Komentarze (631)
"Ugięły się pode mną nogi. Chyba czas na stryczek". Była policjantka po decyzji Błaszczaka
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kmarcel

  Oceniono 12 razy 10

  Kiedyś wam tez zabiorą pisowskie zera. Nic nie trwa wiecznie.

 • Adam Jan Piegza

  Oceniono 17 razy 9

  4.tysiące to kupa forsy ja mam 1860.zł na ręke 40 lat tyrałem jako kierowca ciężarówki a były to swierzby mające 100 konne silniki.Ale obcięcie aż o tyle to jest chamstwo i mściwość ludzi z PIS w którym jest pełno byłych polityków z czasów PRL i prokuratorów

 • Anna Nnn

  Oceniono 10 razy 8

  Ja mam takich nawiedzonych oszołomów PiSowskich za sąsiadów.... nic do łbów nie trafiało.... a właśnie teraz się dowiedzieli, że syn będzie mieć obniżoną emeryturę... cha cha cha!

 • czytakczynie12

  Oceniono 12 razy 8

  Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. To jest niehumanitarne, niesprawiedliwe. PiS krzywdzi ludzi. Sam ma w swoich szeregach prokuratora stanu wojennego i im nie przeszkadza, a niewinni ludzie ponoszą odpowiedzialność zbiorową. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, ale przecież tu nie chodziło o sprawiedliwość historyczną.

 • xynat

  Oceniono 11 razy 7

  Dobra zmiana wie co robi. Starają się przypodobać najniższej intelektualnie części społeczeństwa. Ale o zgrozo tech intelektualnych tłuków jest całkiem sporo (ok 30%). I dobra zmiana poprzez zmiany w systemie nauczania dba o zwiększenia ilości młotków w społeczeństwie. A te młoty kupią bajeczkę o dezubekizacji. Prawdziwych ubeków pozostała już garstka ale zawsze można dojebać każdemu kto się chociaż otarł o milicję obywatelską i młoty to łykną i zagłosują na pisuary.

 • dyd20

  Oceniono 8 razy 6

  A teraz tak troszke z innej strony. Czas skończyć z przywilejami emerytalnymi wogóle. Byłem zołnierzem zawodowym przez 4 lata. Jestem także weteranem, ale z jednostki odeszłem na własną prośbę, bo jeśli wstępujesz między wrony to albo kraczesz jak one albo wydziobią ci oko. Niestety śmiało mogę powiedzieć ,że w mojej jednostce, większość (tak z 80%) wstąpiło tylko w powodu wcześniejszej emerytury i mieszkania. Gdy służyłem (2004-2008) było jeszcze można odjeść po 15 latach służby. Ponad połowa ludzi nie zaliczała WF. Niektórzy mówili oficjalnie, że przyszli do MONu bo nie mieli żadnych innych perspektyw. Także czas się zastanowić nad przywilejami dla służb mundurowych, bo coraz mniej osób pracujących a osób z przywilejami coraz mniej. Jako weteran też moge z nich zrezygnować bo nie dla przywilejów pojechałem na misje i wstąpiłem do armii

 • druit

  Oceniono 9 razy 5

  a takie komuszki jak macierenko, klamczynski i inne smieci maja sie dobrze... nie mam watpliwosci, ze przejdzie czas, ze albo po wyroku TS zawisna na stryczkach albo jak w rumunii na rogatkach i latarniach. to juz zalezy tylko od tego czy bezkrwawo oddadza wladze. a ze historia lubi sie powtarzac, bo ludzie nie wyciagaja wnioskow stawiam na scenariusz rumunski. komuchy z pzpru mialy wiecej rozsadku, dlatego nikt ich specjalnie bardzo nie scigal po sadach. wlasnie za to, ze wladze oddali a nie musieli.

 • gangut

  Oceniono 7 razy 5

  Wzruszające. Jak żyć za 1700 zł? Ano jak inni emeryci. A gdzie sobie dorobić? A choćby na kasie w markecie. Albo w MOPS jako opiekunka.

 • kms2x

  Oceniono 7 razy 5

  A najciekawsze jest to że Antoni Szalony DOWODZIŁ przez jakiś czas Jednostkami Nadwiślańskimi MSW, organizacji uznaej za przestępczą. No i wydał im rozkaz mobilizacji i przygotowania ataku na Sejm.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 7 razy 5

  Zwracam uwagę, że represje obejmą również pracowników (nawet chwilowych) następujących wydziałów: Biuro Paszportów, Zwiad Wojsk Ochrony Pogranicza, Biuro Rejestracji Cudzoziemców, Biuro Ochrony Rządu, Inspektorat Operacyjnej Ochrony Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu, Departament PESEL. To najlepiej oddaje kompetencje obecnie rządzących. Najbardziej to żal mi tych osób z departamentu PESEL, z Ochrony Pogranicza i z ochrony Elektrowni Jądrowej Żarnowiec - ktoś tę robotę musiał robić z punktu normalnego funkcjonowania państwa, a i tak zrównali ich z oprawcami z UB z lat 50-tych.

 • egalite11

  Oceniono 7 razy 5

  Mnie dziwi jedno, ani razu w wolnej Polsce nie napiętnowali sekretarzy partyjnych a jedynie samą organizację. Nie słyszałem by jakiemuś sekretarzowi zabrali emeryturę. To sekretarze kierowali wszystkim w PRL politrucy zawsze wypływają na wierzch dzisiaj są w PiS.

 • ad2009

  Oceniono 7 razy 5

  No i "sienarobiło"
  PiSowcy myslą, ze Ziobro, Plaszczak i szczurek beda wiecznie
  I tez nie bedzie argumentu, ze "oni w dobrej wierze"
  Rewolucja potrafi pozrec wlasne dzieci.

 • bkiton

  Oceniono 7 razy 5

  Nie wszyscy droga Pani zostali wrzuceni do jednego wora.
  Np. niejaki Jasiński pracował w MSW i ma się bardzo dobrze.
  Bo jak mówi niejaki Mularczyk, trzeba jeszcze być pozytywnie zweryfikowanym przez partię.
  Ot, i cała tajemnica wiary.

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 4 razy 4

  To jest wyjątkowe sk...stwo ze strony obecnej władzy. Odpowiedzialność zbiorowa i zresztą nie wiadomo za co. Jeśli ktoś naruszał prawo, to czy w służbach, czy poza nimi, powinien przynajmniej poznać konkretne zarzuty. Na dodatek po pozytywnej weryfikacji i ćwierć wieku pracy w III RP, to już jest tylko jakaś ślepa zemsta, wykraczająca poza ramy cywilizowanych zwyczajów.

 • wojnart61

  Oceniono 8 razy 4

  Oj jak mi przykro. 21 lat pracy minęło mi jak miałem 39. Pracowałem wtedy po >16 godzin na dobę. Zdarzało się pojechać 26 godzin na obrotach, a nawet 3 doby bez snu. Tylko z pracy do pracy i padaczka na koniec maratonu. Teraz mam 38 lat pracy, a do emerytury jeszcze hu hu i ciągnę dalej na maxa. Jakoś mnie nie wzrusza ten artykuł, zwłaszcza że 4 tys. to jakieś nieporozumienie. Zarabiam 2800 brutto.

 • paliwoda2

  Oceniono 10 razy 4

  Maski opadły.Wyborcza broni jak niepodległości esbecję , która "nie jest w stanie wyżyć za 2000 zł". A inni muszą i w ich obronie Wyborcza wymownie milczy.

 • wg70

  Oceniono 10 razy 4

  1700 zł za 21 lat pracy to mało?!
  Powiedz to kobietom które po 42 latach pracy dostają 850 zł na rękę

 • Łukasz Łachacz

  Oceniono 4 razy 4

  Czemu nie można komentować akcji Tigera z 1 sierpnia.....?
  Toż to genialny plan pod kulawe POlskie prawo......prowokacja i przeprosiny są elementem tej kampanii wzmacniającymi dobitnie i bezkarnie jej efekt...rozumiem że promujecie tzw liberalną demokrację czyli poprawność polityczną która demokracją nie jest.....ale co wam winni Powstańcy Warszawscy?? Oni nie są z PiS i na drodze do koryta nie stoją...ewentualnie reprezentują chrześcijański humanizm,jak prawdziwi Polacy,ale niedługo umrą i Europejskiemu marksizmowi nie zagrażają...
  Może boli ,że uciekli bratu waszego guru spod gilotyny?

  Po takim plakacie o tematyce religijnej,innej niż chrześcijańska, wszystkie krzesła w redakcji byłyby osrane z emocji

  I dajcie spokój z tymi fake newsami bo dzieciaki na forum głupieją wam do reszty.....żaden ubek nie kwiczy tylko Pani Anna z kosmosu.......

 • cmochall

  Oceniono 8 razy 4

  1700 to calkiem niezla emerytura wiekszosc kobiet po 40 latach pracy takiej nie ma, wiec nie ma co biadolic.Wspolczucia nie znajdziecie, chyba ze wsrod swoich.Inna sprawa to niegodziwosc Panstwa w stosunku do swoich funkcjonariuszy bo tak nawet bolszewicy nie postepowali jak to robi pis za zgoda (jak twierdzi) suwerena i trudno sie nie zgodzic skoro % poparcie rosnie.

 • Anna Kowalska

  Oceniono 6 razy 4

  Zakładam,że ci policjanci co teraz spisują i zatrzymują protestujących tak samo skończą.

 • pyosalpinx

  Oceniono 6 razy 4

  smiec Piotr Duda....byly Zomowiec a teraz wielk zwiazkowiec
  tez bedzie mial obnizone ?

 • tom_aszek

  Oceniono 6 razy 4

  "Wtedy poszłam do pracy w Służbie Bezpieczeństwa (1987-1990),"

  Jeżeli już obniżać te emerytury, to tylko za okres służby w danej służbie (wybaczcie pleonazm). Ale jeżeli ktoś przepracował kilka lat w SB (fakt, służba mało chwalebna), a potem ją opuścił i do końca zawodowego życia prowadził własny sklepik i płacił normalnie składki, to też mu obniżają _całą_ emeryturę do minimalnej? Dopiero to jest ABSURD!
  A takich, co przez całe życie zawodowe służyli w MO czy UB czy SB (czyli w latach powiedzmy 1945-1989) jest już niewiele osób, bo po prostu większość już nie żyje.

  A tak a propos SB, to oni chyba też mieli wydział do walki z przestępstwami gospodarczymi?

 • kruk6666

  Oceniono 6 razy 4

  Obecni PiSolicjanci też niech nie liczą na emerytury za parę lat wprowadzi się ustawę dePiSazacyjną.

 • smiki48

  Oceniono 12 razy 4

  szanowna pani, mnóstwo sekretarek nie ma nawet 1700 zł emerytury.
  Paranoją jest to, że w ogóle pani dostawała tak wysoką emeryturę. Tak jak praktycznie wszyscy policjanci i wojskowi.
  W wypadkach przy pracy w ciagu miesiąca ginie więcej osób niż przez kilkanaście lat w policji z rąk przestępców. Zawód policjanta nalezy do bezpieczniejszych zawodów w Polsce. I nie ma żadnego uzasadnienia aby policjanci mieli takie przywileje. Jak pani tego nie widzi, to znaczy że żyje pani poza społeczeństwem

 • sbabetta

  Oceniono 8 razy 4

  bo trzeba Ci było kobieto męża wysłać do Smoleńska nawet po rozwodzie i jakby zginął w katastrofie to do końca życia byś miała byt zabezpieczony a tak służyłaś Polsce jak my wszyscy i masz podziękowanie od naszego PiS-dzielczego państwa

 • jaceq

  Oceniono 8 razy 4

  "Chyba czas na stryczek"

  Jak najbardziej. Dla komucha Błaszczaka.

 • jatzek30

  Oceniono 6 razy 4

  ale swoja droga teraz takie zale. Ale jakos malo kogo szokuje skala tych emerytur- po 25 latach pracy 4 tysiace co miesiac, po 15 latach z jakie 1700 i dlaej mozna pracowac. Caly system emrytalny sluzb to czysta patologia. dodajmy KRUS, gornikow, sedziow itd. i mamy obraz zerowania uprzywilejowanych kast na slabszej czesci spoleczenstwa. Taki kierowca TIR ma zap... do 65 roku i potem 1300 emerytury. W przyszlosci bedzie jeszcze gorzej i BEDZIE podniesienie wieku emerytalnego. Tak jakos malo ronie lzy nad emerytami mundurowymi - nad moja emerytura mundurowi plakac nie beda.

 • walek7003

  Oceniono 6 razy 4

  Jestem przeciw PIS, mam jednak pewną refleksję na temat wysokości emerytur. Mój ojciec, przepracował 40 lat. na swoje nieszczęście ostatnie 4 lata przed emeryturą był to początek lat 90 tych, został zwolniony i w końcu trafił na zasiłek przedemerytalny. Nie mógł znaleźć pracy, za stary był. Teraz jest staruszkiem na emeryturze która wynosi 1600 zł... nie ma do nikogo pretensji choć zamiast chodzić do szkoły po wojnie został wcielony do batalionów roboczych Bieruta, przez 5 lat nosił cegły w odbudowywanej warszawie potem stocznie itd..
  i tak do 60siątki aż się zużył....

 • kamil-sosnowski

  Oceniono 12 razy 4

  Miliony ludzi ma niższe emerytury od 1700 i nie narzeka w Gazecie Wyborczej
  Niby dlaczego mam uznać Panią za wyjątkową?, skoro moi sąsiedzi, rodzice mają po 1500 zł emerytury, za 40 lat pracy w cementowni, szwalni.

 • dr.hayd

  Oceniono 8 razy 4

  4 tys. emerytury po 21 latach pracy, czyli emerytura w wieku 39 lat.
  A teraz porównajcie to sobie z wyliczeniami ZUS, które dostaliście do skrzynek pocztowych. Ile dostaniecie przy założeniu, że będziecie pracować do 67 roku życia?

 • skromne-zero

  Oceniono 14 razy 4

  Kobieto, zastanów się nad sobą. Ja jestem emerytką po 32 latach uczciwej pracy. Mam 1050 PLN na rękę. Nie jest to dużo, ale tyle ma większość emerytów. Mundurowi nie są świętymi krowami.

 • Anna Jarczynska

  Oceniono 5 razy 3

  Ja też mam 65 lat i emeryturę 1600 zł. Skończyłam studia i pracowałam w PGR do czasu rozwiązania tegoż. I byłam na "każde zawołanie", jak Pani, no i jakoś muszę z tego żyć i sobie radzić, a obok mnie mieszkają ludzie, których emerytury nie przekraczają 1200zł...mniejsze też wcale nie są rzadkością. Jakoś nie narzekamy i radzimy sobie. Może Pani podjąć jeszcze pracę, zobaczy pani, jak to jest, kiedy się pracuje jako sprzedawczyni, czy np. pracownik gospodarczy, jak mój 64-letni kolega po technologii drewna - mgr inż. zresztą I wcale nie margines społeczny- tylko nie najął się do pracy w policji a jego zakład został rozwiązany,a ileż miejsc pracy przepadło, o nam wszystko sprywatyzowano. Dorobili się nieliczni, cwaniacy, którzy teraz mącą i są tzw. opozycją.

 • rosswatowski

  Oceniono 3 razy 3

  moja mama przepracowała całe swoje zawodowe życie jako nauczycielka hmm ma 1600 emerytury

 • kazimierz111

  Oceniono 5 razy 3

  Bezprawie i niesprawiedliwość!!!!!

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 5 razy 3

  DWIE SPRAWY:
  1. Po cholerę pożyczała, skoro ją nie będzie stać na pożyczki, jak miała 4000zł to jej brakowało i nie odłożyła? Jakaś sprawna inaczej?
  2. Owszem jest to świństwo co robią ludziom, bo skoro komuś win nie udowodniono to nie można tak postępować, a skoro emeryturę jakąś wyliczono to nie w ten sposób można ją obniżyć. Skoro chcą obniżyć emerytury to niech ZROBIĄ REFORMY, nie płacą emerytur posłom, księżom i nie wyliczają tak wysokich mundurówce, niech ubruttowią o ZUS pensje, niech zlikwidują ZUS-KRUS-mundurowy, zrobią emeryturę społeczną 1200zł i minimalną składkę od płac na to, a ludziom pozwola pracować i zarabiać, podatek 20% a kwota wolna od podatku 24tys. zł rocznie - dla wszystkich taka sama, bez cyrków że dla posła więcej. 30% dla zarobków powyżej 500tys. zł rocznie, 40% powyżej 1,2mln zł rocznie. I tyle. Do tego przepisy zdroworozsądkowe, wywalenie niepotrzebnych łącznie z cyrkami z VATem i polską księgowością i kretyństwami jakie panują. Zrobić na wzór UK i już.

 • kocurxtr

  Oceniono 5 razy 3

  'kłamałam/em, kłamię i będę kłamać...' - tak mi dopomóż Kaczyński - to część przysięgi każdego PiSowca...

 • no_to_ciach

  Oceniono 3 razy 3

  Ma 4 tys emerytury ??! To ile ONA zarabiała !!????????
  Normalny, obecnie pracujący policjant o 4 tysiącach może tylko sobie pomarzyć :)

 • rzepiszewdwor51

  Oceniono 3 razy 3

  Przestancie wylewac krokodyle lzy,moja mama tez cale zycie pracowala i otrzymuje 1500 zl i tez musi zyc,wy jestescie z czyms lepsi z innej gliny ulepieni.
  Tesciowa dostawala 900zl.
  Nie osmieszajcie sie

 • barli1

  Oceniono 3 razy 3

  W pewnym sensie to jest naruszenie pewnych praw, bo jeżeli po weryfikacji, ktoś pracował to mu się należą świadczenia, ale odkąd banda Tuska wbrew oczywistej sprawiedliwości z prawem wstecznym zmieniła wiek emerytalny uczciwie pracującym Polakom, to ja to pindole, mleko się wylało, skoro można łamać zasady no to można i co tu płakać nad szujami, którzy nie mieli moralnych oporów iść pracować do organów represyjnych, przestępczych, może tylko jeden dzień ale duszę już diabłu sprzedali i nigdy nie powinni być przyjętymi do pracy w policji w wolnej Polsce.

 • stachud

  Oceniono 5 razy 3

  Dlatego radzę policjantom - nie chrońcie PIS na miesięcznicach nie bądźcie ich niewolnikami bo po zmianie władzy wasze emerytury też mogą się zmniejszyć. Wstarczy że się znajdzie informacja że policjant usuwał protestujących pod sejmem.

 • prawdziwek89

  Oceniono 7 razy 3

  A co z Piotrowiczem?????Komuchy z PiSu

 • dyskootantka

  Oceniono 7 razy 3

  To jest niebezpieczny precedens. Zmieni się władza i następni mogą zrobić depisyzację i za kilkudniową przynależność zredukować "członkom" emerytury do najniższej. Albo IPN-owcom. Na ten przykład.
  Tworzymy sobie piekło w imię prawa. Zrozumiałabym redukcję za okres pracy w UB ale redukcję tym, co w służbach PRL przepracowali parę dni to paranoja.

 • e.olsen

  Oceniono 7 razy 3

  > 21 lat przepracowałam w policji...
  > wcześniej była funkcjonariusza otrzymywała 4 tys. emerytury....

  4 tys. za 21 lat pracy? Znam ludzi, którzy za 45 lat ciężkiej pracy w przemyśle mają połowę tego... To są przywileje emerytalne z "sufitu", a nie wypracowane świadczenia...

 • tkslazek

  Oceniono 11 razy 3

  Rozpłakałem się, ale mam nadzieję. że Soros im dołoży.
  Albo przynajmniej ojciec Adam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX