Łoboda: Słowa Szydło, że referenda są świętem demokracji to kłamstwo. Ta władza nas oszukuje

Dorota Łoboda z ruchu Rodzice przeciw reformie edukacji, skomentowała skierowanie wniosku o referendum przeciw reformie edukacji do prac w komisji sejmowej. - To hipokryzja tej władzy, która nie ma odwagi powiedzieć wprost, że jest przeciwna referendum - oceniła działaczka.

Sejm skierował do dalszych prac w komisji ustawodawczej obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy edukacji. Przeciwnicy pisowskiej reformy edukacji zebrali 910 tysięcy podpisów pod wnioskiem przeciw "deformie" edukacji. 

Przedstawiciel wnioskodawców, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz domagał się natychmiastowego zwołania komisji ustawodawczej i zajęcie się wnioskiem referendalnym. Według niego, gdyby tak się stało, można by zająć się sprawą na następnym posiedzeniu Sejmu.

Dorota Łoboda spodziewa się, że wniosek ws. referendum trafi do sejmowej zamrażarki, a po wakacjach okaże się, że jego procedowanie jest już bezpodstawne.

Po wakacjach dowiemy się, że wniosek jest bezpodstawny  

- Spodziewamy się, że ten projekt trafi do sejmowej zamrażarki ponieważ już wczoraj poseł Ast [Marek Ast z PiS - red.] powiedział, że nie ma żadnego powodu, żeby przyspieszyć procedurę wprowadzania tego wniosku pod pracę komisji i że to będzie w normalnym trybie, czyli trzymiesięcznym, a to będzie po przerwie wakacyjnej we wrześniu, październiku, kiedy wniosek nie będzie miał już sensu - zwróciła uwagę przedstawicielka ruch Rodzice przeciw reformie edukacji.

- Dowiemy się, że pytanie zawiera konkretną datę 1 września, która już minęła i wniosek jest bez przedmiotowy. To hipokryzja tej władzy, która nie ma odwagi powiedzieć wprost, to co mówiła do tej pory, że jest przeciwna referendum i nie zgadza się na jego przeprowadzenie, ale stara się załatwić te sprawę w białych rękawiczkach, nie wyrzucać podpisów do kosza kierując wniosek do komisji sejmowej, gdzie PiS ma większość i wiadomo, że wniosek nie będzie procedowany szybko - oceniła Łoboda,

Dorota Łoboda zwróciła uwagę, że gdyby intencje obecnej władzy były czyste, to wniosek szybko trafiłby do komisji, gdzie przeszedł jeszcze wczoraj i mógłby być przegłosowany na obecnym posiedzeniu Sejmu. - No, ale to nie oto chodziło, to wszyscy wiemy - dodała.

To jest "bardzo oszustwo"

Łoboda z ruchu Rodzice przeciw reformie edukacji, ostro zaprotestowała, kiedy Jacek Żakowski powiedział, że to, co PiS zrobił  z wnioskiem ws. referendum na temat reformy edukacji, to "trochę oszustwo".

- To nie jest "trochę oszustwo", to jest "bardzo oszustwo". To trzeba mówić jasno: ta władza nas oszukuje. Oczywiście nie wszyscy wierzyli w słowa Beaty Szydło, że referenda są świętem demokracji, że będzie mądra naszą mądrością i będzie słuchać obywateli i pytać nas o zdanie. Ja w to nie wierzyłam, ale takie były obietnice, które teraz się nie spełniają. Trzeba to nazwać jasno - to jest kłamstwo - oceniła Dorota Łoboda z ruchu Rodzice przeciw reformie edukacji.

Wniosek o przeprowadzenie referendum edukacyjnego trafił do Sejmu w kwietniu. Podpisało go ponad 910 tysięcy obywateli, którzy domagają się cofnięcia reformy, która ma wejść w życie 1 września. Reforma edukacji minister Anny Zalewskiej zakłada między innymi likwidację gimnazjów, powrót 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (50)
Łoboda: Słowa Szydło, że referenda są świętem demokracji to kłamstwo. Ta władza nas oszukuje
Zaloguj się
 • goralca

  Oceniono 15 razy 5

  Referendum trzeba było zorganizować, ZANIM USTAWA PRZESZŁA W SEJMIE, ale tego PO nie zrobiło, bo myśleli, że rząd blefuje! a nawet teraz, gdy jest za późno, wniosek o referendum został przekazany do dalszych prac w komisjach, a nie po chamsku zmielony jak nasz projekt o 6-latkach!

 • 43norbert

  Oceniono 42 razy 4

  Pani Loboda widac przeszla na strone zdrajcow polskich, i juz nie wie co robi i co mowi. Wydaje mi sie ze tez ma kolpoty ze swoja tozsamoscia i tak naprawde nie wie po co w Polsce zyje. Ja wiem ze wrogowie Polski chcieliby aby Polacy umieli jedynie sie podpisac i policzyc do 10.Przeciez to jest widoczne jak na dloni ze ten nowy system nauczania z gimnazjami i liceami to system bardzo szkodliwy dla mlodego pokolenia. Ten system mial Polakow wynarodowic i pomniejszyc ich wiedze stad redukcja najwiekszych dziel literackich i redukcja historii. Obojetnie czy sie pani na to zgodzi czy nie faktem jest ze absolwent Liceum nie rozumial czesto tekstu ktory czytal, a na wyzszych uczelniach zwlaszcza tych prywatnych masowo produkowano debili z tytulem magistra, bo zlikwidowano szkoly zawodowe, a wiec wszyscy ruszyli na wyzsze uczelnie. Podam pani tylko jeden przyklad ze nap. jeszcze w latach osiemdziesiatych ubieglego stulecia najlepsza polska uczelnia wyzsza plasowala sie na 45 miejscu w swiatowym rankingu, a teraz na 450 miejscu, A wiec fakty same mowia za siebie ze ta dawna pseudoreforma szkolnictwa nie zdala egzaminu!

 • gnago

  Oceniono 13 razy 3

  OOO jaki to problem dla władzy. Krótka pamięć i krótki rozum. Jak Handke rozwalał szkolnictwo zawodowe,modyfikował podstawowki etc, to było dobrze? A teraz reaktywacja zawodówek sporo kosztowała np urządzić pracownię geodezji to kupa forsy na sprzęt.

  Czy jakakolwiek menda co sądziła że robolowi wystarczy tygodniowe szkolenie poniosła no nawet nie karę prawną, ale moralną.? NIe ,taki Handke idzie w zaparte i mądrzy się

 • kanonia1939

  Oceniono 35 razy 3

  Szydło - jeden wstyd

 • Factor 003

  Oceniono 47 razy 3

  Taka Łoboda myli kłamstwk z realnymi działaniami. Dlaczego się nie oburzała jak przez 8lat nierządów nie dość, ze nas osxukiwano to i okradano. Łoboda Ty kobieto wieszvlepiej conjestvdobre w sferze nauczania dla dzieci i młodziezy. Łoboda Ty kobieto Łubni się w głowę i zastanów się co robisz i co wygadujesz. Nowy rok za dwa miesiace a Ty wyskakujesz z referendum.

 • ot48

  Oceniono 4 razy 2

  Dotychczas zadaniem naszego szkolnictwa było wychować dobrego konsumenta. Towary do sklepów i innych placówek handlowo-usługowych dostarczy europejski wolny rynek.

 • tag1

  Oceniono 19 razy 1

  Eureka!! dopiero teraz to odkrył!!!! Od samego poczatku kłamała, kłamie i będzie kłamać nawet przed sadem. To babsko nie ma za grosz przyzwoitości- ale pójdzie siedzieć do pierdla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX