"Okażmy wsparcie dla Wałęsy, wybierzmy się na kontrmiesięcznicę" - apeluje Cimoszewicz

- Naruszanie zasad demokracji w Polsce zaszły tak daleko, że nawet taki człowiek jak Lech Wałęsa - symbol, laureat Pokojowej Nagrody Nobla - ma prawo zaangażować się w kontrmanifestację smoleńską - podkreśla Włodzimierz Cimoszewicz w "Poranku Radia TOK FM".

- Konstytucyjne prawo do manifestowania poglądów zostało drastycznie ograniczone przez zmiany w ustawie. Ustawie, która m.in. wprowadziła pojęcie manifestacji cyklicznych, która w sposób oczywisty dotyczy miesięcznic PiSowskich - mówi Włodzimierz Cimoszewicz w "Poranku Radia TOK FM" 

"Musimy akceptować bezprawie"

Zdaniem byłego wicepremiera w ten sposób rząd nadał w ten sposób manifestacjom charakter uprzywilejowany, eliminując wszystkie inne demonstracje, które miałyby się odbyć w tym samym czasie i miejscu. - To ewidentnie niekonstytucyjne - uważa polityk i prawnik.

Spacyfikowano Trybunał Konstytucyjny, w związku z tym, nie ma kto orzec o nieważności tej ustawy. I dochodzi do sytuacji, w której przyzwoity człowiek i praworządny obywatel musi akceptować coś, co jest oczywistym bezprawiem lub zdecydować się na akcje nieposłuszeństwa.

- mówi były minister sprawiedliwości i prokurator generalny. 

Były wicepremier, pytany przez Piotra Kraśko o to, czy Lech Wałęsa może zostać potraktowany tak samo, jak inna legenda opozycji Władysław Frasyniuk, odpowiada, że "Ma nadzieję, że mimo wszystko do tego nie dojdzie". 

Naruszenie zasad demokracji w Polsce zaszły tak daleko, że nawet taki człowiek jak Lech Wałęsa - symbol, laureat Pokojowej Nagrody Nobla - ma prawo zaangażować się w kontrmanifestacje

- ocenia gość Radio TOK FM. 

Wsparcie dla Wałęsy

I dodaje, że osoby, które podzielają jego zdanie, powinny w najbliższy poniedziałek pojawić na Krakowskim Przedmieściu. Przypomnijmy. Podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej policja zmusiła uczestników pokojowej manifestacji do opuszczenia placu, wynosząc z niego Władysława Frasyniuka. 10 lipca zapowiedziano kolejną kontrmanifestację. 

Powinniśmy okazać swoją solidarność, jednocześnie stwarzając swoistą ochronę dla takich postaci, jak Lech Wałęsa

- podkreśla Cimoszewicz. Jego zdaniem wydarzenie powinno zamienić się w ogromne zgromadzenie. 

"Frasyniuk i Wałęsa to nie są panowie, którzy by się bali konsekwencji. Pozostaje konfrontacja"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (37)
"Okażmy wsparcie dla Wałęsy, wybierzmy się na kontrmiesięcznicę" - apeluje Cimoszewicz
Zaloguj się
 • toshiro32

  Oceniono 22 razy 4

  Cała prawdziwa opozycja powinna wspierać wszelkie formy walki z hołotą łamiącą demokrację. Pisobolszewia udaje prawice i niszczy kraj razem z KK. Wałesa, Frasyniuk to symbole walki z komuną. Kaczor też jest symbolem-podłości, nienawiści -wzorzec niedojdy.

 • getz54

  Oceniono 15 razy 3

  10 lipca dojdzie do niezwykle interesującej z punktu widzenia prawa sytuacji.
  Lech Wałęsa z urzędu ma ochronę BOR. Krawęznik od Błaszczaka nie podniesie ręki na funkcjonariusza BOR na słuzbie bo popełni przestępstwo karalne. Zresztą nie zrobi tego tez nikt z bandy Guzikiewicza, choc się tym chwalą. Jezeli szyscy wezmą się pod ręce, to będą mogli wspólnie podejśc pod balkonik bacy i przykryc go czapką z logo Solidarności. Po spacyfikowaniu siłą Wałęsy, baca, Szydło, czy Duda będą mogli sobie jezdzic na działkę do Brudzińskiego, albo do Ułan Bator z oficjalną rządową wizytą, w Europie nikt im ręki nie poda. Waszczykowski to będzie jezdził do San Escobar, światowiec.

 • Jarek Spychała

  Oceniono 21 razy 3

  I znowu z jednej strony wierni towarzysze i wyznawcy chronieni przez policję, a z drugiej jak to nam telewizja narodowa sprzeda: wichrzyciele, chuligani i ci no ubecy z pierwszej solidarnosci, żydzi, sprzedawczyki i co tam jeszcze wymyślą siegając po peerelwoskie okreslenia ludzi którzy mają cwyliną odwage poweidzieć: NIE. Historia się powtarza.

 • Factor 003

  Oceniono 36 razy 2

  Cimoszewicz jeszcze nie siedzi? Komuniści dochodzą do głosu. POpierają Bolka, Frasyniuka. Czyżby chcieli zasiąść POnownie przy okrągłym stole.

 • jelitwypatrosz

  Oceniono 18 razy 2

  Cimoszewicz byl premierem, a nie vice.

 • sil.m

  Oceniono 27 razy 1

  Widać jak na dłoni / umieją liczyć do 3 i są w stanie przeczytać jedną linijkę pogrubionego tekstu / skutki fatalnej edukacji obywatelskiej i wspaniałe wypociny śpiochów o p. Wałęsie .Gdybyście panowie tak ochoczo 35 lat wstecz głosili swoje poglądy to byście brylowali w dzienniku TV i pierwszych stronach Trybuny Ludu, Żołnierza Wolności, Gazecie Robotniczej. Przespaliście dobry czas razem z TW „Balbina” i TW”Muzyk”. Dzisiaj próbujecie za wszelką cenę zaistnieć na GW – won stąd na strony „wsierści „ i „dorzeszy” itp.periodyków patriotycznych. . Midasi z pisiarni z pełnym przekonaniem sugerują ,że gó... jest już złotem, cierpiąc jednocześnie na deficyt intelektualny i wyłączyli własne zwoje mózgowe od myślenia.
  - wolę Wałęsę, takiego jakim jest (a wszyscy wiemy, że nie jest ideałem, zadufany w sobie), niż wykształciucha i cwaniaka Kaczyńskiego – doktoranta p. Ehrlicha i studenta „Dzieł Lenina” pod osłoną pierzyny mamy w stanie wojennym . On właściwie w życiu niczego samodzielnie się nie dorobił. Ani mieszkania, ani rodziny, ani potomka. Pewnie na rowerze nie potrafi jeździć, nie ma prawa jazdy. Dziwnie, że posługuje się telefonem. To facet, który potrafi tylko niszczyć i jątrzyć .To on wykreował Wałęsę na prezydenta – notabene nieudolnie sprawującego ten urząd. Dzisiaj epizod czy błędy w życiu młodego Wałęsy z lat 1970-74r celowo i z pełną świadomością sekta guru, demagodzy i usłużni historycy IPN sprytnie chcą przenieść na okres po 90 roku Nie wypaliła próba indoktrynacji Polaków przez IPN , że to bracia Kaczyńscy przeskoczyli mur stoczni i poprowadzili naród przez wielki strajk zakończony powstaniem „Solidarności” a Lecha Wałęsę zdeptać i opluć. Pachołkowie z IPN, uczeni w krótkich spodenkach wszyscy mówią o Kiszczaku: mecenas patriotyzmu i znalezli uległych grafologów - bo ci co badali papiery z szafy Kiszczaka mieli jakieś fochy. Sposób wulgarnego słownictwa drodzy damscy bokserzy od Odry po Bug, nie świadczy o tym, że korzystacie ze zwoi mózgowych, bo gdyby nie ten "BOLEK" jak nazywacie Wałęsę ,dziś zerem bylibyście lub jedli suszoną czerwoną jarzębinę z głodu na spacerniaku za kołem podbiegunowym. To ,że możecie tu pisać co chcecie i pluć jadem zawdzięczacie BOLKOWI. To pan BOLEK – pan .Lech Wałęsa, zaryzykował dla Polski więcej niż jakikolwiek obecnie żyjący polityk- ta gra w pokera z komuną, trudna gra ale wygrał ją dla nas ,już wolnych obywateli i wolnej Polski oraz dla was – stosując metody które pozwoliły osiągnąć cel. . Teraz ci którzy krzyczą "agent", robili kariery dzięki niemu. Kto jest zajadłym przeciwnikiem P. Wałęsy?????? Malutki człowieczek , karzeł!!! - złośliwy bo ma serce blisko dupy. !!!! Nie może pogodzić się z faktem, że Wałęsa mimo swego prymitywizmu odegrał znaczącą role w obalaniu komunizmu a on żadnej. Ten jazgot to tylko próba zgnojenia bohatera i oplucia naszych wyrzeczeń , trudu i dorobku przez ostatnie 25lat a okres po 2015 uznać jako początek „odpowiedzialnego rozwoju” pod świetlanym przywództwem Jarosława Rajmundowicza –mentora tragicznej wycieczki wyborczej do Katynia. Pewnie pośliźnie się na drabince bo do usranej śmierci będzie musiał tam co miesiąc się wdrapywać bo sprinter smoleński oprócz nowych dowodów wpłat na konta swoich przyjaciół w PKBWL i już pokazanych pękających parówek oraz zgniecionych puszek nic nowego nie przedstawi,

 • terapia111

  Oceniono 29 razy 1

  Dopuszczenie kilku demonstracji w tym samym czasie i miejscu....??? To jest konstytucyjne i ,przede wszystkim mądre ? Cimoszewicz zwariował :) A propos: Niesiołoeski zapowiedział, że też pójdzie. ...Świetnie: dwoch donosicieli i wichrzyciel . Bolek na kolegow ze Stoczni, Niesioł na narzeczoną jak SB-ecja doopsko sprala na prazesluchaniu... I Cimoszka, ktory chce sprowokować ,by manifestanci i kontrmanifestanci prali sie po pyskach...

 • mariuszczytelnik

  0

  z mniejszą odrazą ogląda się filmy o pasożytach niż komuchów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX