Gowin o możliwych zmianach: Suski nie będzie zaskoczeniem, to jeden z liderów PiS

- Na tej medialnej giełdzie nazwisk są zarówno takie, które rzeczywiście są brane pod uwagę jak i takie, które są wymysłem wyobraźni dziennikarskiej - mówi w rozmowie z TOK FM wicepremier, Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin jest przekonany, że prezydent Andrzej Duda podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. – Nie wyobrażam sobie, by było inaczej, dlatego, że zmiany wprowadzone na etapie prac w Sejmie to były zmiany czysto legislacyjne. Nie zmieniły w żaden sposób któregokolwiek z istotnych filarów projektów prezydenckich - mówi Gowin.

Jeśli chodzi o zmiany w rządzie, na którego czele od kilku dni stoi Mateusz Morawiecki, to zdaniem Jarosława Gowina, decyzje w tej kwestii zapadną zapewne jeszcze przed świętami. Jak mówi, nazwiska ujawni sam premier, ale część z tych, które pojawiają się w mediach na pewno się potwierdzi. – Na tej medialnej giełdzie nazwisk są zarówno takie, które rzeczywiście są brane pod uwagę, jak i takie, które są wymysłem wyobraźni dziennikarskiej - mówi wicepremier.

Kandydatura Marka Suskiego? „Żadne zaskoczenie”

Na pytanie o kandydaturę Marka Suskiego na szefa Kancelarii Premiera, J. Gowin odpowiada, że to nie jest żadne zaskoczenie. – To jeden z liderów PiS, bardzo zaufany współpracownik prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to jest też wiceprzewodniczący klubu PiS, bardzo popularny wśród posłów Prawa i Sprawiedliwości. W tym sensie uważam, że byłby świetnym zwornikiem między rządem a klubem parlamentarnym. Ale czy taka będzie decyzja premiera Morawieckiego, uzbrójcie się państwo w cierpliwość. To na pewno będzie niedługo – dodaje lider partii Porozumienie.  W jego opinii, to, co na dziś jest pewne to to, że musi być dotrzymana umowa koalicyjna, czyli część stanowisk w rządzie pozostanie w rękach Solidarnej Polski i Porozumienia. 

Głosowanie korespondencyjne jest potrzebne, ale wyłącznie dla osób niepełnosprawnych – uważa wicepremier. Jak mówi, jego partia zgłosi w Senacie odpowiednią poprawkę. – Taka potrzeba istnieje w odniesieniu do osób niepełnosprawnych – takich, które nie mają najbliższych członków rodziny, czyli osób, które mogłyby w ich przypadku pełnić rolę pełnomocników wyborczych – mówi.

Jego zdaniem, najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby, aby prawo do głosowania korespondencyjnego miały osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. – Do ostatniej chwili w koalicji rządowej zastanawialiśmy się, jak rozwiązać dylemat związany z głosowaniem korespondencyjnym. Bo z jednej strony, chodzi o dobro osób niepełnosprawnych, ale z drugiej – o ochronę prawidłowości wyborów. Senatorowie mojej partii na etapie prac w senacie zgłoszą poprawkę, umożliwiającą głosowanie korespondencyjne, ale wyłącznie niepełnosprawnym – tłumaczy Jarosław Gowin.

Posłuchajcie też:

Kuriozalna wymiana zdań między Wielowieyską a rzecznikiem prezydenta

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (23)
Gowin o możliwych zmianach: Suski nie będzie zaskoczeniem, to jeden z liderów PiS
Zaloguj się
 • roz_mak

  Oceniono 10 razy 8

  gowin nie zdziwiłby się kandydaturą suskiego !!!! miernota goni miernotę !!!

 • def11

  Oceniono 8 razy 6

  Rozumiem, że średnia IQ rządu musi być utrzymana, odeszła Szydło, przyszedł Morawiecki, no to nijak inaczej, musi być Suski :)

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 7 razy 5

  Gowin wywołuje odruch wymiotny.

 • furious07

  Oceniono 7 razy 5

  Caryca intelektu atakuje!

 • ola-blue

  Oceniono 6 razy 4

  Ci "liderzy" PiSu wiele mówią o pisim intelekcie. Śmiać się, czy płakać?

 • jeziorak.pl

  Oceniono 4 razy 2

  To dobrze, że Suski, ten od "nie wiem o jaki rachunek mi chodzi" będzie w rządzie. On zrobi więcej żeby dziadowski i zamordystyczny rząd pis poszedł na dno, niż cała opozycja przez ostatnie dwa lata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX