"'Odrzucony' przez prezydenta min. Ziobro będzie jeszcze groźniejszy" - ostrzega rzecznik KRS

- To, co zrobił prezydent, w stosunku do swojego ośrodka politycznego, to jest bardzo wiele. Chwała mu za to - mówił w TOK FM Waldemar Żurek. Rzecznik KRS skrytykował premier Szydło, za nagonkę na sędziów.

Sędzia Waldemar Żurek nie ma wątpliwości, że zawetowanie ustaw o KRS i SN to ważny gest ze strony prezydenta. Nie tylko wobec obywateli i środowiska sędziowskiego, ale także wobec własnego środowiska politycznego.

- Do tej pory partia rządząca wywierała na niego ogromny nacisk.  On wetami obronił się przed tą presją. To co zrobił prezydent, w stosunku do swojego ośrodka politycznego, to jest bardzo wiele dzisiaj. Chwała mu za to - mówił w "Poranku Radia TOK FM" rzecznik Krajowej Rady Sądowniczej.

Jeszcze groźniejszy minister

Sędzia Żurek przestrzegł przed negatywnymi skutkami decyzji prezydenta w sprawie ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Trzeciego weta nie będzie. Prezydent podpisał ust. o ustroju sądów powszechnych>>>

Nowelizacja przeforsowana przez PiS daje ogromną władzę ministrowi sprawiedliwości. A wczorajsze wydarzenia mogą podrażnić ambicje min. Zbigniewa Ziobry. Bo weta dotyczące KRS i Sądu Najwyższego znacznie ogranicza wpływy ministra.

- Ta ustawa teraz może być jeszcze groźniejsza. Bo jak min. Ziobro poczuje się :”odrzucony": przez prezydenta, to będzie chciał tę ustawę wykorzystać do granic możliwości. Na przykład zwolnić wszystkich prezesów sądów - ostrzegał rzecznik KRS w "Poranku Radia TOK FM".

A min. Ziobro ma kadry, bo w ministerstwie pracuje obecnie "ponad 150 sędziów". - Niektórzy mogą się stać takimi pretorianami ministra, będą wysyłani do sądów, by być tym zbrojnym ramieniem władzy.

Nagonka trwa

O tym, że PiS nie rezygnuje z walki o przejęcie kontroli nad sądami najlepiej świadczy orędzie premier Szydło. Już tylko to, że szefowa rządu zdecydowała się na przemówienie, choć prezydent wcześniej zapowiedział swoje orędzie, pokazuje nastroje w obozie władzy.

- Mnie orędzie pani premier bardzo zmartwiło. To jest język konfrontacji, konfliktu. To trochę jest nagonka na sędziów. I wyraźnie zaznaczono odcinanie się od tego, co zrobił prezydent - komentował Waldemar Żurek.

"Prezydent powiedział: panie Zbigniewie, pan zrąbał swoją robotę" - ocenia Paweł Wroński>>>

Sprawdź też książkę "Rok dobrej zmiany" - polska polityka i konflikty społeczne w analizie publicystów, politologów, ekonomistów i dyplomatów

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (116)
"'Odrzucony' przez prezydenta min. Ziobro będzie jeszcze groźniejszy" - ostrzega rzecznik KRS
Zaloguj się
 • kotmiki

  Oceniono 42 razy 34

  Polacy muszą dostać w doope ,muszą być bardziej poniżeni niż za PZPR-u i PRL-u ;dopiero wtedy zrozumieją jakim dyktatorem jest PiS

 • stachkaz47

  Oceniono 35 razy 25

  Premier urządziła sobie nagonkę na SĘDZIÓW.
  Oni naprawdę nie nadają się do rządzenia.
  jeśli było tak jak mówi to wszyscy poszkodowani powinni udać się do PAŃSTWA POLSKIEGO po odszkodowania.
  Próbkę sądu ZIOBROWEGO poznali już KARDIOCHIRURG Z WARSZAWY
  okrzyknięty mordercą
  i lekarze jego OJCA.
  Takich SĄDÓW CHCECIE???????????
  Jaki Patryk też dał już próbki swej SPRAWIEDLIWOŚCI.

 • praskiso

  Oceniono 27 razy 23

  Ziobro dysponuje jedną podpisaną ustawą. Cała para pójdzie w sądy powszechne. Jak znam tego pana to w pierwszej kolejności zmieni prezesa sądu, w którym toczy się postępowanie w sprawie śmierci jego ojca. Tym samym pokaże po co mu władza nad sądami. Następne decyzje spowodują paraliż sądów powszechnych w całym kraju. Trzeba to obserwować i nagłaśniać. Może wówczas ta część społeczeństwa, która płacze po wetach prezydenta przejrzy na oczy.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 28 razy 22

  Dlatego dziennikarze powinni się uważnie przyjżeć oświadczeniom majątkowym Ziobry pełnym nieścisłości oraz źródłom nielegalnego finasnowania kampanii Solidarnej Polski.

  Skoro jedna osoba ma mieć aż taką władzę ludzie muszą mieć pewność, że tam nie było żadnych transferów pieniężnych ze strony Moskwy, Kremla, czy GRU.

  Ziobro jako "żona Cezara", poza wszelkimi podejrzeniami, na pewno będzie bardzo chętnie współpracował z dziennikarzami. Niewątpliwie z przyjemnością wyjaśni sprawę spowejgo oświadczenia majątkowego za ubiegły rok, bo za nieprawidłowości w tym oświadczeniu grozi mu do trzel lat.

 • gacek1947

  Oceniono 27 razy 21

  3 największe zagrożenia dla Polski: Kaczyński, Ziobro, Macierewicz. Gotowi dla zrealizowania swoich chorych idei poświęcić Polskę i Polaków.

 • justas32

  Oceniono 24 razy 18

  Minister Ziobro będzie najgroźniejszy po wyborach - jak trafi do więzienia. Już się chłopaki w pierdlu doczekać nie mogą - taki będzie groźny ...

 • hamsterx

  Oceniono 26 razy 18

  kto wreszcie wyrzuci z rządu tego człowieka ?
  bo na honor i podanie się przez niego do dymisji jakoś nie liczę

 • blowmagic

  Oceniono 20 razy 16

  Przez 8 ostatnich lat Tusku mógł posadzić ziobrę i zrobić coś ze skamieliną zwaną wymiarem sprawiedliwości i co? i góFno, więc nie dziwcie się teraz że bolszewicy dorwali się na waszych błędach do władzy i rzondzą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX