Wielowieyska o zarzucie dla Frasyniuka: Jestem przeciwko szarpaniu się z policją

Najpoważniejszy zarzut za udział w proteście na Krakowskim Przedmieściu w miesięcznicę smoleńską dostał Władysław Frasyniuk. B. opozycjoniście za naruszenie cielesności funkcjonariusza grożą nawet 3 lata więzienia. - Żaden z demonstrantów nie powinien szarpać się z policjantami - stwierdziła Dominika Wielowieyska.

Jest 109 wniosków do sądów po sobotnim proteście w miesięcznicę smoleńską - najpoważniejszy dla Władysława Frasyniuka. - Popychał i lekceważył policjanta, a co za tym idzie porządek prawny - jak uzasadniał postawienie zarzutu b. opozycjoniście rzecznik stołecznej policji.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grożą grzywna, ograniczenie wolności, a nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Sobotni protest i udział w nim byłego opozycjonisty skomentowała w przeglądzie prasy w Radiu TOK FM Dominika Wielowieyska. 

- Nie wiem na czym polegało to naruszenie cielesności policjanta, ale widziałam, że rzeczywiście Frasyniuk szarpał się z policjantami. Jestem pełna sympatii dla tych, którzy siedzą na Krakowskim Przedmieściu dlatego, że uznaję tłumaczenia Ewy Siedleckiej, która brała udział w proteście za wolnością i mówi, że miesiąc znów usiądzie. "Nie protestowałam przeciwko smoleńskiemu pochodowi, tylko przeciw nadużyciom władzy, bo ta władza działa bezprawnie ograniczając prawo do zgromadzeń wbrew konstytucji i międzynarodowym konwencjom" - zacytowała opinię dziennikarki tygodnika "Polityka" Dominika Wielowieyska.

Nie ma Trybunału Konstytucyjnego, jest atrapa

- Rzeczywiście PiS uchwalił ustawę, która ogranicza prawo do zgromadzeń, jednocześnie nie ma Trybunału Konstytucyjnego, a jest jego atrapa. W związku z tym nie ma żadnej instytucji, która byłaby w stanie orzec, że jest to ustawa niezgodna z konstytucją. Chyba, że sądy będą orzekały bezpośrednio na podstawie konstytucji, kiedy przyjdzie do skazywania tych ludzi siedzących na Krakowskim Przedmieściu. Po pierwsze, tłumaczenie Siedleckiej jest bardzo poważne. Po drugie, też jestem zmęczona kłamstwami smoleńskimi ws. zamachu, którego oczywiście nie było. PiS przez półtora roku, jak jest u władzy, nie znalazł żadnego dowodu na jakikolwiek zamach - przypomniała Wielowieyska.

Szacunek dla policji jest tutaj bardzo ważny

- Natomiast uważam, że żaden z demonstrantów nie powinien nawet szarpać się z policjantami dlatego, że policja wykonuje tylko swoje obowiązki. Uważam, że szacunek dla policji jest tutaj bardzo ważny - wielu uczestników demonstracji mówiło, że policja nie była agresywna - jestem przeciwko szarpaniu się z policjantami - powtórzyła prowadząca "Poranek Radia TOK FM".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (156)
Wielowieyska o zarzucie dla Frasyniuka: Jestem przeciwko szarpaniu się z policją
Zaloguj się
 • elkasowa.02

  Oceniono 35 razy 7

  Nie czuję się bezpiecznie w kraju, w którym osobniki takie jak Frasyniuk są jeszcze na wolności!

 • jabbaryt

  Oceniono 53 razy 7

  Nikt nie zabrania Frasyniukowi organizować kodowski marsze i wiece. Tam może sobie drzeć się do woli a obowiązkiem policji jest zapewnienie mu bezpieczeństwa i możliwosci wyrażania swoich pogladów. Tymczasem Frasyniuk próbuje blokować wiec ludzi którzy mają inne poglady niż on. Tak więc on łamie prawo i nie pozwala innym swobodnie wypowiadac swoich pogladów. Na szczęście on i jego towarzystwo są zbyt słabi. Mam nadzieję, że pan Frasyniuk dostanie wyrok i to bez zawiasów.

 • kawabis

  Oceniono 28 razy 6

  Ta opozycyjność z lat 80 już nie działa. Powoływanie się na nią przez cwaniaków dzisiaj jest nie na miejscu. Dług został spłacony Frasyniuk jest zarobiony. To co dzisiaj wyczynia jest sprzeczne z tym o co "walczył" (?), chciał wolnych demokratycznych wyborów, ma, wyborcy pogonili go w 2001 roku jak całą UW, UD i pozostałych mistrzów prywatyzacji. Pajacowanie dzisiaj na ulicach nic nie zmieni, domaganie się wolności zgromadzeń blokując inne zgromadzenia to porażka, świadcząca o hipokryzji.

 • szpung

  Oceniono 24 razy 6

  Wasze problemu nie zaczely sie od tez o nierownosci zoladkow problemy zaczely sie gdy uznaliscie iz mozna zmniejszac ludowi te zoladki w nieskonczonosc, a jak sie nie podoba to szuflada paszport i wypierd.... Czytam o ostatnim odkryciu TVN otoz odkryli po x latach iz ta srednia dochodowa to moze i jest srednia, ale ona nie decyduje o zamoznosci spoleczenstwa otoz uwaga TVN po 26 latach deformacji odkryl iz najwazniejsza jest mediana, to juz jakas epidemia. Na koniec moze zapytajcie wreszcie wladka jakim cuedem za gotowke w poczatkach koszmaru lat 90 kupil pierwsze 10 ciezarowek, bo ja bym chcial w koncu dowiedziec sie, jak rodzil sie polski biznes.

 • micawber7

  Oceniono 24 razy 6

  Jest: za szarpaniem uczestnikow przez policje.

 • karolsax

  Oceniono 60 razy 6

  Szarpanie się z policjantami to nic innego jak wyraz niemocy i niedołężności intelektualnej, której minimum jest jednak potrzebne aby wygrać demokratyczne wybory ;) Bohatera zgrywać się zachciało!

 • ot48

  Oceniono 9 razy 5

  Następnym razem policję trzeba wyposażyć w lektykę do noszenia Frasyniuka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX