy 19

  Jeżeli rząd zlikwidował polską telewizję a na to miejsce stworzył własną telewizję partyjna, to abonament powinien być zastąpiony składkami członkowskimi zwolenników "dobrej zmiany".

 • micro5

  Oceniono 22 razy 18

  Selim zastanów się co mówisz umowa była zawarta z inną firmą a wymaga inna , doucz się histeryku

 • witoldpolak

  Oceniono 15 razy 13

  Większość ludzi ma wykupione pakiety : internet + TV bo tak niejednokrotnie wychodziło podczas promocji taniej niż sam internet. Pakiet TV w połączeniu z internetem wykupiony u nadawcy nie jest więc równoznaczny z tym, że ktoś posiada telewizor.
  Nadal powinno się to udowodnić.
  Jak powinno być : domniemanie niewinności czy winy?
  A nie prościej brać pieniądze z budżetu zamiast tych prawnych wygibasów?

 • bonifacy_40

  Oceniono 15 razy 13

  czyli jak w każdym innym normalnym kraju , ten abonament będę mógł odliczyc od podstawy do opodatkowania ..prawda panie Selin ...

 • cep_0

  Oceniono 56 razy 12

  Jaśnie Wielmożny Panie SELIN, należy :
  a) zakodować telewizję PiS i KURSKIEGO
  b) wykupić dekodery,
  i każdy kto ma chęć i ochotę wykupi abonament i będzie mógł te idiotyzmy oglądać do woli, także będzie mógł być OGŁUPIANY i indoktrynowany ile chce.
  Ta telewizja PiS i KURSKIEGO dla normalnych ludzi jest NIESTRAWIALNA.

 • szpung

  Oceniono 28 razy 12

  To jest jakis pomysl izby wprowadzic zasade iz abonament na rzadowa TV placa ci ktorzy popieraja w danym momencie opcje rzadzaca. Wyrejestrowalem TV w czerwcu 92 zakupilem pierwszy modem i nigdy nie oplacalem abonamentu za czasow czyciej. W sumie to jest jakies rozwiazanie.

 • admin.duda

  Oceniono 48 razy 4

  A ja grzecznie pokażę Poczcie Polskiej fcuka.

 • ramzescc

  Oceniono 10 razy 2

  Panie srelin powiem tak: razem z kurskim mozecie mnie w dupe pocałować

 • zapatero222

  Oceniono 14 razy 2

  Ponieważ TVP nie jest TV publiczną, to abonament jest bezprawny, dlatego że nie można zmuszac Polaków do wspierania działalności partyjnej. Koniec, kropka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX