"PO musi pozbyć się poczucia wyższości. Kiedy słucham Kierwińskiego, zgrzyta mi w mózgu"

- Sądzę, że PiS może być odsunięty przez front, nie przez jedną partię. W stworzeniu takiego frontu PO ma najwięcej do zrobienia. Z tym, że ona musi pozbyć się swojego poczucia wyższości. Ale także odzyskać trochę autentyzmu - twierdzi publicysta Waldemar Kuczyński.

Kuczyński był gościem "Godziny komentatorów" w Poranku Radia TOK FM. Publicyści komentowali sobotni kongres PiS w Przysusze, który zdaniem Piotra Gursztyna z TVP pokazał siłę i dużą pewność siebie.

- PiS chwilowo nie ma z kim przegrać. To ryzykowane, bo zawsze może się ktoś taki pojawić, ale w tym momencie partia Kaczyńskiego jest w doskonałej kondycji, czego nie można powiedzieć o jej konkurentach - powiedział Gursztyn.

Paweł Woś z tygodnika "Polityka" przyznał, że przeczytał wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w całości. To, co najbardziej rzuciło mu się w oczy, to fragment, w którym prezes mówi, żeby nie przejmować się krytyką i robić swoje.

Róbmy swoje, wiemy że będą nas krytykować, ale nie zwracajcie na to uwagi. To bardzo niebezpieczne i sprawi, że partia rządząca przejedzie taką typową drogę dla tych, którzy mają władzę, że słuchają tylko tych, którzy mówią miłe rzeczy. Po co słuchać krytyków z "Gazety Wyborczej", z "Newsweeka", czy "Polityki", skoro mamy   telewizję publiczną i prawicowe tygodniki? To będzie sprawiało, że silny dziś PiS straci kontakt z rzeczywistością tak, jak wielu poprzedników

- przypomniał Woś.

W ocenie Waldemara Kuczyńskiego, w zderzeniu z silnym PiS, jedyną alternatywą pozostaje Platforma Obywatelska. Na razie - jak przyznał Kuczyński - w Polsce nie ma żadnych oznak renesansu socjaldemokracji, tak jak na lewicy, na której nic się nie dzieje i nic na to nie wskazuje, żeby się zadziało. 

- Jest Platforma, która jest najbardziej twardym gruntem. I z tego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby postępowali mądrzej. Zauważyłem, że politycy są bardzo często niewolnikami swoich sukcesów. I to widać również u Platformy, która ciągle nie może zapomnieć o tym, że kiedyś miała za sobą prawie połowę Polaków. I w dalszym ciągu czuć pychę wyższości - wytknął PO publicysta. 

Sądzę, że PiS może być odsunięty przez front, nie przez jedną partię. W stworzeniu takiego frontu PO ma najwięcej do zrobienia. Z tym, że ona musi pozbyć się swojego poczucia wyższości. Ale także odzyskać trochę autentyzmu. Bo jak dzisiaj słuchałem posła Marcina Kierwińskiego [gość w "Poranku Radia TOK FM" - red.], to mi po prostu zgrzytało w mózgu. On mówił przekazem dnia tak nieprawdopodobnie nudnym i beznadziejnym, że nawet ja nie mogłem tego słuchać

- wyznał Waldemar Kuczyński. 

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Komentarze (140)
"PO musi pozbyć się poczucia wyższości. Kiedy słucham Kierwińskiego, zgrzyta mi w mózgu"
Zaloguj się
 • wolny.kan.gur

  Oceniono 38 razy 18

  Parafrazując czyjąś wypowiedź na temat PO: gdy w burdelu interes nie idzie trzeba wymienić personel a nie przestawiać łóżka. No ale na to nie ma szansy bo partyjni watażkowie tacy jak Schetyna czy Kopacz nie po to zostali watażkami aby rezygnować z posad.

 • pater66

  Oceniono 46 razy 10

  pan Kuczyński też tak mówi jakby wszystkie rozumy zjadł

 • june-of-44

  Oceniono 15 razy 9

  Jeżeli twarzą PO obecnie jest: kacyk partyjny Neumann, spasiony wieprz Kierwiński, oszustka Khanka z ghetta, pachnący sraczką ale wiecznie uśmiechnięty Schetyna...to nawet psychol STefek się zorientował że pod tym towarzystwem nabawi sie jedynie hemoroidów po kolana a nie wróci do władzy.
  Trzeba być skończonym durniem albo ślepcem żeby oddac głos na człowieka chcącego wpuścić do polski te tysiące spracowanych, opalonych inżynierów tzw. "uchodźców".
  Dalej się uśmiechaj Schetyna.

 • eses2

  Oceniono 56 razy 8

  Ha,ha - mi zgrzyta w mózgu kiedy słyszę Kuczyńskiego - i całą menażerię z PO.......!
  Zejdźcie ze sceny - i będzie ulga nie tylko dla uszu i oczu ale i dla estetyki politycznej :)

 • g.m.jackie

  Oceniono 13 razy 7

  A niby jak można "słuchać GW czy Newsweeka" skoro te gazety zajmują się niemal wyłącznie skrajnie histeryczną propagandą i to od samego momentu ogłoszenia wyników wyborów? Wielu pytało wówczas "co oni (GW, Newsweek) napiszą gdy naprawdę PiS zrobi coś złego skoro końcem świata i katastrofą jest każdy jeden gest, słowo albo przestawienie flagi?" Przy nieustannym jazgocie nie można wyłapać sensownej krytyki.

 • zbyniek1948

  Oceniono 16 razy 6

  Z wypowiedzi ludzi zaproszonych do TOK FM leje się strumień nienawiści do PIS. A dlaczego ? Bo PIS dobiera sie do tyłka ludziom umoczonym w różne afery finansowa z okresu rządów Tuska. A to bardzo boli !!!

 • Factor 003

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Kuczyński do tej Pory Pan ich chwalił bez względu na ich beznadziejność. Tam w PO co drugi to Kierwiński. Oni tam są PO to , żeby załatwić PO na cacy. Nie dość, że nie idzie ich słuchać to patrzenie na nich POwoduje Powoduje odruchy wymiotne.

 • Factor 003

  Oceniono 9 razy 5

  Dla informacji Kuczyńskiego i tych z tzw. oPOzycji . Już się POgubiłem . czy Wy jesteście za demokracją,a czy za krwawym przewrotem. PrzyPominam , że w państwie demokratycznym naród decyduje kto ma rządzić. Wasze zabiegi o Połączeniu sił możecie sobie włożyć w majty. Wy juz nigdy nie dojdziecie do koryta gdzie sie czujecie jak u Sowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX