Wielowieyska załamana słowami Owsiaka. Sroczyński: Seksistowskie chamstwo. Powinien przeprosić

- Wszelkie próby tłumaczenia takiej wypowiedzi tym, że posłanka Pawłowicz wcześniej mówiła to i to, są bez sensu. W tym przypadku piernik nie ma nic do wiatraka. Owsiak powiedział rzecz niegodną i powinien przeprosić - stwierdził Grzegorz Sroczyński w Poranku TOK FM.

- Chcę was spytać o tę sprawę, bo mnie ona zbulwersowała - zaczęła  Dominika Wielowieyska "Poranek Radia TOK FM", odnosząc się do słów Jerzego Owsiaka. Przypomnijmy: „Niech pani spróbuje seksu! Poczuje pani motyle w brzuchu, rozluźnione plecy” - rzucił Owsiak na Przystanku Woodstock, komentując wcześniejsze wypowiedzi Krystyny Pawłowicz. Do jego słów odniosła się już rzecznika PiS Beata Mazurek, zapowiadając "kroki prawne" w obronie posłanki.

"Seksistowska chamstwo, seksistowska agresja"

- Ja uważam tę wypowiedź za tragiczną i seksistowską, wypowiedzianą z intencją poniżania, ja tego nie akceptuję - komentowała Wielowieyska. - To seksistowskie chamstwo – zgodził się z nią od razu Grzegorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej” i autor audycji ''Świat się chwieje'' w Radiu TOK FM.

- To jest w ogóle problem tego pokolenia, równie chamskie wypowiedzi pojawiały się też na wiecach, na których broni się demokracji i wolności słowa, gdzie wszyscy mamy być razem. Tylko tam to były żarciki, a tutaj tu jest seksistowska agresja ze strony Owsiaka. To obrzydliwe – mówił Sroczyński.

Wszelkie próby tłumaczenia tego, że posłanka Pawłowicz wcześniej mówiła to i to, są bez sensu. W tym przypadku nic nie ma piernik do wiatraka. Owsiak powiedział rzecz niegodną i powinien na to przeprosić.

Nie rozumiem, dlaczego w Polsce przepraszanie uchodzi za jaką klęskę. Jeżeli zrobił się coś głupiego, to należy przeprosić, i tyle – podsumował Sroczyński.

"PiS wytoczył armaty przeciwko muchom"

- Ani wypowiedź Owsiaka nie jest trafna, ani fajna, ani na miejscu, ale reakcja PiS-u, bo wytoczył armaty przeciwko muchom. Bo próby oskarżania Owsiaka i ciągania po sądach uważam za nadęte. Żadna ze stron się nie popisała - stwierdziła z kolei Aleksandra Pawlicka z „Newsweeka”.

Również na Twitterze pojawiły się głosy krytyki wobec słów Owsiaka oraz apele, żeby przeprosił posłankę Pawłowicz:

Co na to Owsiak? Szef WOŚP przepraszać nie zamierza.

„Nawet na krok nie cofnę moich słów, bo zaproponowałbym to (seks) każdemu sfrustrowanemu, z wiecznym fochem i agresywnymi wypowiedziami, bez względu na płeć, człowiekowi” - napisał na Facebooku Jurek Owsiak.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (317)
Jurek Owsiak o Krystynie Pawłowicz. "Seksistowskie chamstwo"
Zaloguj się
 • iksior66

  Oceniono 38 razy 30

  „Niech pani spróbuje seksu! Poczuje pani motyle w brzuchu, rozluźnione plecy”

  Czy Owsiak ma za co przepraszać czy nie to inna kwestia ale co w tej wypowiedzi jest seksistowskiego? Gdzie tu dyskryminacja z powodu płci czy negatywne stereotypy? Przecież taką wypowiedź (zmieniając tylko pani na pan) można zaadresować równie dobrze do kobiety jak i mężczyzny. Napięcie i niezaspokojenie seksualne występuje tak samo u mężczyzn jak i kobiet.

 • Margo Ogram

  Oceniono 43 razy 29

  To ze ktos jest poslem nie znaczy ze mu wszystko wolno jak w przypadku pani posel kilka razy jej wypowiedzi byly poprostu chamskie i nikt z tego nie robil afery,jak Owsiak poprosil by wyluzowala na wakacjach jest probleala chyba z rozumem poslanki

 • starszy58

  Oceniono 37 razy 27

  Ani to było seksistowskie, a też i chamskie niespecjalnie. Seks odpręża i tyle. No ale redaktorzy się politpoprawnie nadęli i nabzdyczyli. Może trochę seksu, co?

 • piotruspan1951

  Oceniono 28 razy 26

  Bardzo mi przykro to pisac, bo jestem wielkim fanem Pani Wiolowieyskiej, ale tym razem zachowala sie Panie jak Kliniczny "pozyteczny idiota".

 • dawno.urodzony

  Oceniono 32 razy 26

  Pani Dominiko, pan Owsiak jest dorosłym człowiekiem o określonych poglądach, odpowiada za swoje słowa i mówienie mu co powinien zrobić, jest troszkę nieeleganckie, bo w ten sposób dokonuje Pani oceny. Ja akurat uważam, że w stosunku do niewyobrażalnego chamidła, jakim jest KP, to akurat są bardzo stonowane słowa.
  Już nie wspominam o tym, że prawdziwe.

 • gifhorn

  Oceniono 24 razy 24

  "Wielowiejska załamana"
  ale nie jest załamana tym, że rzeczona pani pluje jadem na wszystko w koło,
  że jeździ co rusz to do niejakiego Ryczyka, a po co?

 • awersja

  Oceniono 30 razy 24

  To oznacza, że politycy mogą decydować o mojej sferze intymnej, a ja nie mogę wnieść nawet sugestii w ich sferę intymną... Tzw. klasa polityczna ma już prawie pełnię władzy nad Polakami... Gratulacje, Narodzie...

 • aaz1

  Oceniono 23 razy 21

  Jurek Owsiak powinien zostać posłem , wtedy nikt się tak nie będzie oburzał jego słowami ;-)
  Ludzie przecież to tylko rockendrolowiec- nie filozof czy kapłan- Pani Dominika przesadza chyba

 • sara-banda

  Oceniono 25 razy 19

  To jest problem: jak mówić do prostackich chamów, żeby zrozumieli, nie zbliżając się jednak do ich poziomu. Tym bardziej, że cham jest bardzo z siebie dumny, kiedy sam komuś przywali, ale podnosi jazgot, kiedy oberwie podobną metodą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX