"Kaczyński prędzej może odwołać Szydło niż szefa MON. Macierewicz robi w armii to, czego chce prezes"

Tylko wybory mogą zmusić prezesa PiS do "schowania" Antoniego Macierewicza. Póki do wyborów jest dużo czasu, to zdaniem Renaty Grochal, trudno spodziewać się zmiany w MON. - Macierewicz realizuje politykę, którą Jarosław Kaczyński chce realizować - wtóruje Jacek Żakowski.

Krytyka, oskarżenia, masowe odejścia dowódców, konflikt z prezydentem Dudą, ani brak śmigłowców dla polskiej armii nie doprowadzą do dymisji Antoniego Macierewicza.

- Nie widzę w obozie PiS drugiej osoby, która mogłaby zmieniać armię tak, jak chce tego Jarosław Kaczyński. Myślę że Antoni Macierewicz robi w armii dokładnie to, czego chce Kaczyński. Dlatego ciągle jest ministrem. Nie wygląda na to, żeby Kaczyński chciał Macierewicza wycofać. Prędzej pani Szydło może zostać odwołana - mówiła Renata Grochal w "Poranku Radia TOK FM".

"15 sierpnia po raz pierwszy bez generalskich nominacji. Eskalacja konfliktu Duda-Macierewicz">>>

Zdaniem dziennikarki "Newsweeka", praktycznie jedynym powodem, dla którego prezes PiS mógłby zdecydować się na zdymisjonowanie szefa MON, byłby przedterminowe wybory parlamentarne.

- W interesie PiS byłoby to, żeby schować te radykalne twarze i wystawić twarze łagodne, by wyborca się znowu nabrał. Ale do wyborów zostały dwa lata i w tym czasie PiS chce przeprowadzać zaplanowane zmiany - stwierdziła Grochal.

Manewr z ukrywaniem kontrowersyjnych polityków PiS już raz przeprowadził. W czasie kampanii Beata Szydło zapewniała, że to Jarosław Gowin będzie szefem MON.

Sukcesy Macierewicza

Macierewicz to jeden z ulubieńców o. Tadeusza Rydzyka, stały bywalec Radia Maryja i Telewizji Trwam. To on stoi za stworzeniem zjawiska, które często nazywane jest "religią smoleńską" - praktycznie jako pierwszy polityk głośno zaczął mówić, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Opowiadał o dziwnej mgle, a nawet o tym, że katastrofę prezydenckiego tupolewa przeżyło kilka osób.

To Macierewicz stworzył w poprzedniej kadencji Sejmu parlamentarny zespół, dzięki któremu poznawaliśmy coraz to nowe teorie dotyczące wydarzeń z 10 kwietnia 2010. I oglądaliśmy doświadczenia z puszkami i parówkami w roli głównej.

Po wygraniu przez PiS wyborów, i objęciu przez Macierewicza stanowiska ministra obrony, zespół przeniósł się do MON. I jako Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych pracował dalej. Dzięki czemu usłyszeliśmy o wybuchu bomby termobarycznej.

Ale brak sukcesów komisji też pozycji Macierewicza nie osłabił.

- Kwestia smoleńska jest coraz mniej istotna, bo spada odsetek osób które wierzą w zamach smoleński. W tym kontekście myślę że "zdjęcie" Macierewicza ze stanowiska szefa MON nie byłoby takim politycznym problemem dla Kaczyńskiego. Bo ubytek elektoratu nie byłby taki znaczący - uważa Renata Grochal.

- Macierewicz realizuje politykę, którą Jarosław Kaczyński chce realizować - podkreśla gospodarz "Poranka Radia TOK FM" Jacek Żakowski.

- Pełna zgoda. Z punktu widzenia Kaczyńskiego i elektoratu PiS to, że rozwaliliśmy armię, że doświadczeni i wykształceni w NATO generałowie odchodzą, to nie jest problem - podsumowała Renata Grochal.

Co oznacza dekoncentracja mediów? "Wystarczy obejrzeć "Wiadomości", żeby wiedzieć, jak to się skończy">>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
"Kaczyński prędzej może odwołać Szydło niż szefa MON. Macierewicz robi w armii to, czego chce prezes"
Zaloguj się
 • tadek1300

  Oceniono 34 razy 30

  Dopóki Macierewicz dysponuje ORYGINAŁAMI dokumentów SB, dotyczącymi nie tylko Kaczyńskiego, nie kwalifikuje się do usunięcia. Była tylko jedna możliwość pozbawienia go tych dokumentów - czas między katastrofą smoleńską a powrotem (pospiesznym) Macierewicza do Warszawy.

 • kemor234

  Oceniono 26 razy 22

  Takie to wszystko ... śmieszne.
  Jednak chodzi o wojsko. Wojsko które coraz bardziej przypomina teatrzyk.

 • biesczad1

  Oceniono 25 razy 21

  Za czubem stoi redaktor z Torunia i smoleńska sekta - niziołek potrafi liczyć...

 • remo29

  Oceniono 27 razy 19

  Ta jasne. Antek merda Kaczyńskim jak chce. Nie zapomnę tej konferencji przed laty, jak Antek nie wiedział, że są włączone mikrofony; siedział obok Jarka z tym jego tępym spojrzeniem (swoją drogą wyglądał jak po niezłych ziołach) i mówi:
  - Ty, prezes, słyszysz? Ja zaczynam, a potem ty mówisz.
  "Ty, prezes"?

 • kali23

  Oceniono 20 razy 18

  ŚWIR macierewicz ma "haka" na Prezesa i dlatego może cały czas świrować.
  Jest to JEDYNE wytłumaczenie nietykalności tego wariata.

 • roosevelt5

  Oceniono 18 razy 16

  Eeee tam.
  Macierewicz ma to, co J. Kaczyński chce ukryć przed światem.
  Gdy tylko Balbina zdobędzie to co chce ukryć, Macierewicz będzie do odstrzału.

 • realistas

  Oceniono 15 razy 13

  Antek może odwołać Kaczora. Bez potrzeby nie biega do Rydzyka w pokłonach.

 • obeznany

  Oceniono 12 razy 10

  Armią sporego kraju kieruje dwóch wariatów. Trzeba dziękować Bogu, że to tacy nieudacznicy. śtrach pomyśleć, co by było, gdyby mieli BOMBĘ!

  media.makeameme.org/created/mwi-e-nie-59ad77.jpg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX