Reforma w praktyce. Budynki jednej szkoły w dwóch dzielnicach. Uczniów będzie woził autobus

'Ślady reformy widać dosłownie gołym okiem. Na podwórku przy szkole stoją jakieś stare biurka, większe krzesła'

'Ślady reformy widać dosłownie gołym okiem. Na podwórku przy szkole stoją jakieś stare biurka, większe krzesła' (Fot. Sebastian Wierciak, TOK FM)

- Podstawówka nr 7 w Szczecinie pod swoje skrzydła dostała gimnazjum nr 34. Teraz dwa budynki tej samej szkoły podstawowej leżą w różnych dzielnicach oddalone od siebie o blisko 2 km - relacjonuje reporter TOK FM.

Dziś rok szkolny zaczyna prawie pięć milionów uczniów. To będzie wyjątkowy rok, bo bez pierwszych klas gimnazjów. Sebastian Wierciak z TOK FM przygląda się, jak w praktyce wygląda przekształcanie szkół w Szczecinie.

Stare biurka, za duże krzesła

- Jak jechałem na miejsce to nawigacja nadal jeszcze podpowiadała, że to gimnazjum nr 18 w Szczecinie. Na szkole już widnieje nowa tabliczka z nazwą - mówił, stojąc przez  podstawówką nr 21. - Ślady reformy widać dosłownie  gołym okiem. Na podwórku przy szkole stoją jakieś stare biurka, większe krzesła - relacjonuje Wierciak.

- Co ciekawe w szkole, przy której jestem, w jednym budynku będą się uczyć dwa roczniki gimnazjum i klasy siódme przeniesione z SP 48. Tamta podstawówka już pękała w szwach.  Jak opowiada, szkoła ta to w pewnym sensie wyjątek, bo w Szczecinie tylko 5 samodzielnych gimnazjów zostało podstawówkami. Tam, gdzie było to możliwe, gimnazja wchłonęły zespoły szkół, a zdecydowana większość to od września licea.

Autobus między budynkami szkoły

Reforma takich kwiatków przynosi więcej. - Podstawówka nr 7 w Szczecinie to prawdziwy hit. Siódemka pod swoje skrzydła dostała gimnazjum nr 34, w efekcie dwa budynki tej samej szkoły podstawowej leżą w dwóch różnych dzielnicach: na Warszewie i osiedlu Arkońskim. to blisko 2 km. Uczniów między szkołami będzie wozić autobus - relacjonuje reporter TOK FM.

Jak zdradził odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska  dostosowanie szkół do reformy w mieście pochłonęło już 16 mln złotych. Władze Łodzi czy Warszawy już zapowiedziały, że będą od Ministerstwa Edukacji Narodowej żądać zwrotu kosztów poniesionych w związku z reformą. W Szczecinie takich pomysłów nie ma.

Jakie macie wrażenia po pierwszym dniu w szkole? Na wasze opinie czekamy w aplikacji Mikrofon Radia TOK FM >>

Zobacz także
 • Irena Sendlerowa w 2007 r. otrzymała Order Uśmiechu. "Nie" dla Sendlerowej, "tak" dla objawień fatimskich. Pamiątkowe monety NBP
 • Pomysł zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej wyprowadził kobiety na ulice. Manifestacja w Gdańsku, kwiecień 2016 "Plucie nie robi już na nas wrażenia, ale rękoczyny trzeba zgłaszać". Apel Ratujmy Kobiety
 • Agata Kowalska, TOK FM W TOK FM audycja o schronisku, które nie ma na piec gazowy... aż tu nagle dzwoni prezes Budimexu
Komentarze (59)
Reforma w praktyce. Budynki jednej szkoły w dwóch dzielnicach. Uczniów będzie woził autobus
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 31 razy 27

  Z tego miejsca chciałem pozdrowić nauczycieli i rodziców, którzy głosowali na PiS i strasznie się cieszyli, że nareszcie skończą się te okropne gimnazja. Życzę miłego ogarniania burdelu, który macie na własne życzenie.

 • kemor234

  Oceniono 18 razy 16

  W poczynaniach rządu pis istnieje pewna zależność.
  Im więcej chwalenia, jak jest dobrze, tym jest gorzej ...

 • kemor234

  Oceniono 18 razy 14

  Oczywiście za autobusy płacić będą samorządy.
  PIS środków przecież nie da.
  Za to, jak znam życie samorząd będzie krytykowany i wskazany jako winny tej sytuacji.

 • megaxs

  Oceniono 20 razy 14

  A Zalewska wyszczerzy białe ząbki i będzie się uśmiechać jak głupia do sera

 • def11

  Oceniono 16 razy 12

  << Uczniów między szkołami będzie wozić autobus >>

  Podróże kształcą :)
  Edukacji narodowej Zalewska

 • punter

  Oceniono 11 razy 11

  He he he. Dzieci wróciły z inauguracji - ich dotychczasowi wychowawcy już w szkole nie pracują. Anglista będzie uczył historii a w szkole zaplanowanej na 800 dzieci jest ich aktualnie 1300.
  Dobra Zmiana. Na kolana.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 16 razy 10

  nie mogę już patrzeć na gębę tej chciałabym być inteligenta i mądra, która durnym uśmieszkiem i podniesionymi brwiami próbuje ratować sytuację, idąc nieustannie w zaparte.
  przecież ta pani łże nałogowo, jak szydło i udaje, że nic się nie stało.
  a gdy już wszystko się rozleci i runie, to pisuary zwalą całą winę na samorządy w oczekiwaniu, że przysporzy im to parę głosów w wyborach lokalnych.
  nic z tego! społeczeństwo przegląda powoli na oczy.

 • kemor234

  Oceniono 14 razy 10

  Zaiste wspaniała reforma.

 • edek40

  Oceniono 10 razy 8

  Trzeba przyznać, że rząd PiS reformę zrobił tanim kosztem. Zapłaciły samorządy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy