Jak nie płacić abonamentu? Lizut zdradza patent: Wtedy Kurski nie sprawdzi, czy mamy telewizor

- To jest ustawa - powiem brutalnie - przygotowana dla frajerów. To mityczne uszczelnienie abonamentu ma polegać na tym, że operatorzy platform cyfrowych mają na nas donieść - stwierdził w audycji "A teraz na poważnie" w Radiu TOK FM Mikołaj Lizut. I za chwilę zdradził prosty sposób, jak uniknąć obowiązkowej opłaty, którą rząd PiS chce ściągać w ramach abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Zgodnie z założeniami nowej ustawy nadawcy telewizji kablowych i satelitarnych będą zobowiązani do przekazania Poczcie Polskiej danych swoich klientów, którzy wykupili u nich swoje pakiety telewizyjne. Jak przekonywał dzisiaj w "Poranku Radia TOK FM" wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, zmiana przepisów jest konieczna, bo "miliony gospodarstw domowych uchylają się od płacenia abonamentu".

W czasie rozmowy z Krzysztofem Luftem, byłym członkiem KRRiT, prowadzący audycję zauważył, że jest jeden sposób, który pozwoli nie płacić abonamentu.

- Teraz zdradzam patent, jak abonamentu nie płacić. Wystarczy przesiąść się na naziemną telewizję cyfrową i wtedy Jacek Kurski nie ma sposobu sprawdzić, czy mamy telewizor - powiedział Mikołaj Lizut.

Przy tej okazji Krzysztof Luft zwrócił uwagę, że nowelizacja ustawy, którą forsuje rząd PiS budzi poważne wątpliwości prawne.

Jeden to ten, że operatorzy mają przekazywać dane osobowe, co budzi wątpliwości prawników, bo ci którzy podpisywali umowy 10, 5 lat temu, nie byli uprzedzeni, że ich dane mogą być przekazane do jakiegoś urzędu państwowego. Ale ktoś by musiał o tym stwierdzić, a nie ma komu, bo Trybunału Konstytucyjnego nie ma. I drugi, to nierówność wobec prawa, bo regulacja obejmuje tylko tych, którzy mają umowy z operatorami kablowymi. Natomiast, ci którzy korzystają z naziemnego sygnału, czyli mają antenę wystawioną na dachu, to już nie są objęci tą regulacją, bo nie mają żadnej umowy z żadnym operatorem

- zwrócił uwagę Krzysztof Luft.

- A oferta telewizji naziemnej jest coraz lepsza - dodał Lizut.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (275)
Jak nie płacić abonamentu? Lizut zdradza patent: Wtedy Kurski nie sprawdzi, czy mamy telewizor
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 89 razy 41

  od następnego rządu oczekuję prywatyzacji/likwidacji tak zw. "mediów publicznych" bo w naszym kraju politycy wszelkiej maści udowodnili nam już wielokrotnie, że to jest tylko ich tuba propagandowa a nie żadna misja publiczna... Świat się zmienia i społeczeństwa nie potrzebują już takich mediów... Nie chcę płacić za coś z czego nie korzystam a co nie jest konieczne temuż społeczeństwu... Takie media potrzebne sa tylko tym pasożytniczym zasrańcom z sejmu więc niech oni sobie takie media utrzymują ze swoich dietek a nie zmuszają całą resztę ludzi do płacenia na swoje zabawki...

 • kruk6666

  Oceniono 74 razy 26

  Teraz co poniektórzy zrozumieją dlaczego PiS zniszczył TK , TVP jest spółką prawa handlowego i nie może żądać od was pieniędzy ,chyba że podpiszecie z nią umowę o świadczenie usług , macie taką umowę? chyba nikt nie ma ,posiadacie telewizor? , podatek za to zapłaciliście przy zakupie , teraz wszystko co pis robi nie ma umocowania w żadnym polskim i europejskim prawie , wybraliście ich za obiecane 500 zł? , niedługo zabiorą wam tysiąc , teraz będą was dymać za darmo a wy będziecie za to płacić , i gdzie się cebulaki poskarżycie w TK? już nie istnieje , w sądzie , za miesiąc ich niezależności nie będzie . Czołem , wolaki-cebulaki.

 • tonz2

  Oceniono 25 razy 21

  Jeszcze chwila i tv będzie można kupić tylko po okazaniu dowodu osobistego i zaświadczenia o meldunku

 • sailor20170605

  Oceniono 61 razy 15

  Nie płaciłem i nie będę płacił tego abonamentu gdyż niezależnie od tego kto jest przy korycie to robi z TVP swój prywatny folwark, a ja nie chce płacić na tubę propagandową żadnej partii. Nawet tej, którą bym popierał. Chociaż obecnie takiej nie ma.

 • xinfx

  Oceniono 65 razy 15

  Skarb Państwa nie powinien posiadać żadnych udziałów i spółek nigdzie. Wszystko musi być sprywatyzowane.

 • lubiedobrze

  Oceniono 59 razy 11

  Podajcie sposób jak zaskarżyć to do Strasburga. Niedozwolona pomoc publiczna, brak misji, brak powszechności kształtowania przekazu, niekonstytucyjność Narodowej Rady Mediów czy coś innego.
  Jak chociaż kilkadziesiat tyś. Polaków złozy pozew....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX