"To w istocie słaby człowiek" - prof. Marciniak o "straszakach" min. Błaszczaka

- Ten kto przerzuca odpowiedzialność za agresję na ofiarę, to w istocie słaby człowiek. Próbuje pewną słabość przykrywać ostrymi słowami dyskredytującymi ofiary, po to, by uzyskać jakieś cele - mówiła w TOK FM prof. Ewa Marciniak.

Szef MSWiA, na tak ostrą opinię politolog z UW, zasłużył swoimi wypowiedziami na temat zajść w Radomiu.

Po tym jak w sobotę narodowcy zaatakowali działacza KOD, Mariusz Błaszczak nie ograniczył się do stwierdzenia, że radomska policja popełniła błędy.Przypuścił tez atak na opozycję. "Oni podburzają, dążą do tego, aby doszło do agresji, do awantur na ulicach polskich miast. A teraz oburzają się, że doszło do awantury" - mówił minister.

- Według mnie, ten kto przerzuca odpowiedzialność za agresję na ofiarę tej agresji, to w istocie słaby człowiek. W tym sensie słaby, że próbuje pewną słabość np. psychologiczną czy polityczną,  przykrywać ostrymi słowami dyskredytującymi ofiary. Po to, by uzyskać jakieś cele - komentowała w TOK FM prof. Ewa Marciniak.

"Tłumaczenia Błaszczaka to stek absurdów" - ocenia Marek Borowski

Ekspertka z Uniwersytetu Warszawskiego nie ma wątpliwości, jakie są cele min. Błaszczaka.

On walczy o własną pozycję polityczną i w rządzie. Ma takie dwa straszaki. Walczy strasząc totalną opozycją i uchodźcami

- wyjaśniła profesor w rozmowie z Dorotą Warakomską.

Szef MSWiA nie jest jedynym politykiem z PiS, który wydarzenia z Radomiu wykorzystał do ataku na opozycję. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek, przypomnijmy, stwierdziła, że pobicie "to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale ich rozumiem".

Pięciu sprawcom ataku na działacza KOD postawiono zarzuty. Po zajściach w Radomiu z pracą pożegnał się m.in. komendant miejski policji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (75)
"To w istocie słaby człowiek" - prof. Marciniak o "straszakach" min. Błaszczaka
Zaloguj się
 • dobrazmiana666

  Oceniono 45 razy 13

  To tak jak tłumaczenie gwałciciela dziewczynki, że miała za krótką spódniczkę. Rzygać się chce słuchając Mazurek i Błaszczaka

 • anekelea

  Oceniono 44 razy 12

  To po prostu typowy przedstawiciel błaszczaków - to taka odmiana pisowca.

 • Piotr Świderek

  Oceniono 10 razy 8

  Ale Mariusz jest za to gwiazdą Ucha Prezesa, a o Marciniak nikt nie słyszał.

 • azotanpotasu

  Oceniono 38 razy 8

  Mariusz a fucha dla corki lesniczego???

 • def11

  Oceniono 35 razy 7

  Mariusz Młotek ma dwa straszaki i jedną zaletę- kotku karmę sprawdza, a to decyduje o jego być albo nie być szefem MSWiA. Taka karma :)

 • beor

  Oceniono 24 razy 6

  Zerknąłem na kilka ostatnich komentarzy.
  Określenie "gorszy sort" pasuje jak ulał, a byłem przekonany, że to przesada...

 • szpung

  Oceniono 24 razy 4

  Na przemian siemoniak i kolejny docent matczak z UWU i tak powiem wam towarzysze to wy jestescie slabi, nikt kto czuje sie silny i czuje przewage nie ma potrzeby prowokowania otoczenia do agresji, wasza agresja to wlasnie objaw slabosci i niemocy kolejny docencie matczak z UWU.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX