W TOK FM audycja o schronisku, które nie ma na piec gazowy... aż tu nagle dzwoni prezes Budimexu

- Musimy uzbierać 25 tysięcy zł na piec, nie mogę ryzykować, że w zimie padnie, u nas mieszka 80 mężczyzn - mówiła w TOK FM Adriana Porowska. Nagle przerwała jej prowadząca, by przekazać wiadomość od słuchacza.

- Mamy schronisko dla osiemdziesięciu mężczyzn, zimą przebywa u nas nawet 140 osób, jak dokładamy materace. Piec ma ponad 20 lat i odmówił nam posłuszeństwa, po prostu się sypie. Części są na tyle drogie, że nie możemy sobie pozwolić na wymianę. I musimy uzbierać 25 tysięcy. Niestety gmina, wojewoda czy ministerstwo nie mogą nas wspomóc - mówiła na antenie Adriana Porowska z Kamiliańskiej Misji Społecznej.

- Trudno nie mieć ciepłej wody albo ogrzewania, a niestety jest prawdopodobieństwo, że piec w naszym ośrodku padnie w środku zimy. Wymiana będzie wtedy trwała kilka dni, nie mogę tego ryzykować, że gdy sytuacja jest najbardziej dramatyczna, pozbawię ludzie ogrzewania - wyjaśniała Porowska.

Nagle weszła jej w słowo prowadząca program Agata Kowalska, żeby przekazać jej dobrą wiadomość od słuchacza. Jak się okazuje, był to prezes Budimexu, który chce pomóc:

W TOK FM audycja o schronisku, które nie ma na piec gazowy, aż tu nagle...

Radością podzieliły się od razu na Facebooku:

Dlaczego to nie gmina kupi piec? - Przy pisaniu jakichkolwiek projektów w sferze bezdomności są obwarowania prawne, na inwestycje nie można wydać 3,5 tysiąca brutto czyli jedna rzecz nie może być droższa niż 3,5 tys zł. Można kupić drzwi, okna, jakiś komputer. Na rzeczy droższe niż 3,5 tysiąca brutto musimy zbierać pieniądze. Wszystkie organizacje działające w strefie bezdomności mają z tym problem, jak trzeba kupić auto, czy wyparzaczkę do naczyń, ksero. Jest mnóstwo takich rzeczy, na które musimy zbierać pieniądze - wyjaśniała na antenie Adriana Porowska z Kamiliańskiej Misji Społecznej.

Posłuchaj całej audycji:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (116)
W TOK FM audycja o schronisku, które nie ma na piec gazowy... aż tu nagle dzwoni prezes Budimexu
Zaloguj się
 • loginyzajete

  Oceniono 36 razy 30

  PR świetny, karma prezesa plus 20, podopieczni skorzystali. Świetna sprawa :D

 • mariohudds

  Oceniono 35 razy 29

  Szacun!

 • kumpel_ciorana

  Oceniono 27 razy 21

  Tymczasem dla nowych inwestycji Rydzyka i jego swity zawsze sie znajdzie jakis milionik....

 • rikol

  Oceniono 21 razy 17

  Super. Nawet jeśli prezes to robi dla dobrego PR, to i tak dobrze.

 • pissklamie

  Oceniono 19 razy 15

  25 tyś. to towarzysz rydzyk wydaje na śniadanie !

 • japka_putina

  Oceniono 16 razy 14

  Prezes z klasą. Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX