Wałęsa nie przejął się pominięciem go w exposé. "Mali ludzie w małych butach"

Mateusz Morawiecki w swoim exposé, w którym podkreślał m.in., że to tradycja i historia są atutem Polski oraz wymieniał też nazwiska ludzi, którym Polska zawdzięcza wolność, nie wspomniał o Lechu Wałęsie.

Były prezydent w swoim stylu zdystansował się do słów nowego premiera. - Był czas, że ja nie zauważałem Morawieckich. Morawiecki uważany był za niepoważnego, człowieka. I w związku z tym teraz mi to oddają. Mali ludzie w małych butach. Niech sobie robią, co chcą. Prawda i tak wyjdzie na jaw - powiedział Wałęsa.

Tuż po tym, jak nowy premier nie wymienił nazwiska Wałęsy, z sejmowych krzeseł rozległy się okrzyki. - A Wałęsa? - pytano. Morawiecki na to nie reagował.
Reagowali za to inni. 

Zareagował również sam Wałęsa:


W rozmowie z Pawłem Radzewiczem z TOK FM prezydent Wałęsa skomentował też samo exposé oraz nowy rząd. - W gadce to oni są dobrzy. Nawet poprosili wszyscy pana Boga, by im pomógł łamać Konstytucję. To jest jakieś wielkie nieporozumienie, hipokryzja. I oni mówią, że przysięgają, że będą szanować Konstytucję, a łamią ją wszędzie, gdzie to jest możliwie. I za to muszą odpowiedzieć prędzej czy później - podkreślił Wałęsa.

Posłuchajcie też:Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (113)
Wałęsa nie przejął się pominięciem go w exposé. "Mali ludzie w małych butach"
Zaloguj się
 • jaja-kaczora

  Oceniono 30 razy 20

  najbardziej zasluzony w walsce o wolna Polske jest Jaroslaw Kaczynski. W czasie stanu wojennego tak sie skutecznie za kiecka mamusi schowal, ze go zadne sluzby znalezc nie umialy. A 30 lat po upadku komuny zaczyna walke z nia! To jest BOHATERSTWO PRAWDZIWE!!!!!!!

 • kemor234

  Oceniono 32 razy 16

  Wydawać by się mogło, że jak już nie ma "solidarności" jako autentycznego ruchu społecznego ku wolności Państwa, to nie ma też ... Wałęsy.
  Ale Wałęsa jest i pozostanie w umysłach ludzi (nie mylić z PIS).
  Kaczyńscy też będą częścią historii Polski. I Ziobro i Szyszko i Macierewicz i Waszczykowski i Duda i wielu, wielu innych. Ale o nich nikt nie będzie chciał pamiętać.

 • justas32

  Oceniono 26 razy 12

  Polskie piekło głupoty i nienawiści rozlewa się na wszystkie strony. Zapomnial Wałęsa jak falandyzował polskie prawo. Zapomniał że to jego uczniami byli Kaczyńscy. Zapomniał Morawiecki o tym o czym mial zapomnieć - bo z uczciwego biznesmena robi się polskim politykiem - a więc populistyczną kanalią, ktora dla kariery i prestiżu godzi się na łamanie Konstytucji i praworządności ...

 • def11

  Oceniono 23 razy 9

  Morawiecki powinien a priori wymienić prezesa Kaczyńskiego, jako tego któremu Polska zawdzięczać będzie wolności utratę.

 • aaz1

  Oceniono 12 razy 6

  ZAGADKA;-)
  13 grudnia spał do południa- teraz wypoczęty drze Polskę na strzępy
  13 grudnia spał do południa- teraz wypoczęty drze Polskę na strzępy
  13 grudnia spał do południa- teraz wypoczęty drze Polskę na strzępy
  13 grudnia spał do południa- teraz wypoczęty drze Polskę na strzępy
  :-( :-( :-( :-( :-( :-(

 • kryweg

  Oceniono 12 razy 6

  Może trzeba spytać Mateuszka czy wie ile tatuś ma "żon", a on braci i siostrzyczek ?

 • tcas

  Oceniono 24 razy 4

  Morawiecki Kornel - pierwszy zdrajca Solidarności, synek jako małoletni "powstaniec" przeciw komunie też tego uczył się od swojego ojca, jak zdradzać.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 26 razy 4

  no to zdradzieckie mordy z PIS-u szaleja, szaleja, szaleja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX