"PO nie stosowała ubeckich metod. A skarżenie się prezydenta przechodniom jest niepoważne"

Konflikt między Andrzejem Dudą i Antonim Macierewiczem przybiera coraz ostrzejszą formę. Sytuację w audycji Mikołaja Lizuta skomentował Tomasz Siemoniak.

Burzę wywołały słowa prezydenta w reakcji na odebranie jego współpracownikowi, generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu, dostępu do niejawnych informacji.

Wypowiedź prezydenta, o której mowa, nie była oficjalna, została nagrana przypadkiem. Andrzej Duda zapytany o relacje z ministrem obrony narodowej oświadczył, że "jeśli Antoni Macierewicz dalej będzie stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko".

- Za rządów PO wobec nikogo nie stosowano ubeckich metod - podkreślał w audycji Mikołaja Lizuta w TOK FM Wojciech Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. - Po cyrku z raportem WSI i ginącymi dokumentami, Antoni Macierewicz nie dawał podstaw, żeby mieć do niejawnych dokumentów dostęp. Myślę, że pan prezydent sam przekonał się już, że w obszarze bezpieczeństwa państwa, Macierewicz nie powinien się poruszać - mówił Siemoniak.

Wolałbym, żeby Andrzej Duda opowiadał o ministrze obrony na konferencji prasowej, a nie ludziom na ulicy - kontynuował. - To jest mało poważne, ale widocznie prezydent już jest doprowadzony do takiego stanu, że skarży się przypadkowym przechodniom.

- skwitował.

Zdaniem Siemoniaka, to prawda, że Macierewicz stosuje ubeckie metody. - I to nie tylko wobec współpracownika prezydenta, generała Jarosława Kraszewskiego, ale wobec dziesiątków innych oficerów, żołnierzy, których poniżał, degradował, którzy przez niego odchodzili z wojska. Niech prezydent patrzy szerzej, niż tylko na własne podwórko - apelował poseł.


Między prezydentem i ministrem dzieje się źle od miesięcy. Wiosną Andrzej Duda poinformował, że pisma z prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego na temat obsady stanowisk attaché wojskowych są przez Ministerstwo Obrony Narodowej ignorowane. Do kolejnego starcia doszło pod koniec czerwca. Wtedy Służba Kontrwywiadu Wojskowego odebrała generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu, niezwykle ważnemu dla kontaktów prezydenta z armią, dostęp do informacji niejawnych, tym samym uniemożliwiając mu pracę.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
"PO nie stosowała ubeckich metod. A skarżenie się prezydenta przechodniom jest niepoważne"
Zaloguj się
 • boooolek

  Oceniono 13 razy 9

  Czemu tu się dziwić, rządzi oderwany od rzeczywistości Kaczyński, premier na pokaz a reszta robi co chce i to wszystko pod hasłem dla polaków. Przecież on nie ma nic do powiedzenia, jak cokolwiek chlapnie to go wyślą do piekła i wymażą z życia publicznego. Naród pislamski jest wyjątkowo mściwy i bezlitosny, a wszystko się bierze z zacofania i promowania, czym głupszy potakiwacz i ujadacz tym lepszy patriota?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 11 razy 9

  boże co za kraj, vice przewodniczący największej opozycyjnej partii tłumaczy się w mediach ze jednak nie stosował Ubeckich metod, prezydent RP skarży się przechodniom że minister obrony - kompletny świr, się z nim nie liczy, a wszystko z powodu nagrania na Youtubie jakiegoś zagranicznego turysty, a wszystkim rządzi bezzębny dziadek który jest tylko posłem ...
  i jak tu nie potwierdzić słów Sienkiewicza o "kraju teoretycznym"

 • karolus2222

  Oceniono 16 razy 8

  DOBRZE ŻE ADRIANEK MAMUSI SIĘ JESZCZE NIE SKARŻY !
  A CO DO ANTKA TO NAJPIERW SPRAWDZIŁBYM CZY TEN BZIK NIE MA CZASEM ZIELONYCH PAPIERÓW !

 • sunzi15

  Oceniono 15 razy 7

  PiS chce calkowitej kontroli nad Silami Zbrojnymi
  poprzez calkowicie sobie oddnane kadry dowodcze,
  gotowe zlamac przysiege wiernosci Konstytucji
  i Rzeczypospolitej w sluzbie nazistowskiej PARTII..
  Jednak oznaczaloby to skoncentrowanie calej wladzy
  w jednej rece ePiSkopatu, ktora moglaby,
  jak to sie stalo z pupilkiem Kosciola Hitlerem,
  uniezaleznic sie i zagrozic Wszechwladzy Kosciola.
  Dotyczy to tez opanowania sadow,
  nad ktorymi Kosciol chce miec tez kontrole poprzez Dude,
  swa druga reke i narzedzie polityczne, .

 • Agnieszka Mieszka

  Oceniono 8 razy 6

  Maliniak już nawet żonie, zresztą nie głupiej kobiecie pożalić się nie może więc żali się komukolwiek

 • realistas

  Oceniono 11 razy 5

  Jak nie stosowała, a kto obniżył emerytury pracownikom SB? To nie są metody ubeckie?

 • eski57

  Oceniono 6 razy 4

  Konflikt między prezydentem , a ministrem – biorąc pod uwagę osobowość min. Macierewicza , jest NIE do trwałego uspokojenia !
  Honorowym wyjściem z tej sytuacji jest podanie się do dymisji min. Macierewicza ! Jeśli nie stać go na samodzielne odejście – w TYM wieku samoocena prawie zawsze wychodzi ; że przecież nie ma lepszego ode mnie – wkroczyć powinna premier i pokazać , że potrafi podejmować samodzielne decyzje , a nie tylko opowiadać o swojej i rządu doskonałości i TO nawet w UE !

 • flymen22

  Oceniono 6 razy 4

  Żeby prowadzić samochód, trzeba mieć prawo jazdy, żeby prowadzić państwem...

 • sapere-auso

  Oceniono 2 razy 2

  A ja uwarzam, że Siemoniak jest dożeczny wienc się ćeszem, że on tak wystemuje w waszym Radju.
  Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX