"Wychodzimy, żeby pokazać siłę, która się w nas obudziła. Wychodzimy bo walka trwa" [Czarny Wtorek]

"W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy" - Ogólnopolski Strajk Kobiet zachęca kobiety do wyjścia na ulicę w rocznicę Czarnego protestu 3 października i organizuje Czarny Wtorek.

3 października 2016 roku, w dzień Czarnego Protestu, na ulicę wyszło 250 000 kobiet, tyle samo nie poszło do pracy, a pół miliona osób ubrało się tego dnia na czarno. Ta demonstracja siły i świadomości kobiet zmusiła PiS do kroku w tył. – Przypominają o tym na FB organizatorki wydarzenia. W rocznicę tego wydarzenia Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje Czarny Wtorek.

„Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji). Dlatego 3/10 wychodzimy na Wielką Zbiórkę – zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017. Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach. Niech nas zobaczą, niech nas usłyszą, niech widzą, że się nie boimy. Że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Że nigdy nie tracimy wiary i nigdy się nie poddajemy.” – czytamy w facebookowej stronie wydarzenia.

50 miast w Polsce i na świecie

W ponad 50 miastach w Polsce oraz za granicą, m.in. w Hadze, Berlinie, Londynie, Brukseli, Wiedniu i Zurychu kobiety znów wyjdą na ulice i rozłożą czarne parasolki, aby pokazać swoją siłę. Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Ratujmy Kobiety 2017 organizuje w tym szczególnym dniu zbiórkę podpisów pod nowym projektem ustawy gwarantującej kobietom wszystkie prawa reprodukcyjne.

Jak na razie Komitet zebrał już 100 tys. podpisów pod projektem, a dzięki temu projekt może trafić do Sejmu. Ustawa dotyczy nie tylko złagodzenia obowiązujących przepisów antyaborcyjnych. To także propozycje dotyczące lepszej opieki okołoporodowej, edukacji seksualnej i zakazu protestowania - przeciwko przepisom aborcyjnym - przed szpitalami i placówkami edukacyjnymi – jak mówiła w "Poranku Radia TOK FM" Paulina Piechna-Więckiewicz, warszawska radna z Inicjatywy Polskiej, wchodzącej w skład komitetu Ratujmy Kobiety.

„W tym roku również wychodzimy. Nie tylko po to, żeby wspominać. Nie tylko po to, żeby pokazać siłę, która wtedy się w nas obudziła. W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy.Ogólnopolski Strajk Kobiet zachęca kobiety do wyjścia na ulicę w rocznicę Czarnego protestu 3 października i organizuje Czarny Wtorek. ” – piszą na Facebooku organizatorki.

W Warszawie spotykają się o 17.00 pod Pałacem Kultury i Nauki, następnie przejdą ze wstęgą Niebieskiej Linii na Plac Zamkowy.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
"Wychodzimy, żeby pokazać siłę, która się w nas obudziła. Wychodzimy bo walka trwa" [Czarny Wtorek]
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 31 razy 17

  Protesty kobiet to koszmar prezesa, wielki strateg i wszechwładny prezes jest wtedy tak bezbronny i nieporadny jak dziecko we mgle :)
  Brawo wszystkie Panie walczące o swoje prawa !

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 21 razy 11

  Ta pani na zdjęciu jak nic będzie miała problemy z tym transparentem.
  Faszyści - czciciele bandytów z NSZ zawłaszczyli symbol i teraz decydują kto i w jakich okolicznościach może go używać.
  A symbol z cyckami to profanacja.
  To tak jakby Jarosławowi domalować sympatyczną buzię.

 • aala43

  Oceniono 8 razy 6

  do zobaczenia we wtorek pod PKiNem:-)))

 • klara551

  Oceniono 4 razy 4

  3 X tego roku będę na manifestacji bo jestem kobietą ,bo zapłaciłam zawodowo za to że nią jestem,bo piśnięte członki bandy prezesapana nie rozumieją kobiet. Oni są gorsi od tych co jadąc na ośle, gdy ich kobieta dźwiga dobytek ,uznają się za władców. Władców tylko czego? Władców kuchni,pralni a może ich przyrodzenia? Przyrodzenia co bez bab jest tylko smętnym zwisem .Ale co ja baba będę udowadniać piśniętym,że rodzaj ludzki to są co najmniej dwie płcie?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 24 razy 4

  P. S.
  No cóż, te kobiety które zgarniają 500+ was nie poprą.
  Gdy kasa budżetowa się skończy, zostaną z rozdziawionymi paszczami, że tak krótko było fajnie a teraz trzeba żyć na własny rachunek i to w państwie gdzie kobieta nie ma nic do powiedzenia jeśli tylko zajdzie w ciążę, gdzie już zlepek dzielących się komórek ma wartość wyższą niż człowiek.

 • loki102

  Oceniono 5 razy 3

  @Jan Staszic
  Bardzo chętnie dowiem się kim jesteś i bardzo chętnie bym Cię poznał. To co robisz jest hańbą. Chętnie posłucham patrząc Ci w oczy, co kierowało Tobą i tak niskim poziomem Twoich wpisów. Tak bardzo gnijącą ich logiką. Fetorem każdej sylaby. Fuj! Pieniądze? Masz kompleksy większe niż prezes? Jesteś studentem, który dorabia by mieć na imprezy???

 • mm0427

  Oceniono 15 razy 3

  Błędem jest myślenie, że walka o prawa kobiet to mała walka z PiS.

 • serenita123

  Oceniono 25 razy 1

  kuźwa, czegoś nie rozumiem... bab jest średnio 50% społeczeństwa....
  CO ONE ROBIĄ W CZASIE WYBORÓW ???
  pierogi (se) lepią???
  wybierają se religijnie nawiedzonych oszołomów zafascynowanych grzebaniem w cudzych majtkach
  i potem jeszcze mają pretensje???

 • rownowaznik

  Oceniono 11 razy -7

  Artykuł od prawie 5 godzin i raptem 19 komentarzy. Cóż za gorące zainteresowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX