"2018 rok strachu, wyrywania 'chwastów'. Casus Królikowskiego pokazał, że zaczyna się bój w rodzinie"

- Ataki na Królikowskiego czy gen. Kraszewskiego powinny przekonywać prezydenta, że stawka jest wysoka - mówił w TOK FM Aleksander Kwaśniewski. Wg niego PiS szykuje działania wobec 'osób niewygodnych': To typowa logika bolszewii.

Prokuratura w Białymstoku prześwietla działalność prof. Michała Królikowskiego.  Śledczy sprawdzają powiązania finansowe prawnika ze spółką paliwową, która pojawia się w śledztwie dotyczącym wyłudzeń VAT-u. 

Prof. Królikowski współpracuje z prezydentem Dudą przy tworzeniu projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS.

Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego, sprawa prezydenckiego współpracownika to ważny sygnał.

Od dawna twierdzę, że ten rok to początek. Ale rok 2018, to będzie rok strachu. Strachu świadomie wprowadzanego przez ekipę rządową. Będą gryźli wszystkich, z którymi nie jest im po drodze

- mówił były prezydent w "Poranku Radia TOK FM".

Taktyka ma służyć konkretnemu celowi politycznemu. - 2018 to będzie rok strachu, by zbudować poważny zapasy oportunizmu. Bo większość ludzi nie ma ducha rewolucjonistów i uzna, że święty spokój jest więcej wart niż jakieś boje. A oportuniści, którzy dojdą do stabilnego elektoratu PiS, to poważna gwarancja na zwycięstwo wyborcze -uważa Kwaśniewski.

Strach wśród swoich

Rządy strachu, według gościa TOK FM,  skończyć się powinny przed wyborami.

Rok 2019 to znowu będzie  czas uśmiechu do wyborców. Będzie wiele gestów pod hasłami  "nie jesteśmy tacy źli",  "chwasty", które trzeba było wyrwać, wyrwaliśmy". To logika, która od czasu każdej rewolucji, bolszewii, jest typowa. Niczym nie mogą zaskoczyć

- ocenił Aleksander Kwaśniewski.

Według byłego prezydenta, zamieszanie wokół prezydenckiego współpracownika powinna być z uwagą obserwowana nie tylko przez Pałac Prezydencki ale też innych członków obozu "dobrej zmiany".

- Casus Królikowskiego jest o tyle inny, że dotyczy ludzi o ewidentnie konserwatywnych postawach. Czyli to jest bój w rodzinie - mówił Kwaśniewski.

"Ważna przestroga dla Dudy. Licho nie śpi, kolejnym jego współpracownikiem zainteresowały się służby">>>

Już trzeci na celowniku

B. prezydent podkreśla, że prof. Królikowski to kolejny współpracownik, który "jest wystawionych do odstrzału". Zaczęło się od postępowania SKW w sprawie pracującemu w BBN gen. Jarosławowi Kraszewskiemu. Potem PiS i zależne od rządu media przypuściły atak na rzecznika Andrzeja Dudy - Krzysztofa Łapińskiego.

Stosowana metoda "wyjmowania" współpracowników powinna przekonać prezydenta, że stawka jest wysoka.

Jak podkreślił Kwaśniewski zamieszanie wokół prawnika może mieć wpływ na kształt prezydenckich ustaw ws. SN i KRS.

- To wielki test dla Andrzeja Dudy. Jeśli będzie chciał wyjść z konfliktu z większością parlamentarną, przygotowując projekty podobne do ustaw PiS, tylko czyli przygotuje  przenieść prerogatywy z ministra sprawiedliwości na prezydent, to przegra tę batalię. Na pewno batalię z opinia publiczną. To będzie test, na ile mamy do czynienia z prezydentem, który chce bronić państwa - na tyle na ile może - przed rzeczywistymi zakusami upartyjnienia państwa - uważa gość TOK FM.

Aleksander Kwaśniewski nie ma wątpliwości, że Polacy chcą prezydenta niezależnego od partii politycznych.

Prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS powinniśmy poznać w poniedziałek, 25 września.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (162)
"2018 rok strachu, wyrywania 'chwastów'. Casus Królikowskiego pokazał, że zaczyna się bój w rodzinie"
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 34 razy 26

  Jak nie kijem, to pałką ...
  Ale żeby tak na Prezydenta. Wszystkich Polaków. Z błogosławionego łona.

 • sil.m

  Oceniono 27 razy 21

  PIS pod rządami „naczelnika” - to zhierarchizowane i ściśle podporządkowane struktury, żyją z pasożytowania na państwie polskim. Srebrna i Nowogrodzka oraz SKOK-i nie wzięły się z powietrza, ale z zawłaszczenia majątku narodowego. PC/Pis w opozycji tworzył coś na kształt podziemnego państwa - własne struktury, banki, kancelarie prawne, swoich liderów związkowych, swoje gazety,telewizje i usłużnych dziennikarzy itd Imperium sukcesywnie rozszerzano, aż w 2015 jak ośmiornica oplotła mackami mózg żywiciela i przejęła kontrolę totalną. Teraz Polska to podbity kraj , okupowany i eksploatowany przez PIS. Uczeń prześcignął mistrza.
  Spanikowany wódz pragnie pokazać swą siłę, szuka przyczyn niepowodzeń i wystawia do boju nieustraszony rydwan czystych jak łzy /Ziobro, Jaki, Kurski /+pałkę ZOMOv2.0 i rozpoczyna igrzyska dla ludu /gawiedzi – trwa bój o Warszawę pod przykrywką tzw reprywatyzacji mając za uszami nepotyzm i ciemne przejęcia własności przez PC/PIS / w tym także willę na Mickiewicza – 1/3 tej willi to dorobek życia prezesa wykazany w sejmie Nie znalazł sklepu z winami Tuska ale winni krachu inwestycyjnego są przedsiębiorcy . U prezesa - Wola polityczna jest nadrzędna nad prawem . Zero pilnie z pisimi prorokami wykonują określone i ukierunkowane akrobacje: salto bokiem w tył, skok przez kota z łamaniem kręgosłupa i szpagat z hakiem na końcu by przykryć to co znaczy prawo i sprawiedliwość dla obywatela a sprawy zamieść pod dywan – chlapią gównem na wszystkie strony : może coś się do obywatela przyklei – wtedy go u.upimy. Na tapecie mają KNF bo odważył się kontrolować Skoki a w kolejce czeka p.Królikowski oraz komisja sejmowa ds. wyłudzeń VAT [ustawa pełna dziur to dziecko pisiego specjalisty podatkowego- W.Modzelewskiego ].. To spotkanie prezesa z PAD-em - cd ustawki o sądach [klakierowi i podpisywaczowi ustaw należy przypomnieć uzgodnienia] i granie na oczach całej Polski w dupnioka a bez skrupułów okradają naród w aferze bilbordowej i likwidują odrodzoną demokrację .

 • def11

  Oceniono 25 razy 19

  a politykę strachu kreuje ukryty za plecami premiera, ministrów siłowych, partyjnych buldogów, największy tchórz, Jarosław Kaczyński

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX