"To była ustawka, ale nie nasza". Kamiński o incydencie w Gruzji z Lechem Kaczyńskim w 2008 roku

- Nie zgadzam się ze stwierdzeniem b. prezydenta Gruzji, że w Smoleńsku był zamach - powiedział Michał Kamiński w Radiu TOK FM. B. rzecznik Lecha Kaczyńskiego skomentował słowa Micheila Saakaszwilego, który uważa, że katastrofa z 10.04.2010 była zemstą Władimira Putina.

Były prezydent Gruzji niedawno był w Polsce. Micheil Saakaszwili, którego ojczyste władze oraz Ukraina, gdzie przez chwilę był gubernatorem Odessy, pozbawiły obywatelstwa, stwierdził, że katastrofa smoleńska była zemstą Władimira Putina na Lechu Kaczyńskim.

Zdaniem Saakaszwilego, rosyjski prezydent 10 kwietnia 2010 roku mścił się na prezydencie Polski za uratowanie państwowości gruzińskiej i próbę zmiany geopolityki regionu. - Myślę, że Rosjanie mieli zasoby techniczne, które pozwoliły na zniszczenie tego samolotu - powiedział polityk w TVP Info.

Pytany o te słowa Michał Kamiński, powiedział, że choć ceni Saakaszwilego, to się z nim nie zgadza.

- Obserwuję to, co się dzieje z Gruzją, a Saakaszwili zrobił wiele dobrego, także dla pamięci Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. Jest człowiekiem, który stawiał się rosyjskiemu imperializmowi. Jego pobyt polityczny na Ukrainie trudno uznać za udany, wszedł w konflikt ze szczerymi ukraińskimi patriotami - przypomniał poseł Europejskich Demokratów.

"W sposób oczywisty prezydent Saakaszwili zrobił ustawkę"

Wtedy Dominika Wielowieyska spytała gościa o okoliczności incydentu w Gruzji z 2008 roku, kiedy przy granicy z Osetią Płd. padły strzały.

Nie myśmy wywieźli prezydenta Kaczyńskiego w nieznany teren. Powiem szczerze, że sam byłem tym przerażony. W sposób oczywisty prezydent Saakaszwili zrobił ustawkę. Wtedy jeszcze tego nie wiedziałem. Myśmy wiedzieli, że kolejny minuty mijają, a z mojej wiedzy na temat geografii Gruzji wiedziałem, że już dawno powinniśmy być na miejscu

-  wspominał Michał Kamiński. - Później okazało się, że byliśmy na granicy (z Osetią Płd.- red.) - dodał.

Po wybuchu pięciodniowej wojny gruzińsko-rosyjskiej o kontrolę nad jej prorosyjską prowincją Osetią Południową, w listopadzie 2008 roku do Gruzji z wizytą przyleciał Lech Kaczyński. Prezydent Polski z Micheilem Saakaszwilim mieli pojechać z Tbilisi do jednego z osiedli przy granicy z Osetią Płd. Podczas przejazdu konwój samochodów został zatrzymany przy granicy prowincją. Wtedy padły strzały. Nikt nie odniósł obrażeń.

Prezydent Lech Kaczyński zachował się wtedy z dużą odwagą. Nie myślał o swoim bezpieczeństwie tylko o bezpieczeństwie tłumaczki. On się o nią przede wszystkim troszczył. To było niezwykle szlachetne

- opowiadał Kamiński. 

Polityk przyznał, że ostrzał na granicy to było przeżycie. - To była ustawka, ale nie nasza. Myśmy naprawdę o tym nie wiedzieli - dodał Michał Kamiński.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (111)
Kamiński o incydencie w Gruzji z L. Kaczyńskim: To była ustawka
Zaloguj się
 • pawelmkolo

  Oceniono 55 razy 49

  a czy przypadkiem katastrofa smoleńska również nie byłe "ustawką" tym razem przygotowaną przez Jarosława????

 • stefan-50

  Oceniono 38 razy 36

  "Jaki Prezydent taki zamach" - jak za te słowa pis dzielska propaganda poniewierała Komorowskim. Wyszło szydło z worka. Nie wiadomo czy strzały padły ze strony Rosjan czy to nie Gruzini postrzelali żeby zamanipulować Kaczyńskim i opinia publiczną.

 • bacowa

  Oceniono 40 razy 32

  Kaczyński wszedł w układy jak widac przestępcą Saakaszwilim

  Najpierw rozkazał pilotom lądować pomiędzy okopami wojsk gruzińskich i rosyjskich (za co chciał jednego zdegradować i postawić przed sądem woskowym, ale ten zginął w ,,zamachu'' smoleńskim)

  potem wybrał się z tym gruzińskim gangsterem na pole walki gdzie gruzińskie wojska dla pozoranctwa strzelało z kapiszonów i okrzyknięto jako następny zamach na Kaczyńskiego przez Putina

 • feurig59

  Oceniono 30 razy 28

  Operetkowy prezydent manipulowany przez pół-gangstera...To jakaś tragifarsa.

 • def11

  Oceniono 30 razy 28

  Saakaszwili szukając pomysłu na siebie i profitów, powie wszystko co może być przydatne dla propagandy PiS-u ..

 • remo29

  Oceniono 27 razy 27

  Saakaszwili szuka nowego domu, jak będzie trzeba, to z samym Kimem piątkę przybije i będzie bił brawo na paradach i defiladach.

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 30 razy 26

  Napisano: "Były prezydent Gruzji niedawno był w Polsce". To znaczy jakim prawem poszukiwany listem gończym polityczny bandyta, przekroczył granicę UE? Czy to znaczy, że po puszczeniu śmierdzącego bąka o "zamachu", wyjechał z Polski? Jakim prawem? Może uciekł? Dlaczego władze Polski nie aresztowały go i nie przekazały przyjacielskiej Gruzji?

 • antoszek22

  Oceniono 22 razy 22

  Dlatego podczas ostatniej rozmowy ze swom największym bratem Jarozbaw powiedział mu żeby się nie martwił sztuczną mgłą .
  Nie przewidział, że sztuczna mgła to mgła .
  Zresztą nie dopuszczał do siebie tej myśli jeszcze przez parę miesięcy aż po dzień kiedy podczas grilla zobaczyli razem z Andronim Makabrewiczem pękające parówki i wyciekający z nich sos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX