Siemoniak o rosyjskich wpływach: Wobec braku reakcji powołaliśmy zespół śledczych

Tomasz Siemoniak przyznał, że PO bardzo niepokoi kwestia rosyjskich wpływów w Polsce i niejasnych powiązań obecnego szefa MON. - Dlatego wobec kompletnego braku reakcji państwa powołaliśmy zespół śledczych - zdradził w Radiu TOK FM wiceprzewodniczący PO.

Gościem w "Poranku Radia TOK FM" był Tomasz Siemoniak. Rozmowa zeszła na temat ewentualnych wpływów w Polsce.

- Pewne rzeczy się odsłaniają. Mieliśmy okazję rozmawiać o książce Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice". My w ślad za tym, wobec kompletnego braku reakcji pastwa, powołaliśmy zespół śledczych PO, Joanna Kluzik-Rostkowska stoi na jego czele. Jeśli państwo tego nie dostrzega, to robią to posłowie opozycji - powiedział w rozmowie z Jackiem Żakowskim były szef MON.

Siemoniak przypomniał, że ws. Antoniego Macierewicza, jednej z najważniejszych osób w państwie, zostały postawione bardzo poważne pytania dotyczące rosyjskich wpływów, na które nie doczekano się odpowiedzi.

"Ws. ministra obrony nie może być wątpliwości"

- Minister obrony Wielkiej Brytanii jest posądzony o molestowanie i natychmiast podaje się do dymisji [Michael Fallon przyznał, że 15 lat temu kilkakrotnie dotknął kolana dziennikarki - red.]. To jest jedna z najważniejszych funkcji w państwie, nie może tu być żadnych wątpliwości, że to jest ktoś, kto ma jakieś niejawne kontakty, czy ktoś opowiada nieodpowiedzialne rzeczy. Dawno Macierewicz nie powinien być ministrem. Stąd nasz zespół - mówił Tomasz Siemoniak. 

"Były szef SKW ujawnił doniosłe informacje"

Były minister obrony narodowej powiedział, że na pierwszym posiedzeniu zespołu gościem był gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

- Były szef SKW mówił, że Rosja realizuje swoje wpływy w Polsce poprzez różne mechanizmy biznesowe, osoby i spółki. Sadzę, że to bardzo doniosłe informacje w kontekście różnych osób, które mają niewątpliwie związki z Macierewiczem. Czekamy i kiedyś na pewno nadejdzie moment, że to nie dziennikarze i posłowie tylko organa państwowe zajmą się obcymi wpływami w Polsce - podkreślił Tomasz Siemoniak w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (96)
Siemoniak o rosyjskich wpływach: Wobec braku reakcji powołaliśmy zespół śledczych
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 51 razy 43

  Nowy piękny świat - Prezes z Antkiem, Zbyszkiem, Witkiem, Beatą i Adrianem za kratkami ...

 • Michał Fuk

  Oceniono 43 razy 39

  Gdyby Kaczyński tak bardzo nie wstydził się swojego homoseksualizmu, to pewnie dawno by Macierewicza pogonił. Inna sprawa, że kwity Macierewicza mogą dotyczyć finansowania PC, a to sprawa o wiele poważniejsza.

 • def11

  Oceniono 38 razy 34

  W Wielkiej Brytanii ...ale w kraju "dobrej zmiany" szefem MON-u może być człowiek z niejasnymi powiązaniami ze służbami obcego mocarstwa czy mafijnymi kręgami, nie mówiąc już o trzymaniu reki na kolanie Misia :)

 • mariuszet

  Oceniono 34 razy 28

  Brak reakcji państwa wskazuje, że rosyjskie wpływy sięgają wysoko, bardzo wysoko.

 • justas32

  Oceniono 31 razy 27

  To trzeba będzie cały zarząd PIS i cały polski rząd aresztować - a chyba się na to nie zgodzą ...

 • frogman

  Oceniono 25 razy 25

  czy może mi ktoś przystępnie wytłumaczyć po co tłumaczono raport WSI na rosyjski?

 • laszczyny

  Oceniono 37 razy 25

  Kilka minut a tylu zleciało się PISoBOLSZEWICKICH piesków i obrońców.

  Przypadek ?

 • justas32

  Oceniono 32 razy 22

  W Polsce jest taki piękny zwyczaj, że się ruskich agentów wiesza na latarni ...

 • remo29

  Oceniono 26 razy 22

  Dokumentować, dokumentować, póki jest co.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX