Komentarze (80)
Sędzia Piwnik na czele nowego KRS? "Najpierw poczekajmy, jak zadecyduje pan minister"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Paul Paul

  Oceniono 4 razy 4

  to w sumie Piwnik czy Ogórek ? Leszek to miał rękę do ludzi :)))

 • mjs05

  Oceniono 4 razy 4

  Jakkolwiek jestem ostatnim, by popierać PiS, to jednak muszę przyznać rację, że Konstytucja nie precyzuje, kto ma wybrać 15 członków KRS.

  Niezgodne z Konstytucją byłoby wysyłanie sędziów na emerytury bez żadnego okresu przejściowego, skracanie kadencji KRS czy prezesa SN. Wybieranie KRS przez Sejm byłoby "tylko" złe. Sejm stanowi złe prawo, jest głównym winowajcą nie najlepszej sytuacji w wymiarze sprawiedliwości (choć ten i tak działa dużo lepiej od rządu i parlamentu). Z uwagi na taką a nie inna ordynację, posłowie nie mają mandatu społecznego.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 4

  @Beniamin Lewertow
  Szalom Beniaminie ze szpitalnego oddziału psychiatrycznego w kibucu!
  ...no cóż, lekarze na obchodzie mówili, że leków na nienawiść nie wymyślono, stan psychiczny prezesa żoliborskiego ze zdradziecką mordą jest tego przykładem...

 • barbara333-4

  Oceniono 8 razy 4

  ma mentalność M. Ogórek, nawet wtedy, gdy PIS i Duda łamali konstytucję, zlikwidowali TK, pani Piwnik nigdy nie wyraziła swojej krytyki wobec tego rządu. Ona tak bredzi w mefdiach, ze chyba sama nie wie co mówi, jedynie nie odpowiada na proste pytania. Konformizm w cieżkich czasach jest zdrada.

 • Jan Osik

  Oceniono 8 razy 4

  a pan Zbyszek nie chciałby stanąć na czele KRS?
  po co to pisdolenie?

 • jggc

  Oceniono 5 razy 3

  ta suka odnajdzie sie w kazdym systemie

 • bkiton

  Oceniono 5 razy 3

  To ta, co tak zaciekle broniła Jaskiernię - biedaka.

 • iku1

  Oceniono 3 razy 3

  Była jedynym czynnym sedzią która w lipcu zgodziła się występować u Rachonia.
  Może tylko postawiła warunek żeby na nią nie wrzeszczał i rzeczywiście
  był dość uprzejmy i żeby nie zadawał pytań o obrażanie i oczernianie sedziów.

  Nigdy nie odpowiada konkretnie na pytanie-pływa.
  Nada się.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 7 razy 3

  A co ta czerwona bladź ma do gadania? Może jeszcze starego bolszewika Kryżego o zdanie zapytacie?

 • mir-4

  Oceniono 9 razy 3

  gdyby student prawa otrzymał pytanie czy takie zmiany nie naruszają konstytucji to za odpowiedź Piwnik dostałby pałę.
  Szanownej Pani to jednak nie przeszkadza.
  Żenujący upadek

 • leoleo

  Oceniono 4 razy 2

  piwnik, wziąwszy tę robotę, da sygnał że dupą można pracować na wszystkie strony; zdrowia ludziom

 • getz54

  Oceniono 4 razy 2

  Dwa razy do tej samej rzeki ponoc się nie wchodzi, ale 1 1/2 raza tez nie, więc co za róznica. Pani Piwnik, z całym jej szacunkiem dla profesjonalizmu zawodowego, jej pracy zawodowej, niezwykle logicznego myślenia i znajomości procedur sądowych ma predyspozycje do sprawowania odpowiedzialnych stanowisk w MS. Ale jest jedno ale. W wieku 46 lat dała się namówic Leszkowi Millerowi, sprytnemu graczowi politycznemu do objęcia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.
  Dlaczego ? Czy była taka zdolna, miała poparcie środowiska prawniczego ? Raczej nie. Za bardzo wnikliwie jak sądzę, prowadziła sprawę wyjaśnienia afery FOZZ, w której notabene oba Kaczyńskie tez maczali swoje lepkie łapki. W tej aferze najbardziej byli umoczeni ludzie z PZPR/SLD. Z tego co pamiętam, nowa miotła w ministerstwie zaczęła okrutne zamiatanie, trup ścielił się gęsto jak pisze się w kryminałach. Miller przy pomocy pani Piwnik wysprzątał sobie Sądy i prokuratury, tak jak to teraz i w 2005r. robił Ziobro. A gdy sprzątanie się skończyło usunął panią Piwnik i mianował na jej stanowisko kolegę Kurczuka. Od tego momentu dla pani Piwnik zaczęła się jazda bez trzymanki po równi pochyłej. Środowisko nie zapomniało jej wyrządzonych mu krzywd. Do dzisiaj z pewnością pracują w sądach ludzie odpowiedzialni za los pani Piwnik, chociaz ona była wtedy młodym prawnikiem. Jezowowi-Ziobrze chodzi o wywalanie starych sędziów, czy pani Piwnik oprze się pokusie zemsty osobistej na kimś kto zniszczył jej karierę i do dzisiaj zajmuje eksponowane stanowisko, on albo któreś z jego dzieci ??

 • Henryk Komorowski

  Oceniono 8 razy 2

  nie kumam,pamietam jak w ktoryms wywiadzie pochwalala zmiany w sadownictwie przez pis. w nastepnym ze juz idzie na emeryture i ma w nosie tytuly znowu unikala krytyki chociaz cala polska wrzala od protestow. czy taki czlowiek powinien byc dalej sedzia

 • bart5554

  Oceniono 7 razy 1

  Bełkot antyrządowej propagandy, broniącej postkomunistycznego układu sędziowskiego, nad którym Polacy nie mają ŻADNEJ kontroli.

  Za co należałoby skrytykować rząd? M.in. a to:

  Noktowizory i termowizory dla myśliwych. Czy to jeszcze polowanie?

  Pod pretekstem walki z afrykańskim pomorem świń Minister Środowiska Jan Szyszko zezwolił na używanie urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych do odstrzału dzików przez myśliwych. W ten sposób myśliwi otrzymali możliwość wykorzystania broni jeszcze kilka lat wcześniej uznawanej za „szczególnie niebezpieczną”, którą zgodnie z prawem, poza resortami siłowymi, mogły wykorzystywać jedynie specjalistyczne, uzbrojone formacje ochronne.

  www.defence24.pl/672708,noktowizory-i-termowizory-dla-mysliwych-czy-to-jeszcze-polowanie

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy 1

  Już J. Tuwim w „Modlitwie” („Kwiaty Polskie”) wołał:
  „Lecz nade wszystko - słowom naszym,
  Zmienionym chytrze przez krętaczy,
  Jedyność przywróć i prawdziwość:
  NIECH PRAWO ZAWSZE PRAWO ZNACZY,
  A SPRAWIEDLIWOŚĆ - SPRAWIEDLIWOŚĆ.”
  Ale krętacze nie odpuszczają i wczoraj red. A. Michnik przy wręczaniu P. Łazarewiczowi nagrody "NIKE 2017" o tym nam, rodakom przypomniał, że cyt.: "mechanizmy władzy są wieczne"...

 • zerozer52

  Oceniono 5 razy 1

  Nie pan, tylko zero i nie ono tylko Kaczafi.

 • tonz2

  Oceniono 4 razy 0

  Piwnik powinna przeprosić za poglądy niezgodne z linią wyborczej

 • john water

  Oceniono 6 razy 0

  Panowie ! Cała ta dyskusja to klasyczne ble ble Nigdy nie będzie ogólnej zgody Ktoś musi zdecydować Koniec kropka ! Jedno wydaje się jasne Dzisiejsze sądy należy do spodu zreformować i nie zrobią tego sędziowie ! Jeśli jakiś kandydat nie zostanie wybrany to sąd działa w ilości wybranej a proces wyboru trwa Nie jest to odkrywcze Tak działają sądy w niektórych krajach I co ? i nic

 • m78k

  Oceniono 10 razy 0

  Ja, jako prosty magister od nauk technicznych czuję się w obowiązku dać niniejszym wykład dotyczący zasad funkcjonowania prawa (nie tylko w Polsce). Mój poniższy wykład polecam zwłaszcza profesorom od prawa konstytucyjnego:
  Konstytucja jest dokumentem określającym ustrój danego państwa i prawa i obowiązki jego obywateli. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nikt sobie nie uzurpował prawa do wprowadzania odstępstw od postanowień konstytucji. A uzurpują sobie to prawo rządy i parlamenty, poprzez uchwalanie tzw. "ustaw". Ustawy są dokumentami wprowadzającymi wyjątki do konstytucji. Bo gdyby nie służyły do wprowadzania wyjątków do konstytucji, to by nie były potrzebne, tylko prawo byłoby stosowane wprost. Oczywiście sama konstytucja zezwala na uchwalanie ustaw i często zawiera delegacje do legislacji w formie ustaw. Tak więc konstytucja jest wewnętrznie sprzeczna. Parę przykładów: Konstytucja gwarantuje obywatelom nietykalność osobistą, ale każdego można aresztować na 48 godzin "do wyjaśnienia". A wyjaśniać można wszystko. Konstytucja gwarantuje obywatelom tajemnicę korespondencji, ale "służby" z wypiekami na twarzy masowo czytają nasze listy, maile, SMSy i podsłuchują nasze rozmowy telefoniczne. Konstytucja gwarantuje wszystkim bezpłatną służbę zdrowia, ale składki trzeba płacić, a kto nie płaci, musi płacić. Konstytucja gwarantuje wszystkim darmową naukę, ale za podręczniki, komitet rodzicielski, ubezpieczenie i wycieczki szkolne trzeba płacić. Konstytucja gwarantuje wszystkim ośmiogodzinny dzień pracy, ale miliony ludzi pracuje dłużej, bez dodatkowego wynagrodzenia. A dzieci, mimo że powinny uczyć się krócej, niż pracują dorośli, uczą się w szkole od sześciu do ośmiu godzin, a potem w domu odrabiają jeszcze lekcje przez parę godzin. Katorga od najmłodszych lat! Konstytucja gwarantuje obywatelom sprawiedliwe sądy, ale sądy np. w Warszawie i Krakowie stoją po stronie złodziei kamienic, np. oddając kamienice martwym duszom i nie przeciwdziałają eksmisjom lokatorów. Itp., itd. Profesorowie prawa i zwykli sędziowie są po to, żeby sankcjonować prawo oparte na wewnętrznie sprzecznej konstytucji i sankcjonować łamanie konstytucji za pomocą ustaw. Zaznaczam, że nie chodzi tutaj o hipotetyczne łamanie konstytucji przez PiS. WSZYSTKIE ustawy łamią konstytucję! No i co profesorki? Podobał wam się mój wykład?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -2

  Piwnik sprawia wrazenie apolitycznej i w tym sensie jestt nowa jakoscia w srodowisku sedziowskim. Wypowiada sie merytorycznie unika zwarc majac swiadomosc w jakim skorumpowanym gno.. przyszlo jej pracowac po 89.

 • putinolog

  Oceniono 2 razy -2

  Przecież to skompromitowana minister spr. z rządu arcykomucha i bandyty Millera. Nie wrabiajcie już PISu w takie gooowno.

 • krark

  Oceniono 11 razy -3

  No to zaczęła się jazda w sprawie pani sędzi Barbary Piwnik.
  Już nic nie jest ważne tylko opinie obs.ranej pani Krystyny Jandy (tak się czuje) przekazywane przez "wiesiołyje riebiata" z Czerskiej. Zaraz też zacznie Wiertnicza. Będą wyć, skowytać i pluć w bezsilnej złości, ale to nic nie pomoże. Słupki poparcia rosną tam gdzie nie powinny, a PO przyjęła już twarz Szczerby, że o panu Ryszardzie & his girls przez litość.nie wspomnę.

 • westgreg

  Oceniono 7 razy -3

  Pomysł wyboru sędziów przez posłów jest bardzo zły. Dane środowisko może być niezależne i niezawisłe tylko wtedy, gdy może mieć głęboko w pompie otoczenie zewnętrzne. Sędziów powinni wybierać sędziowie, posłów posłowie, prezesów spółek SP - prezesi spółek SP, a prezydentów i burmistrzów - burmistrzowie i prezydenci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX