Siemoniak: Po co wzywać Tuska, skoro o wszystko można zapytać prok. Pasionka, zastępcę Ziobry

- Wzywanie Donalda Tuska ma charakter polityczny, chodzi o próbę publicznego poniżenie go - uważa Tomasz Siemoniak. Wiceszef PO mówi, że dużo lepiej byłoby, gdy Tusk w Warszawie rozmawiał z prezydentem i premier o ważnych sprawach dla Polski i UE.

- Całym sercem jestem z Donaldem Tuskiem - mówi w "Poranku Radia TOK FM" Tomasz Siemoniak pytany o ponowne przesłuchanie przewodniczącego Rady Europejskiej w polskiej prokuraturze. 

Dzisiaj były premier złoży zeznania w Prokuraturze Krajowej. Tym razem śledczy chcą go przesłuchać w śledztwie dotyczącym m.in. nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Tusk był już w tej sprawie wzywany na 5 lipca, ale się nie stawił z powodu obowiązków przewodniczącego Rady Europejskiej.

Sam Tusk napisał na Twitterze, że dziękuje za wsparcie okazywane mu przez sympatyków w związku z wizytą w prokuraturze, ale namawia do zachowania sił na przyszłość, a nie branie na siebie "ciężarów przeszłości".     

To nie pierwszy raz, kiedy Tusk jest nękany. Wszyscy wiedzą, że nie chodzi o sprawę śledztwa smoleńskiego. Wszystkie sprawy były w gestii prokuratury i wystarczy zapytać obecnego zastępce prokuratora generalnego Marka Pasionka, dlaczego takie, a nie inne decyzje w śledztwie zostały podjęte

- zwraca uwagę wiceprzewodniczący PO, były minister obrony narodowej.

Siemoniak podkreśla, że wzywanie Tuska do prokuratury ma charakter czysto polityczny. - Chodzi o próbę poniżenie go. Dużo lepiej byłoby, gdy Tusk przyjeżdżał do Warszawy by rozmawiać z prezydentem [Andrzej Duda odmówił spotkania z szefem Rady Europejskiej - red.] i premier o sprawach ważnych dla Polski, w tym m.in. o kwestiach Unii Europejskiej. 

Tusk jest ogromnym atutem dla Polski. a PiS potrafi korzystać z tego atutu tylko w taki sposób, żeby wzywać go do prokuratury i to pewnie się nie skończy. Śledztwa toczą się wiele lat, prokuratura wszystko wie na temat katastrofy. Chodzi o to, żeby nazwisko Tuska pojawiło się w kontekście smoleńskim, śledztw i ekshumacji oraz sekcji zwłok. To wyłącznie nowe paliwo do rozgrywania sprawy katastrofy, a dla rodzin kolejne cierpienie

- uważa Tomasz Siemoniak i przypomina, że z najnowszych badań opinii publicznej wynika, ze coraz mniej Polaków wierzy w teorię o zamachu, a podkomisji Antoniego Macierewicza ostatecznie się skompromitowała.

Wiceszef PO podziela opinię Pawła Deresza, męża Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w kwietniu 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

Powinni zająć się tymi, którzy bezpośrednio odpowiadali za przygotowanie tej wizyty jak Jacek Sasin czy Andrzej Duda. Istnieją przecież dokumenty w tej sprawie

- uważa  Deresz, którego cytuje Wirtualna Polska. Wdowiec po posłance SLD dodaje: - Jarosław Kaczyński gra tragedią smoleńską. Prawo i Sprawiedliwość przeżywa ciężkie dni, stąd powrót do retoryki smoleńskiej.

O polityce wewnętrznej Polski przeczytaj też w książce "Trzeba się bić z PiS o Polskę" >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
Tusk w prokuratorze. Siemoniak: Można zapytać obecnego wiceszefa MS Pasionka
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 32 razy 32

  Sekcje zwłok pod kontrolą i odpowiedzialnością premiera rządu (!!!!!!).

  Proszę opodanie podstawy prawnej.

 • bodora73

  Oceniono 28 razy 28

  Panie prokuratorze Pasionek, kiedy chce Pan przesłuchać Jarosława Kaczyńskiego?

 • antyqrdupel

  Oceniono 27 razy 27

  jeden sprawca katastrofy profanuje Wawel a drugi z Żoliborza rozpiertala Polskę . Nigdy kaczy synu nie zmyjesz z łap krwi 95iu niewinnych ofiar katastrofy !! i niech świadomość tego męczy cię do końca twych żałosnych dni . Amen

 • def11

  Oceniono 22 razy 20

  Pasionka nie można, Pasionek dla nas robi, taki deal

  Prawi i Sprawiedliwi

 • Oceniono 23 razy 19

  Kiedy przesłuchają Macierewicza. Pewnie mocodawcy z Moskwy kazali od razu wracać do Warszawy i przejmować władzę.

 • probono1210

  Oceniono 21 razy 17

  Pozdrowienia i uszanowania dla Pana Donalda Tuska.

 • hunter1111

  Oceniono 14 razy 12

  temat smolenska sie skompromitowal, pis juz do tego niebdezia warcal pozostawiajac wniosek ze prawda nie jest znana..
  ponikad prawde chce tez poznac czemu pilot zszedl ponizej wysokosci decyczjnej wbrew przepisowm, trzeba utworzyc miesiecznice prwady w pierwszy weeknd po miesiecznicy smolenskiej i sie pytac czemu pisloci nie zachowali pzrepisow czy wplyw ma na to tibilisi i pozniejsza nagonka w sejmie

 • kemor234

  Oceniono 15 razy 11

  Czy tak powinni się zachowywać "ludzcy panowie" ????

 • bkiton

  Oceniono 14 razy 10

  A kiedy będzie wezwany prokurator Serement, który nadzorował pracę Pasionka????
  Buuuaaaachhhhaaaaa - ładnie się zapadł pod ziemię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX