Każdą z 65 000 klatek namalowano ręcznie. We wtorek światowa premiera polsko-brytyjskiego filmu "Twój Vincent"

'Twój Vincent'

'Twój Vincent' (Materiały prasowe)

125 zawodowych malarzy z całego świata malowało każdą z 65 000 klatek tego - można powiedzieć bez żadnej przesady - niezwykłego filmu. Jutro światowa premiera filmu "Twój Vincent" o pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci Vincenta van Gogha.

“Twój Vincent” to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci, zrealizowany jako… pełnometrażowa animacja malarska. Znalazł się w Konkursie Głównym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy i budzi ogromne zainteresowanie – bilety na festiwalowe pokazy zostały błyskawicznie wykupione, w kilka minut po uruchomieniu systemu sprzedaży. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiadają Dorota Kobiela i Hugh Welchman. Światowa premiera filmu odbędzie się we wtorek, 13 czerwca. Polska premiera zaplanowana jest na 13 października.

94 obrazy Vincenta van Gogha

W filmie "grają" 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych.
"Twój Vincent" został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

125 zawodowych malarzy tworzyło obraz

Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. "Twój Vincent" przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Proces powstawania filmu był niezwykle żmudny – od pierwszych rysów scenariusza do finalnej wersji dzieła upłynęły 4 lata. Skala i niezwykłość projektu od razu przykuła uwagę widzów i światowych mediów. Zwiastuny filmu mają obecnie w Internecie łącznie ok. 20 mln wyświetleń. 

 

Międzynarodowy Festiwal Animacji Filmowej w Annecy odbywa się w dniach 12-17 czerwca. "Twój Vincent" zostanie zaprezentowany na 6 pokazach, bilety na wszystkie seanse zostały wyprzedane zaledwie w ciągu kilku minut od uruchomienia systemu sprzedaży.

"Twój Vincent" wejdzie do kin w Polsce 13 października.

Zobacz także
Komentarze (10)
Każdą z 65 000 klatek namalowano ręcznie. We wtorek światowa premiera polsko-brytyjskiego filmu "Twój Vincent"
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam wyprawe do jednego z najukochanszych moich europejskich zakatkow czyli Avignon Arles Nimes. W Arles fundacja prowadzi niewielka galerie i co roku organizuje nowa ekspozycje z wypozyczonych obrazow. Choc to nie ten rozmach co w amsterdamskim muzeum Van Gogha, to mozna tam odnalezc niepowtarzalny zasciankowy klimat serca prowansji.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 2 razy 0

  125 zawodowych malarzy z całego świata znalazło zatrudnienie przy malowaniu obrazów jednego malarza, którego obrazów nikt nie chciał kupić!!! Ich obrazów też nikt nie chce kupić.
  Teraz obrazy VanGogha są warte setki milionów. teraz jest geniuszem, a poprzednio błaznem, chorym szarlatanem głupkiem...

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 8 razy 0

  No, nareszcie coś, na czym warto skupić uwagę.
  Ale kogo to będzie obchodzić?

 • 99niebieskakropka

  Oceniono 5 razy -1

  Czad po prostu! Tylko szkoda, że w Polsce na premierę trzeba czekać tak długo.

 • kuzyn.snowdena

  Oceniono 4 razy -2

  Strata czasu.

 • pxyz

  Oceniono 6 razy -2

  kuźwa, (współ)Polski film i premiera w PL w październiku, mimo że światowa w czerwcu! why?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy