Zamontować alkomat, a może i narkotest. Co Kukiz'15 chce zmienić w regulaminie Sejmu

Alkomat zakupiony przez Urząd Miejski

Alkomat zakupiony przez Urząd Miejski (Maciej Łydek/UM Sosnowiec)

- Problem alkoholu w Sejmie istnieje - mówił poseł Piotr Apel. I dodawał, że propozycji zmian w regulaminie Sejmu Kukiz'15 ma więcej, bo zniknąć powinna także m.in. sejmowa "zamrażarka".

- Czy ma pan ochotę, zanim wejdzie na mównicę sejmową, dmuchać w alkomat? - pytała prowadząca rozmowę Karolina Lewicka przypominając, że taką propozycję - by marszałek Sejmu mógł sprawdzić trzeźwość posła - przedstawił lider partii, Paweł Kukiz.

- Narkotest by się, mam wrażenie, często przydał - mówił Piotr Apel.

- To ja proponuję jeszcze jedną rzecz: wariograf. To jest teraz bardzo popularne w polskiej armii - ironizowała Lewicka.

Apel wyjaśniał, że propozycję Pawła Kukiza należy traktować czysto publicystycznie, choć w istocie - dotyka ona problemu, który istnieje.

- Nie ma pani wrażenia, że niektórzy z występujących z sejmowej mównicy nie powinni z niej występować akurat tego konkretnego dnia? - pytał poseł.

- Nie muszę mieć wrażenia, bo ja widziałam panią posłankę Kruk, pana posła Dorna, którzy byli po spożyciu... - wspominała prowadząca.

- Parę takich osób było. W większości zakładów pracy jest możliwość przeprowadzenia takiego testu a jeśli ktoś go nie przechodzi to ma problemy zawodowe. Myślę więc, że zakład pracy nazywany Sejmem nie powinien być wyjątkiem. Jeśli traktujemy pracę poważnie, to podchodźmy do niej poważnie...

Czy będzie formalny wniosek w kwestii alkoholu w Sejmie?

Poseł Apel przypominał, że zamontowanie alkomatu przy samej mównicy to w jego opinii zabieg publicystyczny, przyznawał bowiem że taka instalacja nie wpływałaby dobrze na poziom prestiżu zawodu posła. Prowadząca rozmowę przytoczyła z kolei wypowiedź wicemarszałka Stanisława Tyszki, także z partii Kukiz'15, który proponuje by zmienić regulamin Sejmu tak, by wprowadzić zakaz sprzedaży i sprzedawania alkoholu na terenie Sejmu. Pytała zatem, czy partia wystąpi z formalną propozycją zmiany regulaminu Sejmu w tej sprawie.

Wniosków o zmiany w regulaminie Sejmu będzie więcej

Poseł Apel powiedział, że jego partia przygotowuje propozycje zmian w regulaminie dotyczące nie tylko kwestii alkoholu ale przede wszystkim - jak się wyraził - "spraw poważniejszych", czyli uregulowania zasad pracy tak, by marszałek Sejmu nie miał możliwości trzymania projektów ustaw w tzw. "zamrażarce sejmowej" przez praktycznie całą kadencję. Chodziłoby o mechanizm, który powodowałby, że projekty składane do laski marszałkowskiej po określonym czasie automatycznie trafiałyby do sejmowych prac. Inną taką regulaminową sprawą jest postulat by obrady sejmowych komisji nie toczyły się w czasie obrad na sali plenarnej - dodawał Apel.

Całej rozmowy wysłuchasz tutaj:

Zobacz także
 • Zapłodnienie in vitro Od listopada - dofinansowanie do in vitro w Warszawie. W programie ma wziąć udział 2,5 tysiąca kobiet
 • Manifa w Poznaniu 2016 "Kiedy chłopcy obłapują dziewczynki, one dowiadują się, że to tylko końskie zaloty, nic takiego"
 • Andrzej Duda z małżonką podczas podczas spotkania z przedstawicielami religii obecnych w Polsce Prezydent Duda składa obietnicę: Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej
Komentarze (13)
Zamontować alkomat, a może i narkotest. Co Kukiz'15 chce zmienić w regulaminie Sejmu
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 4 razy 2

  Ja też mam propozycję odnośnie Sejmu.
  Wpuścić do środka najwybitniejszych psychiatrów oraz 100 osiłków z zestawem kaftanów i zastrzyków.
  Budynek zamknąć na klucz i otwierać tylko na żądanie personelu medycznego.

 • szel1

  Oceniono 1 raz 1

  pierwszy niech dmucha KUKIZ na każdym posiedzeniu

 • byrcyn11

  Oceniono 1 raz 1

  Kto pod kim dołki kopie ...

 • modi_1

  Oceniono 1 raz 1

  Ostatecznie można uwzględnić usprawiedliwienie: udział w mszy (wino), udział w miesięcznicy (LSD).

 • dorn

  Oceniono 1 raz 1

  Powinna być rynna na mównicy by skutecznie odprowadzała tony wody lanej przez tzw. pis

 • pszczy2000

  Oceniono 3 razy 1

  Przede wszystkim psychiatra!!! Jak taki facet jak Macierenko może być ministrem?

 • getz54

  0

  Az boję się pomyślec co wymyśli Kukiz po kolejnym pobycie w szpitalu. Diagnozy, które usłyszał od doktorów nauk medycznych na temat własnego zdrowia, wprowadza w zycie jako program obowiązkowy mający chronic innych ludzi przed losem, który sam sobie sprawił.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Trump nie proznuje cofnal pieniadze zindoktrynowanemu lewackiemu UNESCO instytucji polityczno propagnadowej, fala sie cofa po triumfalnym marszu lewactwa od 68 co peka glownie panstwowy sponsorat dla wszelakiej masci wykolejencow z tytulami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy