Komentarze (111)
"Bubel prawny. Niedopuszczalne, by minister mógł politycznie rozgrywać emerytury"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kaziuniek-is-one

  Oceniono 9 razy 7

  Każdy (łącznie z członkami PiS i prezesem), kto pracował dla PRL przed 1989 powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za współpracę z komunistami lub za wspieranie komunizmu swoją pracą i życiem codziennym. Całkiem odebrac im emerytury, niech głodują !

  Podpisano. Prezez PiS

 • norbertprawnik

  Oceniono 7 razy 7

  W tej ustawie chodzi o to, żeby byłym pracownikom ABW i WSI dac motyw finansowy i moralny do nawiązania kontaktu z obcym wywiadem, przecież ci ludzie mają nadal wiedzę i kontakty. Resztę można poczytac u T. Piątka.

 • aja195

  Oceniono 9 razy 7

  Nie prawdą jest - jak mówi minister Błaszczak - że dezubekizacja dotyczy tylko czynnych pracowników SB i UB. Dotyczy wszystkich, którzy pracowali w resorcie, także lekarzy - przykład 95-letniego Powstańca Warszawskiego, ale i pielęgniarek i innych osób pracujących na etacie np. w szpitalu MSW za czasów PRL...

 • Joka Jolka

  Oceniono 5 razy 5

  Za jakiś czas trzeba będzie dezpisyzować.. Bo przecież służby są potrzebne każdej władzy a instrukcje pracy operacyjnej w swojej treści różnią się tylko nagłówkiem..

 • ablewski1961nz

  Oceniono 4 razy 4

  Starzy kaczki już zeszli, i w pewnym sensie powinni się cieszyć, bo ich ta światła i wielkoduszna ustawa nie dotknie.

 • thegosc

  Oceniono 4 razy 4

  Uważam, że ustawa, popularnie zwana "deubekizacyjną", jest świetnym testem czy ktoś ma poglądy prawicowe czy lewicowe. I nie w znaczeniu polskim, czyli spaczonym przez wielopokoleniowe nadużywanie alkoholu i religii.

 • zet59

  Oceniono 6 razy 4

  emerytura zawsze powinna zależeć tylko i wyłącznie od wielkości odprowadzonych składek a nie od zawodu Płacisz dużo i długo dostajesz dużo, nie płacisz - nic nie dostajesz, niech rodzina cie utrzymuje

 • navaira

  Oceniono 7 razy 3

  Moja ciotka (za którą nie przepadam) dostanie minimalną, poniżej progu ubóstwa. Wystarczy jej na zapłacenie rachunków, jedzenie i leki nie są potrzebne. Pracowała jako tłumaczka.

  W chwili zakończenia komunizmu miałem lat 12. Nadal nie rozumiem tych ustaw. Jak dla mnie, sugerują, że w tych latach istniały dwie Polski, ta słuszna i niesłuszna i osoby jak moja ciotka z premedytacją wybrały tę komunistyczną, aby szkodzić.

 • marswitek

  Oceniono 2 razy 2

  W pisim stylu dobry sort i gorszy sort. Przybleda dobry kapus....

 • Andrew Armata

  Oceniono 2 razy 2

  1. Andrzej Kryze - Wiceminister Sprawiedliwosci IV RP- czlonek PZPR do jej konca. Skazywal dzialaczy opozycji w stanie wojennym.
  2. Wojciech Jasinski - Minister Skarbu IV RP, czlonek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydzialu Spraw Wewnetrznych w Plockim Urzedzie Miasta, przybudówki SB. Zaslynal umorzeniem milionowych dlugów PC, bylej partii Jaroslawa Kaczynskiego.
  3. Karol Karski (PiS) - dzialacz wladz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startowal z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyrezyserowanych i sfalszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.
  4. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasluzony komunista, wieloletni czlonek PZPR.
  5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Spolecznej IV RP. Czlonek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.
  6. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat nalezal do PZPR bedac miedzy innymi czlonkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Byl równiez w kierownictwie nomenklaturowej spólki Interster, która byla folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuly i Rakowskiego.
  7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (czlonek PZPR i SLD) dzieki rekomendacji SLD byl zastepca glównego inspektora sanitarnego w rzadach Leszka Millera i Marka Belki.
  8. Ewa Sowinska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 nalezala do PZPR.
  9. Krzysztof Zareba - Wiceminister Srodowiska IV RP, byly czlonek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.
  10. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Spolecznej IV RP - byl do samego konca czlonkiem PZPR.
  11. Romuald Polinski - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Spolecznej IV RP. Przez wiele lat czlonek PZPR, a w rzadach SLD doradca ministra Kolodki
  12. Maciej Lopinski - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzien 1981 nalezal do PZPR
  13. Ryszard Siewierski - Zastepca Komendanta Glównego Policji IV RP - czlonek PZPR do konca (1990).
  14. Stanislaw Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS - byl aktywnym czlonkiem PZPR do konca jej dzialalnosci. 15. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarzadu Sluzby Wieziennej IV RP, byl czlonkiem PZPR od 1969 r. do konca lat 80.
  16. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracowal w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego byl czlonkiem PZPR.
  17. Krzysztof Czabanski - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - byly dziennikarz m.in. 'Sztandaru Mlodych' i 'Zarzewia'. W latach 1967-1980 nalezal do PZPR.
  18. Stanislaw Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybolówstwa w ministerstwie rolnictwa - nalezal do PZPR do konca jej istnienia.
  19. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany zostal dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do konca byl w PZPR, bedac m.in. sekretarzem POP w PR.
  20. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgloszony 11.12.2006 przez Kaczynskiego - byly aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), takze w stanie wojennym.
  21. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - Czlonek PZPR od 1986 r.
  22. Piotr Cybulski - posel PiS. Byly czlonek ZSMP i PZPR
  23. Aleksander Chlopek - posel z Gliwic. Czlonek PZPR od roku 1978. W latach 80. byl czlonkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.
  24. Halina Molka - poslanka na Sejm RP V kadencji. Byly czlonek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 poslanka PiS
  25. Stanislaw Piotrowicz - W 1978 rozpoczal prace w Prokuraturze Rejonowej w Debicy, nastepnie w 1980 zostal przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krosnie, na poczatku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krosnie. Od 1978 nalezal do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Byl czlonkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krosnie.
  26. Katarzyna Laniewska- W czasie studiów nalezala do socjalistycznej organizacji mlodziezowej ZMP, donosila na kolegów. Nastepnie nalezala do PZPR.

 • polprawdy

  Oceniono 1 raz 1

  Czym się różni sprawiedliwość PIS od boskiej? Według Biblii mieszkańcy Sodomy i Gomory byli niegodziwi, rozpustni, pogardzali prawem boskim i ludzkim. Bóg Jahwe zamierzał je zniszczyć, ale za namową Abrahama zgodził się, że daruje życie jego mieszkańcom, jeśli wśród nich znajdzie się przynajmniej dziesięciu sprawiedliwych. PIS by dopaść jednego niesprawiedliwego gotów jest zniszczyć przy okazji wszystkich sprawiedliwych.

 • dar

  Oceniono 1 raz 1

  #dziady

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  Niech wiedza do czego doprowadzili po 89 niech skonsumuja ci utrwalacze sukces i zloyy polski wiek, nic tak nie zmienia swiadomosci jak byt i niech sie ciesza ze ZUS jest w stanie regulowac na biezaco stary portfel bo juz nowy portfel owoc ich rzadow to bedzie dopiero prawdziwy deamat milionow.

 • mondrian4

  Oceniono 9 razy 1

  Przestańmy udawać. 90% tych emerytów to nie ubecy, ale beneficjenci niczym nieuzasadnionych przywilejów emerytalnych. To samo górnicy, prokuratorzy, sedziowie... Wysokość ich emerytur to plucie Polakom w twarz. Nominat PIS - prokurator w stanie spoczynku bodaj 14tys emerytury. Roi za podnóżek Ziobry

 • doktorpeowcow

  Oceniono 10 razy -8

  Po 25 latach przychodzenia do pracy niektórzy otrzymywali emerytury w wysokości 4-6 tysięcy zł netto. Teraz mają dostawać 1700. Ja tu nie widzę polityki, to jest sprawiedliwość społeczna.

 • sapere-auso

  Oceniono 14 razy -12

  Dla całości obrazu przypomnę, że generał sztabowy szogunatu komorowskiego Koziej był zdecydowanie najgłupszym elementem Kancelarii Prezydenta Komorowskiego. Ilość wypowiedzianych przez niego bzdur jest porażająca zaś propozycja wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego (w trakcie demonstracji przeciw ACTA) kwalifikuje go do wariatkowa.
  Teraz ten intelektualny antybohater występuje jaki fachowiec od prawnej oceny ustaw. Byłoby to z gruntu paranoiczne, gdyby nie fakt, iż swoje oceny prawne generał szogunatu wygłasza w Radio Erewań, a więc w miejscu dla ich wygłaszania najodpowiedniejszym, tak jak najodpowiedniejszym miejscem do pląsania clownów jest cyrkowa arena.
  A teraz clou: to co sobie pod wąsem gęga ów Koziej oraz fakt gdzie to robi bynajmniej nie wyklucza, iż ustawa dezubekizacyjna sama w sobie jest prawnym bublem, gdyż jak powszechnie wiadomo praktycznie wszystkie ustawy stanowione w od nastu lat w polskim bantustanie to gnioty robione przez półidiotów - przedstawicieli nadwiślańskiego ludu specjalnej troski.

 • 68jacekw

  Oceniono 18 razy -14

  To PRL-owskie MSW było jakies dziwne.Składało się wyłącznie z kierowców,sekretarek,sprzątaczek,portierów.Widać te kilometry teczek,które ocalały ze zniszczenia produkowali w ramach czynu społecznego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX