Zimna wojna w Nowoczesnej. "Pan Petru nie zdjął jeszcze butów przewodniczącego"

Kamila Gasiuk-Pihowicz zapewnia, że Nowoczesna i PO będą rozmawiać o znalezieniu "najlepszej formuły" współpracy w wyborach samorządowych. Znacznie mniej powściągliwa jest, gdy przypomina Ryszardowi Petru, że to nie on rozdaje karty w Nowoczesnej.

- Pan Petru chodził długo w butach przewodniczącego. I nie zdjął jeszcze butów przewodniczącego. A sytuacja jest taka, że decyzje podejmuje przewodnicząca Katarzyna Lubnauer, a nie były przewodniczący pan Ryszard Petru -mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz w "Poranku Radia TOK FM".

Ostatnim zarzewiem konfliktu między byłym przewodniczącym Nowoczesnej, a obecnymi władzami ugrupowania, jest pomysł na wyborczą współpracę z PO. Grzegorz Schetyna zaproponował powołanie wspólnego prezydium sejmowych klubów obu partii.

Pomysł skrytykowała obecna szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, a pochwalił Petru.

- Traktuję głos pana Ryszarda Petru jako ciekawą propozycje. My zawsze się wsłuchujemy w głosy naszych członków. Więc głos pana Ryszarda Petru zostanie potraktowany z równą uwag,  jak głos każdego innego członka. Ale decyzja zostanie podjęta przez przewodnicząca i zarząd - stwierdziła Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

Jeszcze jest czas?

Posłanka pytana o własną ocenę najnowszej propozycji Grzegorza Schetyny, nie wykluczyła jednoznacznie takiej możliwości współpracy. Kilkukrotnie powtórzyła, że do wyborów samorządowych jest jeszcze trochę czasu, więc można rozmawiać o "ramach współpracy" i szukać "takiej formuły, która będzie jak najbardziej skuteczna".

- Trzeba będzie znaleźć formułę, która umożliwi przekonanie największej liczby Polaków, do oddania głosów na partie opozycyjne - mówiła posłanka Nowoczesnej w Poranku Radia TOK FM.

"Popieram Lubnauer, bo daje szansę na powiew świeżości">>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Zimna wojna w Nowoczesnej. "Pan Petru nie zdjął jeszcze butów przewodniczącego"
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 16 razy 12

  Taaaak, kolejna wojenka na górze... niczego się ta "polska klasa polityczna" (stfu!) od 1989 roku nie nauczyła. Tylko koryto, rząd dusz, stanowiska, apanaże... a w tym czasie na tkance społecznej wyrósł RAK populizmu i mamy to co mamy.

  PA-pa Nowoczesna, może ktoś zatęskni, ale szybko zapomni i taki będzie wasz koniec!

 • olgierdswida

  Oceniono 12 razy 6

  Kaczynski tylko zaciera ręce. Brawo Polacy. KOD się rozłożył wewnętrzną wojną. Teraz kolej na Nowoczesną. Kto następny?

 • rbik53

  Oceniono 5 razy 5

  .
  Opozycja krzyczy: TRZEBA SIĘ ZJEDNOCZYĆ ! ! !
  - po czym zjednoczeniowcy zaczynają okładać się po mordach...

  Róbta tak dalej....

 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 4 razy 4

  Politykom trzeba chyba od czasu do czasu przypominać, że na obieralne stanowisko wybrano ich nie po to, by realizowali własne fanaberie, ambicje i leczyli kompleksy, tylko po to, by realizowali wolę wyborców.
  Jaka jest wola wyborców N w kwestii współpracy?

 • rbik53

  Oceniono 5 razy 3

  .
  .... Lubnauer, podnieś najpierw notowania tej swojej partii z dykty, i dopiero potem się szarogęś. Bo dosięgnie cię pocałunek Palikota i spłyniecie kanałami prosto do Bałtyku....

 • korgan123

  Oceniono 9 razy 3

  HAHAHAHA OPOZYCJA SIĘ JEDNOCZY I MIAŻDŻY PIS. HAHAHAHA

 • 2bxornot2b

  Oceniono 11 razy 3

  nowoczesnosc nowocesnoscia neoliberallizm neoliberalizmem ale jak na tym nie da sie zarobic to okant du.. to rozbic. Ludzi dla ktorych jedyna wiezia jest kasa sex i wladza, koncza na smietniku historii. Pozostaje im przeklinac Kaczynskiego choc on na ich temat sie nie wypowiada ten jeden szczegol mowi wszystko o roznicy politycznnych formatow.

 • scarcies1

  Oceniono 2 razy 2

  ale po co mają się jednoczyć - po co mają wygrac wybory ? - przecież nie mają nic do zaoferowania oprócz powrotu do tego co było - komu jeszcze w polsce marzy się skrajny liberalizm - to juz przebrzmiała ideologia - jej miejsce jest na śmietniku historii

 • obserwator_2016

  Oceniono 1 raz 1

  Jarek tupnął huknął i po opozycji... Opozycjoniści pogubili się i nie mogą dość do siebie - chwieją się, zataczają i bredzą jak potłuczeni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX