"Dobrze, żeby koledzy z rządu uświadomili min. Szyszce, jak bardzo naraża polską rację stanu"

- Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego Szyszko podjął najważniejszą decyzję dotyczącą polityki międzynarodowej - przyznaje Piotr Kraśko. Jak podkreśla dziennikarz, "nigdzie nie jest zapisane, że minister środowiska odpowiada za polską rację stanu i politykę zagraniczną".

Piotr Kraśko nie ma wątpliwości, że decyzje Jana Szyszki szkodzą interesom Polski. I wszyscy możemy to boleśnie odczuć. -  Do tej pory na wniosek polskiego UOKiK wstrzymywano budowę Nord Stream 2. Ale dlaczego ci których ta decyzja dotyczy mają się nią przejmować, jeśli Polska nie przejmuje się wyrokami trybunału? - pytał dziennikarz w "Poranku Radia TOK FM".

Trybunał Sprawiedliwości UE nakazał natychmiastowe wstrzymanie wycinki na terenach chronionych Puszczy Białowieskiej. Min. Szyszko nie przejął się decyzją sędziów. I nic nie wskazuje na to, że zmieni zdanie.

Dzięki ministrowi środowiska, Polska jest pierwszym państwem w historii trybunału, które zignorowało postanowienie zabezpieczające.

- Przejrzałem konstytucję parę razy, żeby sprawdzić jakie jest umocowanie ministra środowiska w sprawach polityki zagranicznej. Nigdzie nie jest zapisane, że minister środowiska odpowiada za polską rację stanu i politykę zagraniczną. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego Jan Szyszko podjął najważniejszą - od czasu objęcia władzy przez  PiS - decyzję dotyczącą polityki międzynarodowej i polskiej obecności w UE - mówił Kraśko w "Poranku Radia TOK FM".

Może koledzy wytłumaczą?

Jak podkreślił dziennikarz, nierespektowanie zaleceń unijnego trybunały "jest najbardziej szokującą decyzją w polityce zagranicznej, jaką ten rząd podjął".

- Naprawdę dobrze, żeby koledzy z rządu min. Jana Szyszki uświadomili mu jaką podjął decyzję, jak bardzo naraża polską rację stanu nie wstrzymując wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej - ocenił. I cytował wicepremiera Jarosława Gowina, który w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", mówił o tym, że "każde państwo ma obowiązek się stosować" do decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE".

"Ma być ból", "co się tak trzęsiesz, naćpana jesteś". Skandaliczna interwencja strażnika w Białowieży>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (94)
"Dobrze, żeby koledzy z rządu uświadomili min. Szyszce, jak bardzo naraża polską rację stanu"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 31 razy 27

  Ludzie w tym rządzie są zbyt głupi i zindoktrynizowani, żeby zrozumieć skutki swych obłąkanych działań. A Szyszko to by jeszcze ustrzelił jakiegoś rysia czy żubra - i nikt mu nie będzie mówił że nie wolno, bo jest polskim oszołomem ...

 • 174pit

  Oceniono 31 razy 23

  Rydzyk kazał, Jarosław nie przeszkadza, Szyszko robi. Tu nie ma miejsca na refleksję

 • ibrylowska

  Oceniono 23 razy 19

  Rząd PIS postępuje z nieprawdopodobnym lekceważeniem dorobku Polski w ostatnich 27 latach. Cytując z Pamiętnika Pawła Jasienicy ."... u nas raz za razem wyskakuje jakiś umysłowo, a często i fizycznie niedomyty prorok i zaczyna głosić, że wszystko nic nie warte, poronione, wtórne, że trzeba zaczynać od zera". Te słowa autor pisał o kulturze w czasach PRL, ale dzisiaj jak ulał pasuje do rozróby PISu na wszystkich frontach.

 • tygrys102

  Oceniono 25 razy 19

  dopiero kiedy dostaniemy finansowego łupnia tumany pisowskie zapłaczą...gorzko

 • jezierskiadam

  Oceniono 24 razy 18

  Szyszkę należy posadzić. Po kilku latach sytuacja w lasach ulegnie poprawie.

 • tilow3

  Oceniono 18 razy 14

  To jest typowe myślenie barana który wie, że jemu szkody takie działania nie wyrządzą żadnej. On sobie poradzi bo jak mawiał klasyk za komuny "rząd zawsze się wyżywi" a reszta? przecież to plebs, frajerzy którzy wierzą w "dobrą zmianę". Kto straci najbardziej? ci co widzą "dojną zmianę". Dla nich ta buta, arogancja i bezczelność władzy, jest czymś szokującym. Sami wybraliśmy, sami sobie taki los zgotowaliśmy i absolutnie nie potrafimy z tego jako społeczeństwo się wyplątać. Jako Naród może faktycznie coś znaczymy, ale jako społeczeństwo jesteśmy nikim. I takimi zostaniemy.

 • flymen22

  Oceniono 18 razy 14

  Pan Redaktor Kraśko nie zauważył, że koledzy szyszki, myślą jak on. A premiera nie ma nic do gadania

 • saammm

  Oceniono 17 razy 13

  Ależ przecież ważniejsze są wpływy ze sprzedaży drewna, PRZECIEŻ KACZYŃSKI I TAK ROBI WSZYSTKO, ŻEBY NAS Z NIEJ WYMANEWROWAĆ. A poza tym- PiS obiecał że nie sprzeda lasów. On tylko wytnie i sprzeda drzewa, a poręby...poręby to nie las, sprzedać można...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX