Dbanie o PR i social media? Partie nie chcą ujawnić, komu i ile płacą za kreowanie wizerunku

Jarosław Kaczyński, Joachim Brudziński

Jarosław Kaczyński, Joachim Brudziński (twitter.com/jbrudzinski)

Partie polityczne nie chcą ujawniać, kto i za ile dba o ich PR. Badania sondażowe, wydatki na specjalistów od social media - to wszystko finansują z publicznych pieniędzy, ale nie mają zamiaru udostępniać informacji na ten temat. Sprawą zajmie się sąd.

Wydatki na marketing chciała poznać Fundacja ePaństwo. Wnioski o udostępnienie informacji otrzymały wszystkie partie i klub Kukiz 15. Krzysztof Izdebski z fundacji mówi, że nie były to bardzo skomplikowane pytania. Zapytano z jakimi agencjami bądź firmami podpisywano umowy na prowadzenie szeroko rozumianych działań PR-owych.

Odpowiedz przyszła jedna - od Prawa i Sprawiedliwości, ale chyba nie do końca fundacja na to liczyła. Bo PiS, poinformował, że tych informacji nie udostępni. Z drugiej strony to i tak lepiej niż inne partie, które w ogóle nie przysłały odpowiedzi - odpowiedzi której unikać nie mogą.

Nie wiemy, komu płacą

Czy i za ile partie faktycznie dbają o swój wizerunek na razie można tylko zgadywać. Choć nie brak barwnych przykładów ich obecności w mediach społecznościowych i na Twitterze, jak choćby pamiętny post wicemarszałka Sejmu - Joachima Brudzińskiego: 

Pytanie, jak to możliwe, że partie korzystające z publicznych pieniędzy, zatajają takie informacje. Nie wiemy, komu partie płacą za marketing, ile sondaży zamówiły, czy ile kosztuje kreowanie wizerunku w polskiej polityce. Fundacja ePaństwo zapowiada wnioski do sądu administracyjnego w sprawie wszystkich partii.

Sąd może zmusić partię do ujawnienia tych informacji, ale takie postępowanie może trwać latami. Z drugiej strony trzeba sobie zadać pytanie co takiego zawierają te informacje, że partie nie chcą ich ujawnić.

Zobacz także
Komentarze (59)
Dbanie o PR i social media? Partie nie chcą ujawnić, komu i ile płacą za kreowanie wizerunku
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 16 razy 12

  << Sąd może zmusić partię do ujawnienia tych informacji,>>

  No chyba, że wcześniej partia PiS zmusi sąd "by odstąpił"

  << ..co takiego zawierają te informacje, że partie nie chcą ich ujawnić. >>

  a no takie jak np kontrakt za 19 mln dla znajomych królika Szydło pani, na kampanię "o reformie sądów" by zapłacić z publicznych pieniędzy za pracę podczas kampanii wyborczej ..

  p.s.
  Na zdjęciu : nieszczęście w pelerynie

 • kataryniarski

  Oceniono 12 razy 10

  Pisuarom to ktoś chyba za "buk zapłać" to robi, bo fuszerka, poziom obciachu, pszenna-buraczaność i pastelowość wyłazi na każdym kroku. Swojskie, znaczy - typowo POLSKIE z lat 90! :D

 • evergreen111

  Oceniono 9 razy 7

  Trzech bałwaniarskich krasnali... gdyby kto inny by to założył, to by darli mordy że polska flaga została znieważona...

 • year68

  Oceniono 6 razy 6

  Bredziński przebrał zjeba i jeszcze się śmieje.

 • year68

  Oceniono 6 razy 6

  Jak będą płacić swoimi, to niech nie ujawniają, a póki co płacą kasą podatnika i mam prawo wiedzieć komu.

 • cob22

  Oceniono 6 razy 6

  To by bylo smieszne gdyby nie bylo smutne. Oni jeszcze wyprodukuja bialo czerwony papier toaletowy z orlem i beda twierdzic ze to patriotyzm.
  Gnoje obchodzicie sie z symbolami naszego kraju jak z gooooownem !

 • lubiedobrze

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to co zawierałyby takie raporty?
  Na przykład Solidarna Polska kupiła u znajomego swego działacza długopisy z nadrukiem 5 razy droższe niż na rynku. Zamówiono ich 70tyś. na konferencję dla niespełna tysiąca osób. Nie byłoby to może zbyt bulwersujące gdyby nie fakt, że firma znajomego nigdy i nigdzie tych długopisów nie zamówiła czyli nie mogła sama ich sprzedać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy