"Z jednej strony Kaczyński, który ma szare komórki, siłę charakteru. A z drugiej strony... plaża"

Władysław Frasyniuk nie widzi szans na sukcesy opozycji, jeśli PO i Nowoczesna nie przeprowadzą poważnych zmian. - Te środowiska niepotrzebnie ze sobą konkurują - mówił w TOK FM, sugerując że ugrupowania powinny się zjednoczyć.

Władysław Frasyniuk nie ma wątpliwości, PiS nie musi się obawiać sejmowej opozycji. - PO to kiepski brand - zaczął biznesowo swoją diagnozę b.lider "Solidarności".

Diagnoza, postawiona przez Frasyniuka w "Poranku Radia TOK FM", nie musi oznaczać, że Platformy Obywatelskiej nie da się uratować. Bo "jak pokazuje historia, kiepską markę można uratować, ale na czele musi stać wizjoner".

Według gościa TOK FM, jeśli konkuruje się z PiS Jarosława Kaczyńskiego, nie wystarczy jedynie reagować na działania władz. - Z jednej strony mamy Kaczyńskiego, który ma szare komórki, siłę charakteru, korzysta ze swojego doświadczenia. A z drugiej strony... kompletna plaża. Ani emocji, ani oferty programowej - ocenił gość Jacka Żakowskiego.

W jedności siła

Zdaniem Władysława Frasyniuka, PO i Nowoczesna powinny rozważyć organizację kongresu zjednoczeniowego. - Te środowiska niepotrzebnie ze sobą konkurują. Na takim kongresie trzeba wybrać nowe władze. Ale to nie PESEL powinien decydować, tylko oferta dla wyborów - uważa legenda podziemnej "S".

Od miesięcy sondaże pokazują, przytłaczającą przewagę PiS nad pozostałymi partiami. Wg ostatniego badania dla "Rzeczpospolitej", na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 41 proc. badanych, a na PO 18 proc.. Nowoczesna może liczyć na 5 proc.

"Schetyna szuka ratunku. Chce się schować za młodymi. Negocjacje przy herbacie">>>

"Mam wszystkich zamknąć w pokoju i zgasić światło?"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (47)
"Z jednej strony Kaczyński, który ma szare komórki, siłę charakteru. A z drugiej strony... plaża"
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 17 razy 7

  PiS to sojusz ołtarza z tronem.
  Tylko partia posiadająca antyreligijny program ma szansę.
  1) Zerwanie konkordatu.
  2) Usunięcie religii ze szkół i przedszkoli.
  3) Obrona godności kobiet.

 • gaja8822

  Oceniono 21 razy 7

  Trochę się z Frasyniukiem nie zgodzę.
  U Kaczyńskiego nie widzę siły charakteru, ale raczej zdolności do manipulowania i do grania na niskich instynktach.

 • tumaxer

  Oceniono 12 razy 6

  Noooo, z tymi szarymi komórkami trochę przegiął, ale reszta się zgadza.

 • D B

  Oceniono 16 razy 6

  Nowośmieszna powstała jako alternatywa dla skompromitowanej PO, teraz miałyby się stać jednym, trzymam kciuki:)))

 • def11

  Oceniono 7 razy 5

  Można do bólu powtarzać, że w świecie internetu i wszechobecnych mediów polityka jest bardzo spersonalizowana, a polska obecnie szczególnie, w dużej mierze rządzą emocje i umiejętności ich wywoływania i wygaszania, a do tego niezbędna jest u przywódcy każdego chcącego liczyć się politycznego ugrupowania charyzma, oratorskie umiejętności, energia "zarażająca" słuchaczy, wizjonerstwo, pewność siebie i wiele pomniejszych cech. Nie można być tylko "poprawnie skonstruowanym" bo jest się nijakim i w tłumie się ginie.
  I Platformę i Nowoczesną czekają poważne rozmowy i decyzja na temat przywództwa, nieuniknione inaczej niebyt..

 • ferroetigni

  Oceniono 8 razy 4

  Faktem jest, że żadna z partii opozycyjnych nie ma programu, który by zelektryzował ludzi. Wszystko co proponują jest takie letnie, mdłe, bez wyrazu.
  Jednak liderzy tych partii i ich otoczenie zamydlają oczy zarówno członkom partii, jak i wyborcom, twierdząc, że programy mają doskonałe,tylko z tajemniczych powodów nie można dotrzeć do ogółu elektoratu.
  Przyboczna gwardia lizusów Petru i Schetyny potakuje liderom i tak zamyka się błedne koło niemożności.
  Lewica, np, Inicjatywa Polska, miałaby szansę na częściowe odzyskanie elektoratu, ale na dziś jej propozycje niewiele różnią się od "programów" Nowoczesnej i PO.

 • tlen69

  Oceniono 2 razy 2

  CUN zajmują też choroby demielinizacyjne, czyli układu nerwowego, w których dochodzi do uszkodzenia osłonek mielinowych nerwów. Utrudnia to przewodzeniu sygnałów w zajętych nerwach, co prowadzi do pogorszenia w zakresie mi.in, ruchu, postrzegania i innych funkcji w zależności od nerwów, które są zajęte.

 • przyganiacz

  Oceniono 1 raz 1

  "Z jednej strony Kaczyński, który ma szare komórki, siłę charakteru. A z drugiej strony... plaża"

  Bez przesady z tymi komórkami - to tylko zszarzały PRL, podszyty kruchtą. Reszta to samozwańcze mianowanie się na naczelnika państwa, bez ŻADNYCH ku temu podstaw - ani intelektualnych, ani innych. I wykorzystywanie arytmetyki sejmowej - MOJE musi być na wierzchu, choćby było głupsze od buta. Bo MOJE jest NAJMOJSZE...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX