Zandberg: "Przez całe lata PiS uśmiechał się do środowisk, które chciały reprywatyzować majątki"

Sam Jarosław Kaczyński pisał wiernopoddańcze listy do różnych związków byłej szlachty i byłych właścicieli - mówi członek zarządu partii Razem o reprywatyzacji w Poranku TOK FM.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz, trwająca wbrew wszystkim zasadom przyzwoitości na swoim stanowisku, to wielki prezent dla Jarosława Kaczyńskiego. To dawanie PiS pretekstu, by mogło kłamliwie przedstawiać się jako partia, która od zawsze stała po stronie ofiar reprywatyzacji, a to nie jest prawda - powiedział Adrian Zandberg z partii Razem w Poranku TOK FM.

Zandberg odniósł się tym samym do warszawskiej reprywatyzacji oraz głośnej sprawy kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie, której część nabył w 2003 roku mąż Gronkiewicz-Waltz. Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji wezwała prezydent Warszawy jako świadka w w tej sprawie. Gronkiewicz - Waltz odmówiła stawienia się przed komisją.

Wiernopoddańcze listy Kaczyńskiego

Prezydent zwołała ws. Noakowskiego konferencje prasową. Przypomniała na niej, że w 2003 roku, gdy jej mąż nabył część kamienicy, prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński, a Prawo i Sprawiedliwość miało swojego burmistrza w dzielnicy Śródmieście - gdzie znajduje się kamienica przy ul. Noakowskiego 16. Jak oceniła, "mieli oni trzy lata, aby dokładnie sprawdzić, czy decyzja została wydana prawidłowo".

Adrian Zandberg, który był gościem Poranka podkreślił, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna odejść ze stanowiska. - Ordynarne złodziejstwo warszawskiej reprywatyzacji nie było tajemnicą dla ratusza - powiedział w rozmowie z Janem Wróblem. Dodał jednak, że nie jest prawdą to, że Prawo i Sprawiedliwość krytykowało prywatyzację. - PiS przez całe lata uśmiechał się do tych środowisk, które chciały reprywatyzować majątki. Sam Jarosław Kaczyński pisał wiernopoddańcze listy do różnych związków byłej szlachty i byłych właścicieli - powiedział Zandberg.

W śledztwach związanych z reprywatyzacją Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało już 25 osób.

Zobaczcie też:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (130)
Zandberg: "Przez całe lata PiS uśmiechał się do środowisk, które chciały reprywatyzować majątki"
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 17 razy 11

  Wszystko to prawda, ale największe przewały robiono przy "zwrocie" majątków kościelnych. Jak rozumiem, tego gówna jeszcze ruszać nie wolno?

 • kemor234

  Oceniono 23 razy 11

  Szerząca się w Polsce obłuda sięga zenitu. Rację ma ten, kto jest przy władzy.
  Mam serdecznie dosyć tych wszystkich "polityków i politykierów".

 • 20portal

  Oceniono 7 razy 7

  Każda "reprywatyzacja" , "renacjonalizacja" niesie ze sobą złodziejstwo, korupcje i krzywdy ludzkie.
  W Polsce dokonała sie rewolucja (podobnie jak we Francji w końcu XVIII wieku), dlatego należało (nadal należy) odkreślić grubą kreską to co jest od tego co było. Oznacza to brak jakichkolwiek zwrotów kamiennic, pałaców i innych majątków, bo to zawsze niesie ze sobą WIELKIE ZŁO.
  Od II wojny światowej minęło prawie 73 lata, a od zmiany ustrojowej prawie 29 lat. To czas, który zmienia na tyle dużo, że NIE DA SIĘ juz nic reprywatyzowac na normalnych zasadach. Najlepiej powiedzieć dość.
  Nie powinno być żadnej ustawy reprywatyzacyjnej, a także tej, na podstawie której tzw. zabużanie dostają odszkodowania od obecnej Polski za mienie pozostawione za Bugiem (tu jest dopiero setki, tysiące przekrętów nie mniejszych niż w Warszawie z kamiennicami).

 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 7

  ... pis uwłaszczył się na majątku RSW PrasaKsiążkaRuch. Mało tego, komu władze komunistyczne odebrały willę w żoliborskim Ruczaju a by przekazać ją kaczyńskim?

 • byrcyn11

  Oceniono 13 razy 7

  Zandberg - nie tykaj Lecha Kaczyńskiego, bo o zmarłych nie mówi się źle, a poza tym zostaniesz zdradziecką mordą i źle na tym wyjdziesz ;-) A Poważniej; PiS głosuje przeciw małej ustawie reprywatyzacyjnej, a dużej ustawy nie zrobili do dziś - pomimo tylu wolnych nocek ;-). Chyba wszystko jasne ?

 • justas32

  Oceniono 22 razy 6

  Prawdziwy komuch zawsze wie jak wydać państwowe pieniądze - a nigdy nie wie jak je dla państwa zdobyć. Po tym się ich rozpoznaje ...

 • sekanx

  Oceniono 25 razy 5

  Jasne, Hanna odejdzie - wejdzie komisarz PiS. Zandberg to destruktor, o mentalności marksisty.

 • konfuziussagt

  Oceniono 4 razy 4

  @positivesdenken "PO jako takie to juz kart nikomu tu nie rozdaje."

  PO zostala rozrobiona przez Kosciol,
  ktory krotko przed wyborami odsadzil od czci i wiary
  chrzescijanskich demokratow (wszedzie)
  aby uruchomic projekt obalenia Rzeczypospolitej
  i urzadzenia SOBIE kato-nazistowskiej DYKTATURY,
  poprzez swe narzedzia polityczne: Dude i NS Partei PiS.

  To Kosciol wygral wybory, nakazujac swej trzodzie
  glosowanie na Dude i PiS.
  Kosciol jest rozgrywajacym
  i stoi za ZAMACHEM STANU.
  Obwinianie PO nic nie daje - "zostali zdradzeni o swicie".
  Pozostali madrale tez by nie byli madrzejsi.
  Zreszta nadal sa na kolanach i daja d..py.

  Kosciol zdradzil CALY NAROD robiac zamach
  na Rzeczypospolita, na nasze prawa i wolnosci obywatelskie,
  na nasze miejsce w cywilizowanym swiecie.

 • maaac

  Oceniono 25 razy 3

  Czyli jak mi ukradną samochód a potem złodziej podaruje samochód swoim dzieciom to jak odzyskam ten samochód to dzieci złodzieja dla pana Zandberga są ofiarami prawa i moimi?

  Mieszkańcy kamienic nie są ofiarami tych co im wmawiali jak pan Zandberg że cudze jest ich?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX