"To przeobrażanie się serialowego Adriana" - b. wiceszef MON o sporze Duda-Macierewicz

- Dotychczas prezydent nie miał siły i determinacji, by przeciwstawić się min. Macierewiczowi. Ale nie sądzę, by akceptował wszystkie decyzje - ocenia Czesław Mroczek (PO). Wg b. wiceszefa MON, obserwujemy "heroiczny, asertywny" okres prezydentury Andrzeja Dudy.

Prezydent zdecydował, że 15 sierpnia nie będzie uroczystego wręczenia nominacji generalskich. Na tak radykalny krok Andrzej Duda zdecydował się po raz pierwszy. Wcześniej ograniczał się do pisania listów do min. Antoniego Macierewicza. Np. w sprawie braku obsady w ataszatach wojskowych w ważnych państwach sojuszniczych, m.in. w USA i Wielkiej Brytanii.

- Spór między Dudą i Macierewiczem pokazuje bardzo poważny problem w siłach zbrojnych - komentował w TOK FM Czesław Mroczek z PO.

Zdaniem byłego wiceministra obrony narodowej, decyzję prezydenta ws. nominacji generalskich trzeba łączyć z zawetowaniem przez Andrzeja Dudy dwóch ustaw dotyczących sądownictwa.

To jest proces przeobrażania się serialowego Adriana w prezydenta. Do podpisywania wszystkiego wystarczy Adrian, do wypełniania poważnych obowiązków potrzebny jest prezydent. Pan Andrzej Duda wszedł na ścieżkę wykonywania poważnych obowiązków

- ocenił Mroczek.

Iskrzyło od dawna

Według gościa 'Poranka Radia TOK FM", powstrzymywanie się prezydenta od spektakularnych działań w sprawie sytuacji w wojsku, nie oznacza, że Andrzej Duda akceptował działania min. Macierewicza.

-  Dotychczas nie miał siły i determinacji, by przeciwstawić się ministrowi. Ale  nie sądzę, by akceptował wszystkie decyzje. Iskrzenie było widać wcześniej. Jest pytanie, jak długo prezydent wytrzyma na ścieżce wykonywania obowiązków? A w moim przekonaniu Andrzej Duda z utęsknieniem czeka na jakąś formę ugody z PiS - ocenił Czesław Mroczek.

Poseł PO uważa, że jeśli do zbliżenia między prezydentem i obozem rządowym dojdzie, może skończyć się okres prezydentury, "który będzie nazywany heroicznym albo asertywnym".

"Premier interweniuje w sprawie sporu Duda-Macierewicz. Pisze o animozjach i nadmiernych emocjach">>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (34)
"To przeobrażanie się serialowego Adriana" - b. wiceszef MON o sporze Duda-Macierewicz
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 15 razy 13

  Heroiczny może dla pana Adriana, jako prezydent i głowa państwa łaski nie robi, ma przestrzegać prawa i konstytucji i orderu niech za to nie oczekuje.

 • ciesiol

  Oceniono 13 razy 11

  Toz to ustwka zlamanego ch...a z kurduplem, zeby opoznic wybuch spoleczny ... Szmata pozostanie szmata....

 • czarnyminio

  Oceniono 10 razy 8

  Ten człowiek zajmujący fotel prezydenta jest miękki jak plastelina.Jest grzeczny,układny i pozbawiony charakteru.Może jest sympatyczny prywatnie ale nadaje się mentalnie pewnie na bibliotekarza a z racji wykształcenia na wykładowcę.To nie jest człowiek walki,czynu.Macierewicz go wyczuł i będzie go szarpał , męczył a ten znowu pęknie.Dlatego Duda jest nieobliczalny.Kto go bardziej nastraszy tego wole wypełni.Kaczor go potrzebował,właśnie słabego człowieka.A,że sobie wiergnął.To tylko gest rozpaczy doprowadzonego do parteru człowieka.

 • basiacan

  Oceniono 10 razy 8

  "Dotychczas prezydent nie miał siły i determinacji, by przeciwstawić się min. Macierewiczowi" Tutaj nie chodzi o sile tylko o KOMPETENCJE i OBOWIAZKI wynikajace z obejmowanego urzedu. Duda postal PRZYJETY do PRACY w powszechnych wyborach do reprezentowania CALEGO NARODU ale nie moze tego nijak pojac, bo zaledwie kilka miesiecy temu darl morde, ze NIE jest prezydentem wszystkich Polakow! Aktywnie ( z Kaczynskim i Macierewiczem) uczestniczyl w dzieleniu Polakow na lepszy i gorszy sort. Macierewicz dobrze go zna, dlatego nawet nie sili sie na okazywanie mu chocby udawanego szacunku. Starcie Maciory i usluznego dupoliza....

 • Jan Janicki

  Oceniono 12 razy 8

  Panie poseł,ale pan pierdoły mówisz.Jaki okres heroiczny?,co to za określenie?.A jakim to długopis się heroizmem wykazał, wygrał jakąś wojnę światową,czy jak.Narracja rodem z PiS.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 9 razy 7

  Nie dajmy się zwieść. Adrian robi teraz za listek figowy podłej zmiany. Heroizm długopisa to mit dla naiwnych.

 • adamofsky

  Oceniono 9 razy 7

  Ma jeszcze nadzieję, że nie pójdzie za kratki? Buaaahahahahahahaaa...

 • baby1

  Oceniono 5 razy 5

  Jak PO ma takich "znafcuf", to nie ma się co dziwić, że przegrali poprzednie wybory. Duda dostał pozwolenie od Wielkiego Konusa, aby trochę Maciorkę utemperować i nic poza tym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX