Ziemkiewicz martwi się molestowaniem kobiet. Wielowieyska bezbłędnie go punktuje

W najnowszym felietonie w "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz zarzuca lewicy hipokryzję i bagatelizowanie problemu molestowania seksualnego w obrębie własnego środowiska. Dominika Wielowieyska wypomina mu jego własne, niezwykle kontrowersyjne wypowiedzi na temat kobiet.

W swoim felietonie w "Do Rzeczy" zatytułowanym "Lewica, czyli patologia" Rafał Ziemkiewicz komentuje niedawną aferę dotyczącą oskarżeń o gwałt i molestowanie seksualne. Sformułowało je pod adresem Jakuba Dymka z "Krytyki Politycznej" i Michała Wybieralskiego z "Wyborczej" siedem kobiet w tekście w "Codzienniku Feministycznym".

- Bicie, poniżanie i wykorzystywanie kobiet na prawicy oznacza środowiskowy ostracyzm. Na lewicy – jak się okazało – to tajemnica poliszynela i źródło anegdot - stwierdza Ziemkiewicz.

- Diabeł ubrał się w ornat i na mszę dzwoni - komentuje tekst Ziemkiewicza Dominika Wielowieyska w Poranku TOK FM. - Pan redaktor Ziemkiewicz publicznie przyznał się przecież do wykorzystywania seksualnego pijanych kobiet oraz korzystania z usług prostytutek. To niezwykle odważne w przypadku prawicowego publicysty - zauważa z przekąsem.

Czytaj więcej: "Żyjemy w kulturze gwałtu. Już zaczęło się linczowanie ofiar": Natalia Broniarczyk w TOK FM

Wielowyeska nawiązuje do wcześniejszych tweetów Rafała Ziemkiewicza. Głośno było o jego wpisie komentującym sprawę oskarżonego o gwałt na pijanej nastolatce zakonnika. "No cóż, kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech rzuci pierwszy kamień... Ale jak zakonnik to kara konieczna" - skomentował wtedy Ziemkiewicz na Twitterze.

Poruszenie wywołał też jego wpis komentujący niedawne oskarżenia wobec lewicowych publicystów. "Oburzające i groteskowe jest, że feministki chcąc dopiec pomiatającym nimi bydlakom porównują ich z Ziemkiewiczem. Chciałybyście, "siostry"! Bo ja nawet panie oddające mi się za pieniądze traktowałem zawsze z większą rewerencją niż lewicowcy was, swoje koleżanki i podwładne" - tweetował Ziemkiewicz.


Jakub Dymek i Michał Wybieralski zostali zawieszeni przez swoje redakcje do czasu wyjaśnienia sprawy.

Jurek: Wielu Polaków boi się gender. Rząd powinien wymówić konwencję antyprzemocową

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (158)
Ziemkiewicz martwi się molestowaniem kobiet. Wielowieyska bezbłędnie go punktuje
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 42 razy 30

  "Bo za PO to się działo!" słyszę ciągle od pisowców. Tylko, że to jak z porównaniem mrówki do słonia. To jak walka z prawem, ci z PO coś przeskrobali, pisowcy wykorzystując pretekst, zdemolowali prawo doszczętnie. Komorowski udał się na polowanie co zostało mu wypomniane w kampanii wyborczej, miłośnikiem zwierząt został prezes tysiąclecia, miłujący kota. Tyle tylko, że ten sam prezes postawił na Szyszkę, minister który rozwalił puszczę, zarazem siedlisko ogromnej ilości zwierząt. Jego słynne polowania na bażanty - to nie zabawa, to rzeź. Pozwala na wybijanie żubrów, dzików .... w domu ma wyprawiona skórę rysia, bezwzględnie objętego ochroną zwierzęcia. I to samo z molestowaniem, byle pretekst by przyłożyć lewakom daje upust emocjom dewiantom seksualnym. Ani nie pisną na temat zachowań posłów PiS względem żon (katolickie wychowanie) gdzie jeden z nich stworzył piekło własnej żonie, no ale miał prawo, bo baba nie bita, nie zna pokory.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 36 razy 26

  ... zę też jakaś prostytutka zdecydowała się na sex z Ziemkiem, musiała być baaardzo zdesperowana.

 • freud1

  Oceniono 31 razy 23

  Hehe.
  No skoro Ojdyr jest w tym kraju obronca uciskanych (tak zdaje sie go wczoraj adrian raczyl utytuowac), a Pazura pokazowym katolikiem (czyli tym, ktory nie opusci az do smierci), to i Ziemkiewicz moze wstawiac sie za molestowanymi.

 • antirussia81

  Oceniono 36 razy 20

  Nie dość, że endek, to jeszcze żałosny grafoman o aparycji żula. Swoją drogą, jego obsesja i kompleks niższości wobec Michnika nadają się do opisania w podręcznikach psychologii i psychiatrii.

 • ziggybum

  Oceniono 29 razy 17

  O tak, środowiska prawicowe mają w tym względzie mniej hipokryzji. Molestują, biją czy kpią z kobiet na taką skalę, żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości co do czystości i szczerości intencji.
  Przecież koleżka usłużny prokurator, a niedługo sędzia, wszystko załatwi jak trzeba...

 • Agnieszka Mieszka

  Oceniono 20 razy 14

  Bezbłędnie to ten człowiek się błaźni.
  Szczególnie na TVPinfo w tym żenującym programie podrabiającym Szkło Kontaktowe tvn24

 • niezalany

  Oceniono 16 razy 12

  odrażający typ... fizycznie i mentalnie, naprawdę tylko współczuć tym prostytutkom

 • spyderman2

  Oceniono 18 razy 10

  nieudacznik nie umiał wyrwać normalnej kobiety tylko musiał płacić i ma czelność nauczać innych. kaczor też nie ma kobiety, prawa jazdy, konta w banku, nie umie nawet kupić skarpet ale organizuje pisiemu naorodkowi życie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX