"Płacę abonament, ale w tej sprawie dopuszczam obywatelskie nieposłuszeństwo"

- Czy mamy prawo do niepłacenia abonamentu? Nie zdziwiłbym się, gdyby wiele Polaków zrezygnowało z opłacania tuby propagandowej jednej partii - powiedział w Radiu TOK FM Włodzimierz Cimoszewicz.

W dzisiejszym "Poranku Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska zapytała swojego gościa o to, czy obywatel, który nie akceptuje tego, co dzieje się w telewizji publicznej, ma prawo do niepłacenia abonamentu RTV? Były premier, co prawda nie odpowiedział wprost na to pytanie, ale przyznał, że przyszedł już czas na to, aby Polacy zastanowili się nad tym, czy nie warto - w tym konkretnym przypadku - złamać obowiązujących przepisów.

Nie zdziwiłbym się, gdyby wiele osób powiedziało, że bierze na siebie ryzyko bycia pociągniętym do odpowiedzialności, ale nie będzie opłacało tuby propagandowej jednej partii.

- powiedział Włodzimierz Cimoszewicz.

Jednocześnie przyznał się, że sam nie ogląda TVP, ale opłaca abonament.

Zgodnie z założeniami nowej ustawy nadawcy telewizji kablowych i satelitarnych będą zobowiązani do przekazania Poczcie Polskiej danych swoich klientów, którzy wykupili u nich swoje pakiety telewizyjne. Wczoraj na antenie Radiu TOK FM Mikołaj Lizut zdradził sposób, jak uniknąć obowiązkowej opłaty, którą rząd PiS chce ściągać w ramach abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
"Płacę abonament, ale w tej sprawie dopuszczam obywatelskie nieposłuszeństwo"
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 29 razy 5

  Tego typu pezepeerowski politruk, ani slowem sie nie zajaknal iz oplata jest w calej Europie podatkiem za posiadanie radioodbiornika i jest placona glownie za dzierzawienie przestrzeni elektromagnetycznej na terytorium panstwa i jest pobierana przez nadzorce tej przestrzeni. Placi kazdy kto posiada odbiornik i po co ta cala dyskusja

 • rastablaster

  Oceniono 25 razy 3

  TVP jest dobra jeno wtedy, kiedy liże jajo niemieckiego pana. Jak nie liże, to polskojęzyczny, aczkolwiek Izraelski radiowęzeł, może zachęcać do łamania polskiego prawa. Mam propozycję dla bojowników o wolność mediów - może czas zrezygnować z radia i telewizji. Przecież do wyboru jest jedynie narodowo-katolicka sraczka, lub korporacyjna intelektualna prostytucja - jak reprezentowana przez FAKE FM.

 • ot48

  Oceniono 21 razy 3

  A mnie się TVP podoba, oglądałem w czasach rządów PO, oglądam obecnie, za rządów PiS. Bym zapomniał, w PRL-u też oglądałem. Też był wybór między programem jeden lub dwa.

 • ks-t

  0

  abonament czy też opłąta audiowizualna jest z natury nielegalna. Zakłada zmuszenie obywatela do zakupu usługi, której nie zamawiał. I to od spółki prawa handlowego z którą nie wiążą go żadne umowy. Chce PIS zrzutki na telewizję - niech wprowadzi podatek. Ale wie że to jest nielegalne i dlatego kombinuje jak to obejść.

 • drzejms-buond

  0

  dla mnie bez różnicy czy kłamie TVP czy TVN- nie korzystam z usług ani jednego ani drugiego. Mnie wkurza że zabiorą mi z mojej niewysokiej pensji , która nie wzrasta od kilku lat, kolejne 200zł. Przypominam, ze podniesienie podatku do 23% miało być tylko na rok !

 • kowalski55555

  Oceniono 8 razy 0

  Nie ma się czym podniecać..

  Wystarczy że telewizje kablowe, które sprzedają najczęściej usługę w pakiecie TV+internet zmienią nazwę.
  Wystarczy rozesłać aneksy do umowy i fakturę wystawiać na PAKIET MULTIMEDIALNY.
  W tym przypadku nie będzie konieczności przekazywania danych.

 • falstafiku

  Oceniono 14 razy 0

  Ja rezygnuję z kablówki, nie będę płacił na szczekaczkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX