Taksówką taniej niż autobusem? Pasażerów skojarzy nowa aplikacja, podzielą się opłatą za kurs

Warszawski autobus (zdjęcie poglądowe)

Warszawski autobus (zdjęcie poglądowe) (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

- Jesteśmy w stanie zaproponować na tyle konkurencyjną cenowo usługę, że możemy powalczyć o część pasażerów komunikacji miejskiej - mówi Krzysztof Urban z My Taxi, która wprowadza aplikację pozwalającą nieznającym się pasażerom dzielić się taksówką.

Ekologia, polityka przestrzenna, ale przede wszystkim oszczędność - dzięki nim coraz popularniejsze stają się pomysły współdzielenia samochodów, czy wypożyczania miejskich skuterów. Od dziś w Warszawie można to zrobić też w taksówce.

Carsharing działa tak jak wypożyczalnie miejskich rowerów, to stosunkowo nowa usługa w Polsce działa m.in w Warszawie czy Krakowie, ale, Zdaniem Łukasza Franka z MobilityHUB przy Politechnice Krakowskiej, niezwykle potrzebna. - Samochód jest jednym z najmniej wykorzystywany narzędzi w ciągu dnia, w zasadzie wykorzystujemy go mniej niż  pralkę. W związku z tym problem z tym, że potem zajmuje przestrzeń można rozwiązać właśnie dzięki carsharing - mówi Frank.

Pasażerów skojarzy aplikacja

Bardzo popularny jest również carpoolig czyli wspólne przejazdy dzięki platformom kojarzącym pasażerów, i dzielenie kosztów paliwa - np Bla bla car. Od teraz w Warszawie można też współdzielić taksówki.

- Jesteśmy w stanie zaproponować na tyle konkurencyjną cenowo usługę, że możemy powalczyć również o część pasażerów komunikacji miejskiej. Wprowadzamy platformę ridesharingową, która pozwala nieznającym się pasażerom dzielić się taksówką - mówi Krzysztof Urban z My Taxi. Pasażerów automatycznie skojarzy aplikacja, po czym podzielą się opłatą za wspólną część kursu.

Zobacz także
Komentarze (7)
Taksówką taniej niż autobusem? Pasażerów skojarzy nowa aplikacja, podzielą się opłatą za kurs
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 3 razy 3

  To czysta teoria, by o jednej porze dwie osoby mogły IDEALNIE dobrać się na trasie BEZ straty czasu na oczekiwanie czy mniejszej lub większej "korekty" trasy kursu.

  Więc w praktyce będzie to wyglądać tak: zaoszczędzę 10 zł. ale stracę 20 minut a w dodatku mogę nadziać się na współpasażera będącego np. "po piwku".
  Więc jeżeli chodzi o mnie, to z góry dziękuję :-)

 • najgorszy-sort-polakow

  Oceniono 4 razy 2

  ok jak cały miesiąc bez ograniczeń będę mógł jeździć za 90 zł to ok będzie taniej niż autobusem bo inaczej to redaktor nieco się zagalopował

 • Jan Staszic

  Oceniono 3 razy 1

  Ten pomysl ma juz 72 lata gdy po 2 wojnie swiatowej wojskowe ciezarowki podwozily ludzi po drodze za przedmioty/zywnosc dla kierowcy.
  Nie jest to nic nowego i kojarzy sie dzis z krajami 3 swiata.
  Oznacza to ze spoleczenstwo ubozeje i tnie koszty.

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 3 razy 1

  Indie, Pakistan i Bangladesz oraz stołeczna Warszawa. Ich mieszkańcy pouszają się współdzielonymi taksówkami. Brawo Wy!!

 • Paweł Muras

  Oceniono 2 razy 0

  Autobus to najlepszy środek transportu

  BUSOMAT PL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy