Żakowski o przesłuchaniu b. szefa FBI w Senacie: To pokazuje, jak dziki i prymitywny jest nasz Sejm

- Naprawdę, jak ktoś by się chciał uczyć patriotyzmu, to przesłuchanie Jamesa Comey'a było niesamowitą lekcją. Bardzo polecam, myślę, że coś takie mogliby uczniowie w polskich szkołach obejrzeć - ocenił relację z przesłuchania b. szefa FBI Jacek Żakowski.

Były szef amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego James Comey zeznał podczas przesłuchań w Kongresie. Mówił, że Donald Trump namawiał go do porzucenia śledztwa w sprawie byłego prezydenckiego doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego. Comey powiedział również, że po zdymisjonowaniu przez prezydenta był szkalowany przez Biały Dom. Relację z przesłuchania pokazywały nieomalże wszystkie media w USA.

Jak ogląda się to przesłuchanie, człowiek zdaje sobie sprawę - i tego wszystkim życzę, zwłaszcza polskim politykom -  jak kompletnie dziki jest polski Sejm, prymitywny, nieprzystosowany do uczciwego sprawowania swoich funkcji na tle Kongresu amerykańskiego. Tam przy równie silnych emocjach, silnej polaryzacji, zaawansowani kulturowo, wykształceni, cywilizowani ludzi w Senacie pytają urzędnika, który przetrwał dwie formacje rządzące, i rozmawiają o tym, jak jest, co jest ważne, a na końcu mówią, że chodzi o interes narodowy i dlatego "będziemy dochodzić do prawdy". I mówią to jednym głosem - przewodniczący Republikanów i szef Demokratów

- mówił w przeglądzie prasy Jacek Żakowski.

Publicysta przyznał, że zapis z przesłuchania b. szefa FBI w Senacie mógłby być lekcją patriotyzmu i kultury politycznej dla polskiej młodzieży.   

- Naprawdę jak ktoś by się chciał uczyć patriotyzmu, to przesłuchanie Jamesa Comey'a było niesamowitą lekcją. Bardzo polecam, myślę, że coś takie mogliby uczniowie w polskich szkołach obejrzeć. 20 minut z tego przesłuchania, drugie 20 minut z przesłuchania komisji Amber Gold i na koniec 5 minut na uspokojenie - gimnastyka albo spacer, może jakaś spokojna muzyka - podsumował Jacek Żakowski.

Comey sporządza dokładne notatki po spotkaniach z Trumpem

Przed publicznym przesłuchaniem, w pisemnym oświadczeniu przekazanym senackiej Komisji do Spraw Wywiadu, James Comey opisał szereg rozmów z Donaldem Trupem. Podczas jednej z nich prezydent miał wyrażać nadzieję na pozostawienie w spokoju jego byłego doradcy generała Michaela Flynna. W czasie rozmowy telefonicznej Donald Trump rzekomo opisywał rosyjskie śledztwo jako "chmurę", która nie pozwala mu na normalną działalność dla kraju i zachęcał go do jej "rozwiania". Comey powiedział, że słowa prezydenta ocenił jako polecenie. Przyznał jednak, że ani Donald Trump, ani nikt inny nie kazał mu wstrzymać dochodzenia.

Były szef FBI powiedział, że był zdumiony zarzutami ze strony prezydenta Trumpa i Białego Domu po zdymisjonowaniu go ze stanowiska. - Choć prawo pozwala na odwołanie dyrektora FBI bez podania przyczyny, rząd zdecydował się na oszkalowanie mnie i FBI twierdząc, że biuro było ogarnięte chaosem, było źle zarządzane i że pracownicy stracili zaufanie do kierownictwa. To były zwyczajne kłamstwa - powiedział Comey. Były szef FBI potwierdził, że trzykrotnie zapewnił prezydenta Trumpa, iż osobiście nie jest on objęty rosyjskim śledztwem.

Były szef FBI przed senatem: Nie mam żadnych wątpliwości, że Rosja ingerowała w wybory

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (93)
Żakowski o przesłuchaniu b. szefa FBI w Senacie: To pokazuje, jak dziki i prymitywny jest nasz Sejm
Zaloguj się
 • kot2ka

  Oceniono 12 razy 8

  Polski sejm to zbieranina różnych koryciarzy którzy jeżeli czegoś bronią, to tylko swoich politycznych ugrupowań i zarazem swych koryt, do których są bardzo przywiązani !!!! Wstyd człowieka ogarnia gdy ogląda tą bandę nierobów skaczących sobie do gardła, byle tylko trwać przy swych jakże idiotycznych i kpiarskich racjach, bez wstydu i z wielką amnezją co robili sami nie tak dawno !!!! Kto wymyślił tak wielką liczbę tych koryciarzy i obiboków, że w sejmie musi zasiadać 460 osłów, a w senacie 100 zupełnie zbędnych kpiarzy ?????? Zmniejszyć tą zgraję o chociażby połowę, to odpadnie 50 % jajogłowych z pożytkiem dla kraju !!!! Senat miał być już dawno zniesiony, i co - nie da się barany ????

 • agzum

  Oceniono 35 razy 5

  1. gdyby zachować proporcje te same co w USA, to w Polsce mielibyśmy około 50 posłów i 12 senatorów. Jest duże prawdopodobieństwo, że ta garstka prezentowała średnio wyższy poziom niż obecna średnia.
  2. gdyby tego Comey'a z tymi samymi senatorami/kongresmenami dać do naszej salki sejmowej, w której pracują nasi, to powaga i blichtr dużo by nie odbiegał od "naszej" powagi i blichtru.
  3. to był b. szef NBI. Ilu jest na świecie ludzi z większymi wpływami? Miej proporcje Mocium Panie.
  4. nawet w tej "zacofanej" Polsce, gdy były przesłuchiwane osoby na najwyższych stanowiskach/wpływach (Miller, Kaczyński, Kulczyk, Schetyna, Tusk), to kultura i poziom znaczącą się podwyższały (mimo podziałów).

  Za to poziom Żakowskiego niezmienny, niestety.

 • isiah.thomas

  Oceniono 43 razy 5

  Zawsze z niecierpliwością czekam na piątek, bowiem wtedy ma miejsce satyryczny show najwybitniejszego komika polskich mediów, Jacka Żakowskiego. Uwielbiam!

 • rastablaster

  Oceniono 26 razy 4

  Żakowski fajnych masz idoli; co nie dziwi, bo kiedy napadliśmy na Irak, to razem z resztą "klasy dziennikarskiej" liczyłeś profity i łupy. Tak na marginesie - tylko śmiecie nie czują wstydu :/

 • cob22

  Oceniono 15 razy 3

  Brawo Zakowski, PIS-uarow zabolalo bo wyja.
  Wiekszosc naszych parlamentariuszy to chlopo-robotnicy i furmani zmieszani z katol-talibstwem 18-to wiecznym.
  Poslanki maja czesto format bufetowej z baru wiejskiego.
  Prowincjonalni, wsobni i powierzchowni. Klotliwosc, msciwosc, megalomania i stawianie na swoim wbrew interesom kraju.

 • Krzysztof K

  Oceniono 6 razy 2

  Żakowski to prawdopodobnie funkcjonariusz od propagandy, których dla niepoznaki nazywa się dziennikarzem, mający za zadanie opowiadać różne dyrdymały Polakom odwracające uwagę od rzeczy istotnych . Żakowski dał się poznać w umacnianiu rządów mafii ludożerców z PO, którą przez szereg lat wspierał swoim zakłamanym obrzydliwym słowem ! Ciekawe ile mu dali zarobić, za to drukowanie świadomości i nienawiści, w umysłach durniejszej części spoleczeństwa ? jak wiemy inny szemrany "dziennikarz" Tomcio Lisek zarobił w kilka lat KILKANAŚCIE MILIONIKÓW za drukowanie świadomości ciemnocie polskiej . Krzysztof Kornatowicz

 • solussolius

  Oceniono 10 razy 2

  Pan Comey skłamał pod przysięgą i powinien za to trafić do więzienia. Podniecanie się jego przesłuchaniem jest niezdrowe, panie Żakowski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX