"Oburzające słowa Błaszczaka i innych polityków PiS sprawiły, że bandyci poczuli, że już wolno"

- Politycy mają olbrzymią moc, bo mówią do setek tysięcy, a czasami milionów ludzi. I jeśli szczują przeciwko ludziom innego wyznania i innego koloru skóry, to ma swoje konsekwencje - komentuje oburzające wypowiedzi polityków PiS po pobiciu w Radomiu Adrian Zandberg z Partii Razem.

W 40. rocznice obchodów radomskiego Czerwca '76, kiedy milicja i ZOMO spacyfikowały protestujących robotników, doszło do przepychanek i bójki między manifestantami z KOD, a narodowcami z Młodzieży Wszechpolskiej. Kilku młodych mężczyzn w koszulkach Wszechpolaków szarpało, biło i kopało uczestnika protestu KOD.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, pytana o atak w Radomiu, stwierdziła, że „to jest sytuacja która nie powinna mieć miejsca, ale ich rozumiem”. Z kolei Mariusz Błaszczak, który zdymisjonował komendanta policji miejskiej w Radomiu, powiedział, że bójka to wina totalnej opozycji.

W każdym europejskim kraju pani Mazurek dostałaby dymisję. To jest wypowiedź, która mówi ni mniej, ni więcej, że obóz rządzący usprawiedliwia przemoc polityczną w Polsce. Nie ma na to zgody. Jeżeli rządzący, a w szczególności ludzie tak wpływowi, jak rzeczniczka, jak minister, wygłaszają opinie, zgodnie z którymi, przemoc jest zrozumiała i usprawiedliwiona, przemoc skierowana przeciwko przeciwnikom politycznym ze względu na to, że nie podobają się im pokojowe formy działania opozycji, to jest przekroczenie granicy, która jest naprawdę alarmująca

- ocenił zachowanie polityków PiS Adrian Zandberg z Partii Razem.

Polityk zaapelował do ludzi z obozu rządzącego, którzy posiadają elementarną przytomność, żeby poskromili panią Mazurek i ministra Błaszczak, przed dalszą eskalacją.

Jeśli rozpętają demona przemocy politycznej na polskich ulicach, to tym zapiszą się w historii i będzie to karta paskudna. To ten moment, kiedy cała klasa polityczna w Polsce - niezależnie od różnic - powinna zadeklarować, że na takie zachowania nie ma zgody

- powiedział lider Partii Razem. 

Zandberg podkreślił, że pobicie w Radomiu to konsekwencja, kiedy "zawstydzające wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat uchodźców i oburzające wypowiedzi ministra Błaszczaka i innych polityków PiS stały się normą". - Różni bandyci, rasiści, poczuli się ośmieleni, poczuli, że już wolno, że już można, że teraz mogą sobie pozwolić na to, żeby poniżać, żeby obrażać i żeby bić. To świetnie widać w statystykach - zwrócił uwagę Adrian Zandberg.

- Politycy mają olbrzymią moc, jeżeli chodzi konsekwencje swoich słów, o to co mówią przy użyciu mediów, a mówią do setek tysięcy albo milionów ludzi. Jeżeli dopuszczają się wypowiedzi na pograniczu rasizmu, szczują przeciwko ludziom innego wyznania i innego koloru skóry, to ma konsekwencje - powiedział lider Partii Razem. 

Pytany o konsekwencje zachowania polityków, Zandberg przyznał, że obawia się długofalowych skutków.

- Bo dżina nacjonalizmu, dżina rasizmu bardzo trudno zagonić z powrotem do butelki. I to że cześć polskiej klasy politycznej zaczęła się bawić w szczucie i przy okazji kryzysu uchodźczego dopuściła go debaty publicznej wypowiedzi rasistowskie, będzie miało swoje konsekwencje - podkreślił Zandberg.

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (76)
"Oburzające słowa Błaszczaka i innych polityków PiS sprawiły, że bandyci poczuli, że już wolno"
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 39 razy 7

  PIS to najbardziej obrzydliwa organizacja polityczna w tym kraju Zbiór ludzi niemoralnych , pełnych pychy , popierających przemoc i agresję i poglądy faszystowskie ( narodowy socjalizm ) , niekompetentnych , w wiekszości miernych intelektualnie , hipokrytów , pseudochrześcijan , niszczycieli środowiska , niszczycieli pozycji Polski w świecie, lekceważących interes państwa jako całości , zwolenników autorytaryzmu i totalitaryzmu z zabarwieniem katolickim
  ( poczytajcie ustawy wprowadzone przez PIS )

 • kibolbandyta

  Oceniono 16 razy 4

  Świat się kończy. Komunista ma problem z tym, że kogoś przekopali. Trochę jakby Putina słuchać.

 • dornjuan

  Oceniono 34 razy 2

  Mam nadzieję, że w wolnej Polsce tester kociej karmy - spłaszczak będzie miał postawione zarzuty karne za działanie przeciwko narodowi polskiemu.

 • getz54

  Oceniono 3 razy 1

  Jezeli na mapę Polski nałozymy kalkę poparcia jakie w wyborach uzyskał PiS, to zobaczymy kim jest ich zelazny elektorat, komu PiS tak gorliwie schlebia, czyjego interesu broni, a kogo nazywa drugim sortem. Na południu, w Małopolsce goralenvolke, przez okres okupacji wyczyścili swój teren z Zydów, wysyłając ich do Oświęcimia lub po prostu zabijając. Tam w 1945r. działał zbrodniarz w sutannie, ksiądz Józef Hojoł z Rabki. Potomkowie goralenvolke domagają się w Rabce ulicy jego imienia. Na wschodzie, Lubelszczyzna, to teren działania band ,,Ognia,,,, Łupaszki,, i ich kolegów z AK. Tubylcy ządają nazywania ich ,,zołnierzami wyklętymi,, chociaz bardziej pasowałoby,, przeklętymi,, Województwo Podlaskie, to szmalcownicy i mordercy Zydów, to całe rody i wsie utuczone na krzywdzie swoich sąsiadów zydowskiego pochodzenia. To Jedwabne, czyli stan umysłu tamtejszego elektoratu PiS. Białystok jest Alabamą, siedzibą polskiego Ku-Klux-Klanu. Nie jest przypadkiem, ze do mapy poparcia dla PiS wiernie pasuje kalka z miejscem urodzeń naszych biskupów i kardynałów. To oni są najbardziej winni zbrodniom popełnianym przez ten elektorat na tamtych terenach, to oni szczuli przeciwko Zydom, Ukraińcom, to oni z mlekiem matki wyssali katolicką nienawiśc do Zydów, i do dzisiaj ją przekazują eletoratowi PiS z ambon katolickich kościołów. To stamtąd zalewa Polskę ta zaraza ksenofobii, nacjonalizmu i nienawiści. To utrwalony tam od stuleci pakt Pana, Wójta i Plebana trzyma za gardło ten biedny kraj. To ,,słoiki,, stamtąd obsiadły wokół wielkie aglomeracje i przenoszą tam swoje fobie i lęki, dając temu wyraz przy urnie. PiS zbudował ich siłę i teraz kłania się w pas gó...azom z MW i ONR. Zdarza się.

 • tlen69

  Oceniono 3 razy 1

  Po wypowiedzi rzeczniczki Mazurek oraz przedstawiciela władzy ministra Błaszczaka w Polsce zburzona została nie tylko praworządność (ataki na TK i KRS oraz niezawisłe sądy), demokracja (mamy autokrację jednej partii, która sobie nadaje wyższość ponad prawem) - OBECNIE ZBURZONE JEST BEZPIECZEŃSTWO.
  Politycy PiS drogo kosztują nas:  źle wizerunkowo w świecie dla Polski, bo naruszana jest demokracja (jest autorytaryzm?) oraz finansowo - budżet .
  Społeczeństwo czuje zagrożenie władz, ograniczające nasze prawa i wolności,  niszczące trójpodział władzy, praworządność i demokrację. Zagrażają chuligani, ONR i MW.
  Straszy PiS ,  minister Błaszczak i Macierewicz , a my nie czujemy zagrożenia uchodźców/imigrantów. 
  NIKT w PIS NIE JEST SKUTECZNY, Podwaliny konstytucyjne są niszczone, a wszystko jest niszczone?
  Niewydolność obserwujemy, poczynając z góry:  poseł i premier przez ministrów Ziobro, Szyszko, Błaszczaka, Rafalską, Radziwiłła, Jurgiela, Jakiego, Zielińskiego Morawieckiego (wiele kłamstw lub manipulacji), a najmniej skuteczni są minister A. Zalewska, Błaszczak i A. Macierewicz oraz marszałkowie senatu i sejmu ? Każdy to wie.
  Czekamy na programy: gospodarczy,społeczny,  energetyczny, innowacyjny , opieki zdrowotnej....!
  Wciąż są problemy PiS z "odgrzewaniem kotletów", taśm z nielegalnych podsłuchów, awanturami w komisjach itd  Quo Vadis POLSKO... Nie zgadzamy się na manipulacje, prowokacje władz.

 • 227rom

  Oceniono 1 raz 1

  Jednak są ludzie którzy mają odwagę i umieją powiedzieć prawdę o tym co się dzieje w Polsce i określić logiczne tego stanu rzeczy przyczyny.

 • psycholog11

  Oceniono 11 razy 1

  Na zdjęciu widać wyraźnie, że narodowiec nikogo nie kopie, tylko ćwiczy krok defiladowy unosząc nogę do góry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX